Chcem odísť do zahraničia

DzanaFX

Nenenene ja sa tu vrátim na skúškové a na štátnice, ale až o rok...S robotou je to tam celkom OK, vždy sa dačo nájde, za rodinou mi smutno nebude, nie je mi ani teraz, skôr chcem ísť od nich ešte ďalej, nakoľko sa cítim byť kontrolovaná (pracujem so sestrou v jednej firme), chcem si zrušiť číslo a úplne prerušiť kontakt, nech o mne vôbec nič nevedia, čím menej vedia, lepšie pre mňa...Proste ma tu nič nedrží a pozri robotu nebudem mať ani tu, a kým zas dačo zoženiem, tak jedine mi ostala možnosť - bývanie u krstnej, ale pravdupovediac, nechcem ju zaťažovať, chcem si budovať svoj život, čím skôr začnem, tým lepšie, asi je zbytočné, tu ostať...

ajajaja

no ja na tvojom mieste by som isla...
hoci neviem aka je tam pracovna situacia teraz, asi horsia ako pred rokmi ,ked este ta kriza nebola, teraz idu velmi zle casy...ale na zaciatok keby sa ti podarilo hocico , hoci aj vykladat dakde tovar, au-pair, upratovanie...to treba asi vzdy...po case sa uvidi..aj jazyk by si si zlepsila....ani za rodinou by ti smutno nebolo...prajem vela stastia a priebezne sa potom ozyvaj. a mozno aj skola by sa dala poriesit, ale to uz je asi velmi naivne...ale mozno by sa dalo aj tam studovat, ako obcan eu by si mozno mohla mat nejaky narok...aspon za daku pozicku...diplom stade by sa ti zisiel...alebo tam rovno ostan zit natrvalo, na svk to je a bude coraz horsie a tym nemyslim len ekonomicku situaciu, ale to je nadlhsie...vela zdaru teda...vidis, aspon ,ze mas tych kamaratov

DzanaFX

ajajaja kamoš vie o všetkom všetučkom, povedal, že ma finančne potiahne, keby trebalo, lebo ja to mám s peniazmi na veľmi tesno, je na neho spoľah, druhý tam žije 4 roky a povedal, že nájdeme niečo, že on vie kam dať životopisy... Takže ja tu asi nemám čo robiť..:-/ Dostala som ponuku na robotu, ale veľmi si nepomôžem, itak to tu neutiahnem finančne, školy by som sa vzdala, lebo to sa nedá, aj byt, stravu, školu a tým pádom - nie je škola = nemám prečo ostať....Tak idem do toho, či nie?

ajajaja

fuha, dzana ,no mas to zle...ak je ten tvoj kamos spolahlivy a vie o tvojich problemoch,tak ta hadam podrzi a nezomries tam od hladu...no skus, ved nejaku robotu za par supov,kt.anglicania nechcu robit ,si najdes...aspon na zaciatok a potom mozno aj nieco lepsie...

DzanaFX

Ten Pjotr mi ešte furt nevolal z anglicka a rozmýšľa, že kašlem na neho a pojdem to risknuť, lebo od septembra nemám bývanie ani robotu pravdepodobne :-D a mám dva dni na rozhodnutie, kvôli aj odkladu na školu aj kvôli tomu bývaniu, je to komplikované....:-D Keď budem mať kde bývať a má mi kto pomôcť, je to v pohode nápad nie? Nechcem vyzerať nijako naivne, ale niečo si tam nájdem, či? :-D Keď nepôjdem teraz, tak asi skončím niekde na ulici, ako bezďák :-D Nič mi iné neostáva asi :-P

DzanaFX

0vecka, tak to si potom iná kapacita, ja som sa nemčinu učila 5 rokov a viem jednu vetu - Endschuldigen Sie bitte, Ich bin nicht vorbereitet, weil Ich krank war :-DDDDDDDDDDDD

0vecka

2 DzanaFX to das... akoze ja som hovoril s rodilym mlufcim... a to som sa len polroka ucil nemecky.. a dal som to bez jedineho zaseku :-D ...

DzanaFX

0vecka bude mi volať Poliak a vraj chce len skade som, jak sa volám atď(po anglicky a potom poľsko-slovensky)...To by som mala dať, ale ja som proste schopná umrieť na stres :-D

0vecka

2 DzanaFX to das ... asi su zvyknuti hovorit z niemandmi z vychodnej europy :) ja som sa tiez pri prvom pohovore skoro posral :-D