Mama alkoholička

Príspevok v téme: Mama alkoholička
chrumka5

Neviem už ako ďalej, rady, ktoré by pomohli nedostanem, lebo nič nepomáha, potrebujem sa len vyrozprávať.

Nenavidím svoju matku. Brat mal včera 17 rokov a miesto toho, aby šla a niečim ho prekvapila - či mu čosi kúpila alebo upiekla blbý koláč, šla ráno s kamarátkami na huby a dovalila sa poobede ožratá. Pred pol rokom na moje meniny bolo to isté, ale boli to len meniny. V našom byte sa nedá žiť, je tu neskutočný neporiadok, s ktorým sa nedá bojovať. Keď som bola víkend sama, tak som niekoľko hodín upratovala kuchyňu (malá bytovková kuchynka), dala ju ako tak do poriadku. Na ďalší deň tam bol neporiadok naspäť. Niekoľko hodín som pratala na chodbe a netrvalo ani pár dní a bolo všetko naspäť. Vyhádzala som 5 igelitiek starých topánok, lebo sa cez chodbu nedá ani prejsť kvôli nim, ale buď sa záhadne vrátia alebo sa kúpia nové. Namiesto kvalitného jedla sa na ňom šetrí a kupuje sa alkohol. Bývam na východnom slovensku a nezamestnanosť je tu šialená, chcem veľmi odísť, ale bez práce sa to nedá (chodím len na absolventskú prax). A aj keby som ju mala, tak nemám to srdce opustiť brata. Otec tiež pije, no nie v takom množstve a s mamou si nevie rady. Je opäť nezamestnaná, mala dobrú prácu, ale nafúkala. Čím ďalej tým menej času som doma, už tu ani nespím, len jednu-dve noci v týždni.

Hnusí sa mi s ňou žiť, hnusí sa mi celá, to ako sa správa, aká je sebecká, ako ju zaujímajú len svoje sprosté alkoholické kamarátky a krčma. Na liečenie nepôjde, lebo ona "nie je" alkoholička.

DzanaFX

Detto presne to bolo u mňa, zbalila som sa a odišla, mala by si to urobiť aj Ty, ja som to mala ľahšie, môj brat a sestra ma trošku nemali radi :-) Takže som proste odišla...Alebo to môžeš ešte trošku pretrpieť a potom odísť preč...Ver mi tu môžeš tlačiť mamu k psychol. a podobne, asi Ti to tu budú aj radiť, ale pokiaľ si Tvoja mama (ako moja) myslí, že nie je alkoholička, tak je to všetko márne....

Veronika_27

Ahoj Chrumka :(
Presne tieto pocity zažívam niekoľko krát do roka aj ja :/ Môj otec, keď dostane silné depresie (začalo sa to náhlou smrťou môjho starkého, dnes stačí maličkosť) začne piť a zaľahne do postele...
Tiež by som ho oslovila, aby šiel na liečenie, ale mám pocit, že by som ho strašne urazila, lebo on keď nepije, je to úplne normálny dobrosrdečný človek. Nikdy by neprijal liečenie, ved ako by už vyzeral pred ľudmi :/