Setrnosť? Da sa to zmenit?

Príspevok v téme: Setrnosť? Da sa to zmenit?
xxxxxx

Ukoncila som 8 rocny vztah kvoli viacerym nezhodam a neprekonatelnych rozdielom. Teraz zacinam s randenim od nuly. Uz som jedneho muza aj nasla, vyse mesiaca sa stretavame, ale vsimla som si, ze je strasne setrivy. Po odpocitani vsetkych nakladov na byvanie, benzin atd. ma stale cez 2000eur. Co je dost velky prijem na to, aby clovek mohol v pohode zit. Dopriat si sem-tam navstevu restiky, nejake oblecenie a pod. On vsak len setri, lebo chce v buducnosti dom. Pise si podrobne vydavky, na obed nechodi s kolegami, ale si ho nosi z domu, na prvom rande, ked sme si boli sadnut na kavu, na ktoru ma pozval on, som povedala zo slusnosti, ze nech neha tak, ja to zaplatim a on ani nerobil prieky:-)) co sa mi este nestalo... Najvacsi gol bol, ked sme sa vcera rozpravali a ja som mu hovorila, ze nie som moc setriva a co mam na ucte zvyknem oplieskat(leasing, oblecenie, restiky, kozmetika, ale som aj stedra voci okoliu, pozyvam, kupujem im drahe darceky, spravim sem/tam rodicom nakup) a on, ze ma to nauci a ze mu mozem davat z vyplaty peniaze a ze mi bude setrit!!! Ale inak je velmi mily, pekny, inteligentny, len ta sialena setrivost...

AdamKrt

xxxxxx Včera 16:44 - aky skrblik ? Prave som poriesil s priatelkou bytovu situaciu. Kupil som byt /hotovostne - prevodom z uctu/, financujem prevazne domacnost, ked je priatelka nezamestnana.

Zit sposobom, aky popisujes sama, tak som teraz maximalne v podnajme a zacal by som sa blizit mozno sposobu od vyplaty k vyplate.

Vies - je rozdiel, mat jasny ciel, nieco dosiahnut, zabezpecit seba, buducnost, rodinu a skrblenie pre skrblenie, ked clovek len hrabe a hrabe. Podla toho, co si popisovala Tvoj priatel vidi, ze na financnom trhu je situacie neista a neni dobre drzat peniaze. To vsak neni dovod na ich minanie na hluposti. Praveze sa oplati investicia do nehnutelnosti. Takze rozmysla mudro.

Kebyze potrebujes strelit auto, na trhu je DOSTATOK aut, takze Tvoja cena je len zelana, ale nie realna pri rychlom predaji, kedze do 10 tis EUR je mozne kupit fungl nove auto.

Tvoj priatel setri uz na drobnostiach. Z ciela sa stal asi zvyk, zivotny styl. Tazko posudit, ci uz zachadza do extremu, ale skor by si si mala vazit, ze Ti chcel pomoct usetrit nieco. Vela ludi nemysli na to, ze aj ked sa ma teraz napr. dobre, tak situacia sa meni a nebude to tak vzdy.

A preto ma irituju prispevky typu, ze jeden vie setrit, druhy ho automaticky oznacuje za drzgrosa, lebo je naopak nezodpovedny a plytva.

Mozno by to chcelo naucit priatela trochu zvolnit, ze pri takom prijme nepotrebuje az tak setrit, ze si aj nieco doprajete, ale sama by si mala pouvazovat o tom, ako si zabezpecit svoju buducnost.

Vzdy si spomeniem, ked sa hovori o setreni na rozpravku "O troch grosoch". Odporucam precitat si ju a skusit sa z nej poucit :-)

Mimochodom, to auto mas ako financovane ? V hotovosti alebo uver, leasing...? A ako vies, ze by si ho predala rychlo za taku sumu, keby si peniaze potrebovala. Mas skusenosti s predajom niecoho takeho ? Pri dnesnych cenach aut a bazaroch sa mi to zda dost nadnesene a nerealne optimisticke.
-------------
jajaja295 Včera 15:21 - to teda neviem...

fero11111

kocka tam si to mala ukoncit na 1 rande plati caja ? :D neblazni ani na 10 by neplatila primne tak o roku mozno by som dovolil aby platila to sa jednoducho nerobi a je to hamba a znak toho kde tak asi ma zeny a kde peniaze

lost

i ked, tazko povedat, ci tie zdrave jedla prinasaju nejaky uzitok :D
osobne sa snazim stravovat skutocne "zdravo" s skutocne tam nemam nejake limity, avsak skutocne neviem, ci som "zdravy" :D to je relativne, ale asi ukaze len cas, ked budem v 40 OK, tak sa to oplati :)

lost

jasne ze sa neoplati setrit na JEDLE :)
vid civilizacne choroby a obezitu..

ale tak restauraciu nepovazujem za zdrave stravovanie, ked to beru mrazene z tesca, tak zbohom..

tam to skor povazujem za optimalne, ked ma clovek vlastnu podu (zelovoc + maso) a sam si to SETRNE pripravi a uskladni..

hehe avsak toto je najdrahsi mozny sposob.. (obzvlast ak tu podu a cas nema)

potom je "luxusna restika v centre blavy" lacna ako cinska restika na ukrijne..

soffa

ja si myslim ze kazdy v tom svojom prispevku ma trochu pravdy.ved ked to xxxx vyhovuje taky styl zivota,tak preco nie,aspon vie ze zije.niekedy sa neoplati setrit hlavne na strave,lebo lieky su drahe ako aj samostatna liecba,tak preco si sem tam nedopriat.to ze je priatel,mily,inteligentny,pekny este neznamena ze ti pri nom bude dobre.mate odlisne priority,neboli by ste spolu stastni.,hladaj v inych vodach,inak zastavam tvoj nazor,ze clovek by mal aj zit a nie len prezivat! ved o tom ten zivot je.ale vsetko s mierou;-)))

lost

xxxxxx

no ak ma dost penazi aspon na pozemok, tak by som ho uz na jeho mieste kupil pravdepodobne, pokial by som nechcel investovat spat do biznisu.. (ak by ta investicia priniesla viac $$$)
ale kupit pozemok uz tak, ze cielovy, lebo sa to potom tazko vymiena :)

doubledog

este som nepocul o vyrazne setrnom cloveku, co by nebol zaroven aj inak postihnuty.
a vacsinou su to psychopaticky tyrani.
takze pre mnoho zien idealni partneri :)