Susedom neustale pipaju auta. Co s tym?

Príspevok v téme: Susedom neustale pipaju auta. Co s tym?
anamarie

Ahojte,

byvame na velmi pokojnej ulici, tak samozrejme to musi niekto pokazit. Nasi bezprostredni susedia z jednej strany maju obe auta (parkuju par metrov od nasho domu) nastavene na pipanie, ked sa dvere auta odomknu alebo zamknu. Sused chodi ako policajt na nocne,kazdy bozi den vieme, ked uz lezime v posteli, kedy ide pan sused do roboty, rano zase, kedy prichadza. Jeho zena s autom jazdi casto, denne aj 4x hore-dole, takze si to pipanie uzivame nespocetne velakrat a samozrejme jedno zapipanie nestaci, niekedy pipnu aj 5x, aby sa ubezpecili, ze dvere su zamknute! Nehovoriac o tom, ze sa im alarm spusta xkrat tyzdenne, minule som bola pred domom a skoro som dostala infarkt od laku, ked sa im dva metre za mnou spustil alarm na aute. Dnes suseda kontrolovala, ci ma zamknute auto o pol druhej v noci - zobudili ma dve zapipania a dve hodiny som potom nespala. Vsetci ostatni susedia mame pipanie na autach deaktivovane. Co robit? Je to hlucne a priserne rusive, uz su to 4 roky, co sa toto deje, odkedy kupili nove auta. Je to horsie ako pobyt v base za kvapkajuceho kohutika:((((

anamarie

petrisorka - to pipnutie ma tolko decibelov, ze ho pocut za zatvorenymi oknami. Jeho vyska presahuje maximalnu moznu hlucnost danu mestom. To nie je len piip, to je hlucna znelka alarmu. Smetiari nechodia v noci ani rano, ale naobed a su navyse ocakavani raz za tyzden. Na Slovensku to nemate, tak nemozes vediet, ake to je. Predstav si, ze ides po parkovisku pred obchodmi a tam sa kazdu chvilu okolo teba spusti alarm, ako ludia na dialku otvaraju auta. Clovek sa priserne zlakne. Ludia, co maju nieco v hlave si to davaju deaktivovat pri kupe vozidla.

Maoam - tak hadam bude stacit, ked im to povieme, este stale na moju spravu nereagovala, ale ked ju odchytim vonku, tak jej to poviem a manzel vravi, ze ked nebudu reagovat, potom vymyslime co a ako. Oni nastastie party a tak nerobia, policiu kvoli alarmu volat nemozem, ved kym pridu, bude to vypnute. Jasne, dom je nas a urcite sa nemienime stahovat.

lost - strelba co i len zo vzduchovky je zakazana, vies, oni by to aj tak nepochopili, preco to robime. Debilom treba povedat priamo.

petrisorka

panenka skakava teba rusi pipnutie? a ked nastartuje to neni nahodou ovela hlucnejsie? rano ti smetiari nevadia? alebo vtaciky co si cvirikaju?

Maoam

Anamarie, inak my sme to trpeli asi dva roky. Moj partner to nechcel vtedy riesit. Zacala som to riesit vlastne az ja. On neveril, ze by to malo uspech. Ale malo. No chvilku to trvalo a stalo to nejake prachy, ale tak co. Za ten vysledny efekt mi to stalo.
Snad by ste 1-2 sedenia u pravnika specializovaneho na tieto zalezitosti financne zvladli, staci 1 pisomne upozornenie z jeho strany, pohrozenie procesom a mnohi sa stiahnu.

