Nadmerne ochlpenie po celom tele

Príspevok v téme: Nadmerne ochlpenie po celom tele
zuzanka555

Caute... Mam problemy s ochlpenim,,mam nadmerne ochlpenie nad hornou perou,na bruchu,a v oblasti bikin....s chlpkami nad hornou perou uz asi nenarobim nic... Asi 2mesiace si holim cele nohy az po zadok :(( chcela by som si kupit epilator, lebo ziletkami to neje to najlepsie..na vosky peniaze nemam a nie to vobec na laser....chcem vediet vas nazor ako by epilator znasala moja pokozka a ake by boli chlpky ked budu vyrastat ked mam asi citlivu pokozku lebo po ziletke mi to vzdy scervenie...ked si trham obocie tak uz o 2dni mam drsne,hrube,male chlpky..Ja totiz rychlo zarastam a nechcem si kupovat zbytocne ten epilator....dakujem

Ahoj :) neviem nakoľko je táto téma ešte aktuálna,ale chcela by som sa spýtať,ako si s tým problémom pochodila? Pomohlo ti niečo?...Tiež ma trápi rovnaký a je to strašné! A najhoršie je,že po voskoch aj po epilátore sa mi všetko začne zapaľovať :/ (a to niekedy aj po častom použití žiletky napr.pri holení každý 2.-3.deň...vždy musím počkať aspoň 5-6 a to je v lete dosť nepríjemné) ...A čo sa týka chĺpkov nad hornou perou-platí to isté...skúšala som vosky dokonca aj iba pinzetu a nakoniec som to mala tak vyhádzané, že som sa hanbila asi ešte viac jak "len" pri chĺpkoch... Keďže som ešte študentka, tak tiež si finančne nemôžem dovoliť laser... Poprípade vie mi niekto povedať viac o tom zosvetlení? ... Ďakujem :D

Erziiik

No Zuzi, taketo otazky davaju take inteligentne kamaratky,ktore nevedia nic o takomto probleme. Ja mam naptiklad priatela, ktoremu to tiez dost vadi a ja sa preto sama trapim, ale tak co mam robit? A ten vosk je asi najlepsie docasne riesenie. Akurat ze musis nechat chlpky narast aspon 3mm aby sa dali depilovat. A recami inych sa fakt netrap. Niekto ma komplexy z velkeho zadku, niekto z malych prs a ta tvoja kamoska ma ma sebe urcite nieco co nemavidi. Skus sa jej spytat, preco ona s tym nejakym svojim problemom nic nerobi a urcite sa ta uz nikdy neopyta na tvoje holenie alebo nebodaj depilaciu. Krasny den ti prajem a este vela trpezlivosti ;-)

zuzanka555

Erziiik
ako včera som sa dosť zahanbila ked mi kamarátka povedala že ..Zuzi ty prečo nerobís s tymi chlpikmi niečo?..-mňa takáto otázka vždy dosť zoberie.........že vraj si to mám trhať alebo len podstrihnut prípadne oholit...na take niečo by som sa nikdy nedala lebo viem,že zatiaľ čo iné dievčatá zarastaju a rastu im chlpky jemne tak u mňa je to naopak :((( ja by som sa nedala prehovoriť ani na tu depiláciu voskom

Erziiik

Ahoj Zuzi,
ja mam presne ten isty problem ako ty. Vyjdem zo sprchy vecer krasne oholena a rano vstanem ako kaktus. Tvrde, huste a tmave chlpky az po zadok, obocie a horna pera ani nehovorim. Na ruky a hornu peru pouzivam voskove pasiky ale zo slubovaneho mesiaca je u mna tyzden a par dni. Na brucho som pouzivala epilacny krem. Na druhy den boli chlpky spat. Neviem Ti pomoct, ja sama to stale nejako riesim a nic. Ale epilator nepdporucam, okrem toho ze to boli, chlpky zarastaju, drazdi pokozku a vytvaraju sa vyrazky. Takze moja niesi sama s tymto problemom.

