Prestať fajčiť

Príspevok v téme: Prestať fajčiť
jablko11

Vynadajte mi alebo poraďte alebo čokoľvek. Miliónkrát som si povedala: Už nefajčím. Miliónkrát to nevyšlo. Som zúfalá... Každý jeden krát som zúfalá a pevne rozhodnutá, že nikdy viac. A stále sa len opakuje to isté. Keď mi je dobre, tak neverím, že to nedokážem. Zdá sa mi to také jednoduché. Verím si, že to zvládnem. A potom príde slabá chvíľka a dám si zas.. Opäť som na nule. Opäť na začiatku. Chcem urobiť deliacu čiaru a začať odznova. Len tých začiatkov už bolo milión... :-/

evula22232

Jablko, a kolko vyfajcis po tych troch dnoch ked mas krizu a ked myslis jen na to jedno? Ja ked som skusala prestat mala som strasne abstinencne priznaky a tiez som myslela len na to jedno. Teraz ma boli hlava neviem ci z cig alebo z coho mozno sa meni tlak.

jablko11

ibaže ja keď budem mať krízu, tak budem myslieť len na to jedno, ani fórum nestihnem zapnúť a posťažovať sa... teda aspoň doteraz to tak bolo.. ale verím si teraz :)

jablko11

Ďakujem vám.
Tiež som niekde čítala, že keď si človek dá predsavzatie sám pre seba, tak to ťažšie splní než keď o tom povie okoliu. Psychologický efekt. Vedia to už všetci, tak je väčšia motivácia to naozaj dokázať. A taktiež ak má človek krízu, tak ak si dal predsavzatie iba sám pre seba, tak to skôr vzdá...

evula22232

Ja som dnes mala asi 10 cig., ale uz teraz nemam peniaze a budem nutena byt bez fajcenia. Ja mám silnú závislosť, takže neviem ako dlho to vydržím. Som učiteľka,
teraz len tak doučujem a samozrejme veľkú časť z toho čo odučím dám na cigarety. Mám prázdniny teraz.Dosť sa ináč nudím, lebo veľká časť kamarátok sa vydala a odišla žiť do zahraničia.Tebe veľmi držím palce aby si to dokázala, napíš vždy ako sa cítiš a keď máš krízu, budeme sa snažiť ťra podporiť.

jablko11

evula, ani jedna!
Ja som hovorila, že teraz už to vyjde a stále tomu verím :)
Obhryziem si síce všetky nechty, ale to je menej škodlivý zlozvyk než fajčenie. Potom si kúpim umelé a bude :D (aj keď umelé nechty neznášam)
A ty, evula, ako? Prestávaš, či neprestávaš?

Bruno333

Mozeme to navat zvyk, ale ovela lepsie pomenovanie je zavislost...najhorsie je, ze pri cigarete ako jedinej droge su spojene psychicka, fyzicka a socialna zavislost...znicis jednu, objavi sa druha, prekonas druhu pride tretia.
Ten moj navod je len na odstranenie psychickej zavislosti, na fyzicku je treba pouzit rozne prostriedky ako spominane nikotinove naplaste, alebo elktronicku cigaretu, velmi dobry je sport...no a na socialnu zavislost je dobre vyhybat sa prostrediu kde sa fajci, ludom ktori fajcia a venovat sa radsej zmysluplnejsej aktivite...
Drzim vsetkym palce!!!

jablko11

Bruno, presne tak. To krízové obdobie treba proste vydržať. Hovorí sa to jednoducho, v praxi je to strašne ťažké. Ale dá sa to, kopec ľudí prestalo. Niektorí dokonca zo dňa na deň.
Máš pravdu, nič to človeku nedáva. Je to silný zvyk. Zvyk, pri ktorom sa človek ukľudní a má dobrý pocit. Ale ten dobrý pocit a ukľudnenie pramení len zo zvyku. Lebo to tak dlhodobo fajčiari robievajú.
Tak teda veľa zdaru nám! Teraz to už vyjde a basta :)