Maoam

Anamarie, my tiez nezijeme na Slovensku. Takych ludi, ako su vasi susedia, najdes vsade.
Ak by ste aj zasli za pravnikom (inak tato vec sa u nas vyriesila skrz pravnika potom pomerne rychlo, lebo boli dokazy, protokol, svedkovia, presny zaznam o tom, kedy kde a kolkokrat sa udial pokus o rozhovor so susedmi - vsetko s datumom, casom aj miestom, no my sme volali aj parkrat policiu a mozno to to ulahcilo cele, pretoze zaznam o telefonate na policiu samozrejme u polisov bol a ked to pravnik preveril, tak to sedelo, ale tam slo o masivne rusenie nocneho kludu, neustale party uprostred tyzdna do rana a pod., ale to trieskanie dverami na autach v hociktoru dennu ci nocnu hodinu takisto velmi zavazilo, preto som ti to spomenula), bolo by dobre ten protokol mat.
Ako prve sa vsak opyta, ci prebehol rozhovor, lebo vyssie percento pripadov sa da vyriesit dohovorom a kompromisom, ale to zalezi od ludi...
U nas toto neslo, lebo ti susedia boli arogantni, neempaticki a mierne asocialni.
Nakoniec ten pravnik zabral, jedna rodina sa odstahovala :-)) do troch mesiacov vlastne a druha sa musela maximalne skonsolidovat a odvtedy sa to dost zlepsilo. Sice obcas trieskaju este tymi dvermi, ale vedia, ze si nemozu velmi dovolovat. Party odvtedy tiez nerobili, ked mali oslavu, presne o 22h stiahli repraky na minimum a bol klud.
Mozno to klapne a ten dohovor bude stacit.
Predpokladam, ze ten dom je vas a nie ste tam v prenajme, takze len tak sa odstahovat nepripada do uvahy.
Tak drzim palce, aby sa to coskoro vyriesilo a hlavne vo vas prospech.

anamarie

Maoam - mrzi ma, ze mate tiez problemy so susedmi. Nechapem, ako moze byt niekto taky neokrochany, neempaticky, ze ho ani nenapadne, ze je hlucny... Nezijem na Slovensku, pravnik by tu vysiel majlant a nerada by som to priviedla az tam:(

Ovecka - vystriehla som susedku, ked prisla domov, no pol hodinu sedela v aute a nemala som chut ju vyckavat, potom som jej volala na mobil, no zdvihol to odkazovac, tak som nechala spravu. Uvidim, ci a kedy zareaguje, dufam, ze si to vypocuje - ona je na materskej 4 roky s jednym dietatom a do roboty sa nechysta, nevari, stravuju sa mimo domu, neperie (perie jej chlap - vraj je alergicka na prach, co maju v pivnici...), este nikdy nemali na dome otvorene okna, no je schopna tvrdit, ze je zaneprazdnena...

Maoam

anamarie, my sme riesili podobny problem pred 2 rokmi, hoci islo o hlucne party, ale aj trieskanie dverami na autach 24h denne, co prirovnam k tomu pipaniu, lebo ked niekto z celej sily neustale trieska dverami na aute, jedno ci o 22h alebo o 2 ci 5 rano, je to neunosne

nakoniec nam pomohol az pravnik, lebo susedia neboli ochotni sa dohodnut a uznat problem

idealne je viest PROTOKOL, normalne s presnym casom a dlzkou trvania, pretoze ak by nebolo mozne sa so susedmi dohodnut a museli by ste to riesit skrz pravnika, tento bude ten protokol vyzadovat

na zaklade protokolu, ktory je potrebne viest aspon par tyzdnov, den co den, sa da krasne vidiet, aky rozmer rusenie kludu ma a najmä od 22h do 7h rano, okrem toho tam pridaj aj tie svetla, ktore vam mieria rovno do domu aj v noci, to vsetko treba normalne zdokumentovat

anamarie

Ovecka: to znie dobre:) Ale aj tak by si neuvedomili, ze preco sa tak stalo. Rozhodli sme sa s manzelom, ze ich teda zastavime vonku a predsa len im to povieme, ked si to uz nevedia sami uvedomit. Dnes v noci auto zase pipalo, tak sa zit neda.