Nela41

Ja mám čierne vlasy a teda aj chlpy, takže aj ja som sa kedysi s týmto trápila, keď si nohy oholím tak mi na druhý deň už vidno vyčnievajúce chĺpky, je to bohužiaľ tak no.. Po paste alebo vosku mám však nohy hladké približne dva týždne a som spokojná, okrem toho pasta ťa nestojí takmer žiadne peniaze, takže kľudne to skús :) a napríklad to obočie a chĺpky nad perou ak by ti prekážali môžeš dať odstrániť aj laserom keď budeš staršia a budeš mať peniažky nazvyš :) tak hore hlavu, nie si jediná s takým problémom a ak máš hormóny v poriadku určite to nebude nič nevídané :)

Nela41

Ja si ich väčšinou kupujem za 4,95.. Na prvý pohľad sa to môže zdať aj dosť, ale vydržia naozaj dlho :)
Čo sa týka cukrovej pasty, napíš si do googlu domáca cukrová pasta alebo niečo v tom zmysle a nájde ti veľa návodov a skúseností :) Ja si ju varím podľa receptu dva poháre cukru a 1/4 pohára vody + 1/4 pohára citrónovej šťavy (stačí tá z obchodu, nemusí byť z origoš citróna, len na ňu nezabudnúť, bez nej by hmota stvrdla). Po uvarení je dôležité ju nechať vychladnúť na izbovú teplotu, čo je výhoda oproti vosku, ktorý si nanášaš horúci. Potom si pásikmi pastu alebo vosk strhneš a je to :) Vosk sa strháva proti smeru rastu a pasta v smere rastu chĺpkov. Kúpená pasta alebo veľmi dobre pripravená domáca pasta sa dá strhávať aj len rukami, ale mne sa taká konzistencia podarila zatiaľ len raz inak som verná depilačným pásikom :D Raz som ale pásiky nemala a tak mi napadlo nastríhať si staré tričko a strhnúť si pastu tým, čo bola osudná chyba, lebo mi po tom ostali veľké fialové modriny po rukách, takže také pokusy neskúšaj radšej :D.. Inak pasta je dosť mazlavá a lepkavá, tak ak by si si ju skúsila navariť, nechytaj sa jej rukami, lepšie je na to použiť napríklad priborový nožík alebo ja si zvyknem odložiť paličky z nanuku :)

zuzanka555

nela
tvojím príspevkom si ma dosť povzbudila...všetko čo si napísala je mi jasné akurát to že ked vieš koľko stoja tie 100pásiky osobitne a kde môžem kúpiť ten vosk? a ďalšia otázka je že vieš pripraviť tu cukrovú pastu? ked hej tak napis ako..a ako sa to používa ďakujem

Nela41

Ja by som skôr volila tie vosky, veď to nie je taký drahý špás, pozerala si si vôbec ceny voskov keď tvrdíš, že na to nemáš? Vosk stojí okolo 2,50 k tomu si kúpiš dajme tomu 100 ks depilačných pásikov, ktoré ti vydržia dlhšie a si zahojená, alebo si skús doma pripaviť cukrovú pastu a uvidíš, že budeš mať všetko hladučké omnoho dlhšie. Mne po epilátore zarastá každý druhý chlp a celkovo mi príde, že to za tú bolesť nestojí, lebo môj epilátor mi stopercentne všetky chlpy nevytrhá a tie kratšie a jemnejšie proste ostatnú čo sa s voskom alebo cukrovou pastou mne ešte nestalo. Okrem toho mne ostávajú červené krvavé bodky po epilátore ešte najmenej deň a keď sa o pokožku nestaráš dobre, teda nenatieraš ju hydratačným mliekom a podobne aj mňa osobne bolí rast chĺpkov.
Inač podľa toho, čo píšeš zase to nie je také hrozné, možno to len moc preceňuješ, tmavým dievčatám proste tie chlpy vidno a popritom som si všimla, že blondínky majú chlpov ale omnoho viac, len majú šťastie že bledučké a slabučké. Nad perou má chlpky takmer každé dievča, ja naozaj poznám málo báb, ktoré si to netrhajú a to sa nebavím s gorilami a holenie celých nôh tiež nie je nič výnimočné dokonca ani pásik chlpov na brušku nie je nezvyčajný, len proste žiadna baba dobrovoľne nikomu nepovie "ale héééj to si holím, to si trhám.."...