Bojim sa ist na VS lebo...

Príspevok v téme: Bojim sa ist na VS lebo...
jojaefektova

lebo som ovplyvnitelna, a az priliz mi zalezi na tom co si o mne ludia myslia, ci vyzeram dobre, mam komplexy, a zakladam si na vyzore. je to posadnutost, chodila som aj ku psychologovi.
mala som na strednej problemi s alkoholom, fajcila som, chodila po discotekach.
ale uz rok nic z toho nerobim, vstupila som si do svedomia.

ale neviem co mam robit z pocitom ked si predstavim ze uz za par mesiacov bude skola, novy ludia, nove pohlady, nove nadvazovanie kontaktov, som introvert a najradsej by som sedela celu vs sama aby ma niekto niekam nezavolal a ja som sa nedostala zase do problemov. bojim sa ze sa tam zase odtrhnem z retaze. a tiez sa bojim ze sa nebudem sustredit na ucivo. ale nato ci som zapadla atd. na ZS som mala problemi so sikanou, zato ze som bola slusnacka a kockata hlava.

zviera mi zaludok, a mam uzkost - som na lexaurine, lebo mi je doplacu ze tam musim ist.

one question

ja nechapem, ako sa mozte bat ze sa odtrhnete z retaze... tak chodte na serioznu skolu, kde budete mat tolko ucenia, ze nebudete mat cas sa tolko flakat. alebo ked ste na lahsej, tak mozte ten casu vyuzit na robotu alebo zmysluplne konicky. to ste take ovce, ze ked si niekto da piko, tak automaticky aj vy musite? zamyslite sa nad sebou. a inak, aj na tej vyske su rozne typy ludi, cize je na vas, ci sa date dokopy s takymi partyludmi, co vam pri vasej povahe asi neodporucam, alebo aj s dakymi ambicioznejsimi, ktori sa budu zapajat do roznych projektov a podobne

napochybach

nesmieš sa nechat proste,aby si spadla opat do hnusnej parie.sekaj zo seba slusnacku,a potom ta nebudu nikde pozyvat az tak
ja sa tiez toho bojim,co ty,lenze s tym rozdielom,ze ja som stale slusna...len tiez sa bojim,ze sa utrhnem z retaze,lenze budem sa snazit nepodlahnut ..to je cele

one question

na vyske ta urcite nikto nebude sikanovat! teda, obcas mozno daki ujeti vyucujuci, ale studenti urcite nie, aspon som o takom niecom este nepocula ani sa nestretla s tym. a mala som jedneho spoluziaka na jednej skole co sa s nikym skoro nebavil a skolu dokoncil. ale zas zavisi od odboru, niekde budes muset komunikovat s ostatnymi, hlavne v technike, ked budete robit timove prace a labaky. ale v humanitnych ani nie, ale pomoze ti to minimalne v tom, ze budes mat rozne info aj o skuskach, pisomkach... aj od starsich studentov atd. ved sa nebav len s tymi co ti budu nesympaticki alebo co. a co by ta stiahli, ked pojdes dakam na akciu tak to ci budes pit alebo drogovat je len na tebe, nikto ta nutit nebude

Meretseger

K tvojej otázke - so spolužiakmi sa viac-menej zdvorilo ignorujem a plne mi to tak vyhovuje; neviem, čo si o tom myslia, nereagujú nijak. Akurát ja som presný opak teba, názory druhých mám vieš kde.
Odlišuj sa, buď out a buď tým in! :D

lillls

pocuj, preco by si sa nemala baviť s ostatnymi ? bojis sa ze ta stiahnu a ty zacnes robit naspat to co v minulosti ? preco si neveris ? predsa mas svoj vlastny rozum, so strachom daleko nezajdes.

alibi

nezviera ti zaludok viac pri predstave ze mas 70 rokov a nedosiahla si v zivote vobec nic po com si tuzila lebo si mala strach? ked uz musi zvitazit strach tak nech je to tento.

jojaefektova

vzdelanie chcem urcite aj dve VSby som rada mala.

ale neviem ci mam vobec komunikovat s ost. lebo ja sa ptm prestavam sustredit. budem na dennom, tak neivem dufam ze ma tam nebudu sikanovat, aj ked podla mna si budu mysliet skor ze som namyslena lebo sa vystredne obliekam atd.

ale neviem MAL NIEKTO NA VS SPOLUZIAKA KT SA S OST VOBEC NEBAVIL ??

lillls

ak sa necitis na VS tak tam nechod, nenut sa do niecoho co nechces alebo coho sa bojis. Na druhej strane sa mozes prekonat , nebat sa a mysliet do buducnosti, budes mat vzdelanie, prekonaj sa. držim ti palce.

Meretseger

Čo takto individuálne štúdium kvôli zdravotným problémom? To by si bola viac doma než v škole, ak by ti to tak vyhovovalo. Predsa si kvôli takémuto niečomu nezahodíš vysokú, tá sa hodí vždy...