Setrnosť? Da sa to zmenit?

Príspevok v téme: Setrnosť? Da sa to zmenit?
xxxxxx

Ukoncila som 8 rocny vztah kvoli viacerym nezhodam a neprekonatelnych rozdielom. Teraz zacinam s randenim od nuly. Uz som jedneho muza aj nasla, vyse mesiaca sa stretavame, ale vsimla som si, ze je strasne setrivy. Po odpocitani vsetkych nakladov na byvanie, benzin atd. ma stale cez 2000eur. Co je dost velky prijem na to, aby clovek mohol v pohode zit. Dopriat si sem-tam navstevu restiky, nejake oblecenie a pod. On vsak len setri, lebo chce v buducnosti dom. Pise si podrobne vydavky, na obed nechodi s kolegami, ale si ho nosi z domu, na prvom rande, ked sme si boli sadnut na kavu, na ktoru ma pozval on, som povedala zo slusnosti, ze nech neha tak, ja to zaplatim a on ani nerobil prieky:-)) co sa mi este nestalo... Najvacsi gol bol, ked sme sa vcera rozpravali a ja som mu hovorila, ze nie som moc setriva a co mam na ucte zvyknem oplieskat(leasing, oblecenie, restiky, kozmetika, ale som aj stedra voci okoliu, pozyvam, kupujem im drahe darceky, spravim sem/tam rodicom nakup) a on, ze ma to nauci a ze mu mozem davat z vyplaty peniaze a ze mi bude setrit!!! Ale inak je velmi mily, pekny, inteligentny, len ta sialena setrivost...

Sejla

aby bolo jasné, nehovorím, že šetriť a zaobchádzať organizovane a premyslene s peniazmi, nie je dobré. Ale tento človek mi z opisu pripadá, ako by už mal na tajných účtoch kopu peňazí, za roky našetrených, a za tie roky sa z toho ukrutného šetrenia stal zvyk, obsesia a životný štýl... už to vôbec nemá nič spoločné s organizovaným zaobchádzaním s peniazmi. A tipujem, že bude mať veľký probém nejaký dom kúpiť, lebo mu bude každý príliž drahý:)

Sejla

tiež by som chcela vedieť kde ten človek šetrí. Čo takto oboznámiť toho človeka z doby kamennej o inflácií a investovaní... :D...Ale aj tak sa podľa mňa nezmení... dokonca ani keď si konečne ušetrí na trojposchodovú vilu, tak neprestane šetriť. Toto nie je ľudská logika, ale charakter -> držgroš a lakomec:)

kafe

ty bývaš vo svojom? Ak nie, tak by si si z chlapca mohla vziať aspoň v niečom príklad. Myslíš, že sa to dá zmeniť? Prestať toľko míňať?

Blondula

neviem....mne sa zda byt uplne normalny ! ako pises,setri na dom.a co sa tyka obedov,tie som si tiez do roboty niesla z domu :D to,ze chlap ma priatelku neznamena,ze bude zrazu vo velkom minat na nu :DDDD priateliek moze mat na kazdom prste aj dve,ale on ma jediny ciel v zivote vlastny dom a spokojny zivot... takeho chlapa by som brala :DDD a co sa tyka tvojej vyplaty,tak to urcite nemyslel vazne,ale obrazne,aby ti ukazal,kde mozes usetrit,co ty nechces :D

lost

A kde setri?

Na ucte, na terminaku, investuje ?

To je extremne podstatny fakt, aby sa dal spravit ako taky obraz o cloveku :)