Vycitam si to

bella12

stále tomu nechápem: ten s ktorým si teraz a ten, ktorý bol Tvoj prvý, sú dvaja rozdielni muži alebo jeden a ten istý?

bella12

lalinaku, koľko protirečení: nesplní, čo sľúbi a na druhej strane mu veľmi veríš, má Ťa rád a urobí niečo, čo si Ty tak nechcela, ľúbiš ho a chceš odísť ... Láska dvíha z prachu, povzbudzuje, dáva silu, radosť, energiu do života, je optimistická. A Ty píšeš, že sa cítiš pri ňom nedocenená, dokonca trápne, keď ste v spoločnosti. Niečo na tejto láske nesedí. Si mladá, máš len dvadsať, mala by si byť plná života...

Skutočnej láske by vekový rozdiel 10 rokov nevadil. Tu však ten vek vidieť, Ty sa mu prispôsobuješ - a on Tebe? Má svoj svet - zaujíma ho, ako sa Ty v jeho svete cítiš? Má Ťa rád - to Ťa majú radi aj Tvoji rodičia - ale miluje Ťa? Bol by ochotný kvôli Tebe niečo obetovať? Miluje Ťa, a preto Ťa potrebuje, alebo Ťa potrebuje, a preto Ťa miluje?

Čo tak si dať s priateľom pauzu? Aby si získala odstup, usporiadala myšlienky. Nie je dobré, ak Ťa pri ňom drží hlavne strach zo samoty či z toho, že možno nikto lepší nebude. Máš život pred sebou. Či už s ním zostaneš, alebo by si si našla iného chlapca, nerob nič nasilu, proti svojej vôli, pretože to sa Ti potom vráti formou výčitiek - teraz narážam na ten sex. Ten zatieni myseľ a mnohé páry po čase drží spolu len on ...

lalinaku

ahoj bella , ano stretneme sa aj tak ideme do kina ,kupime popcorn, vieme filozofovat, debatit, je nam spolu dobre.
Nemozem snim byt pretoze medzi nami je 10rokov rozdiel.. ok nie je to vela ale prosto nie, s jeho zdravim to nevyzerda dobre a vlastne by som som sama musela dochovat aj jeho aj svojich rodicov... to je na dlho. A ano mam depky , vadia mi na nom veci, nesplni mi to co slubi. chapes ? viem ze ma ma rad ale on je taka povaha ,,.nie je zly ,,,, citim sa pri nom tak trapne ked sme v spolocbnosti, nedocenena, inak sa ku mne sprava, s odstupom. Lubim ho ,na druhej strane lutujem ze som to s nim urobula, lebo to bola nahoda kvazi prstovanie a tak som prisla a vedel ze to tak nechcem,.. boze , ja to ani nemozem dopisat a uz je tomu rok .. chcem odsit, ale nemozem, asi sa bojim samoty kedze mu velmi verim ,a nikoho blizsieho nemam, v malom meste sa neda takyto vztah, kamosky mam ale to iba tak na pokec, aj tak by mi nerozumeli v tomto... ja som na inej urovni s uplne inym chlapom..

bella12

lalinaku, máš v sebe rozpor - a aj ten asi prispieva k tej depresii: na jednej strane ľutuješ, že si len tak dala niekomu panenstvo a na druhej strane sa miluješ s niekým, s ktorým podľa všetkého tiež neostaneš celý život (hovoríš, že si raz aj tak dáte zbohom). Potom, keď sa to stane, nebudeš si znova vyčítať, že si spávala s mužom, ktorý odišiel z Tvojho života? Zamysli sa, po čom túžiš - chceš manžela, deti? Vedie tento vzťah k naplneniu Tvojej túžby? Sú prekážky naozaj neprekonateľné, alebo aj sama v podvedomí cítiš, že on nie je ten pravý? Potom len predlžuješ túto svoju depresívnu situáciu.

Ak je medzi Vami skutočná láska, oplatí za ňu bojovať. Láska je oveľa viac ako len sex. Prečo mať sex, keď po ňom cítiš výčitky, depresie a dokonca pocit odvrhnutia (prečo)? Sex neurčuje kvalitu vzťahu, je to naopak vzťah, ktorý určuje kvalitu sexu. Skúste stretnutia bez milovania, ak sa ľúbite, nebudete mať problém vyplniť ich nejakým zaujímavým spôsobom: nejaký výlet, prechádzka či len také obyčajné rozprávanie o sebe, hlbšie spoznávanie sa. Opravdivej láske stačí, keď je s tým, koho miluje. Ak si však nemáte veľa čo povedať bez sexu, tak tam niekde bude príčina Tvojich depresií.

lu

teraz nedavno si dosla len o panenstvo?to nemas ani orgazmus a robis to nasilu??mozno sa potrebujes porozpravat s psychiatrom, nepisem ti to v zlom, ale pomoze to, mam s tym skusenost, len nie ohladom sexu, ale inych veci, co tu nejdem rozoberat..sex je to naj co moze byt..vravela si to svojmu priatelovi??

lalinaku

depresia po nom, citim sa sama odvrhnuta,nebyvame spolu, nase stretrnutia vacsinou zacinaju a koncia milovanim,mame sa radi, vidime sa par krat za tyzden ale ja sa citim sama,strasne a opustena, vycitam si ze keby som to neurobla nebola by som mala mykozu ktoru vlastne vraj budem mat do konca zivota povedla lekar ,.

lu

o tom vsetkom sa podla mna treba rozpravat a rozpravat a rozpravat.....napriklad ja by som bez sexu zomrela hehe....a ani na veku nezalezi...co ti vlastne vadi na sexe??