Externé štúdium EUBA

Príspevok v téme: Externé štúdium EUBA
fergie1581

Ahojte chcem sa spýtať, či má niekto skúsenosti s externým štúdiom na EUBE??...tento rok by som mala nastúpiť na NHF odbor FBI, ale po odvolaní ma prijali len na externé štúdium bohužial :/ (možno mali voľné miesto aj na denné, ale povedali si, že ma prijmú na externé, že aspoň budú mať peniaze z toho)...prednášky sú aj cez týždeň alebo len cez víkendy??..dúfam že aj cez týždeň..a neviete či sa dá po roku prestúpiť z externého na denné?..ďakujem

pan d.

Alebo na to serme, kazdy nech sa stara sam o seba, co nas je po problemoch inych. Mne vyska nic nedala okrem titulov, tak si doplnam vzdelanie sam. Som ale tak nasraty, lebo ma stala nemale peniaze a vsetko som si platil sam.

pan d.

Ah, radsej to nechajme tak. Kto potrebuje VS, nech si ju spravi, kto nie, nie a kto na nu nema prachy, tak nech si ich zarobi. Ja som mal takych spoluziakov, ze to bola hroza a vsetci maju tituly:DDD Na tom sa vzdycky dobre pobavim. Vyska cloveka do praxe nepripravuje. Clovek by mal studovat to, cim sa bude potom zivit a nie studovat dristy, hoci aj na jednotku, ktore su ti na prd.

weird_

to, ze clovek zozenie pracu len s VS je sice pesnicka casto hrana v slovenskom eteri, ale pravdu to z nej neurobi.

ak je niekto sikovny, pracu si najde, vypracuje sa alebo sa vynajde a zamestna sam seba.
kolko absolventov je bez prace a hlavne praxe (lebo preflakali 5 rokov)?

Dadula56

Pan d. mas urcite pravdu, ze je to toaletak, co sa teda tyka vypovednej hodnoty o vedomostiach. Lenze tak ako ten toaletak je to nieco, bez coho sa v zivote clovek nezaobide a hlavne v tomto state, ked je zrazu VS v kazdej dedine a Slovensko plne pseudoodbornych studijnych programov pomenovanych honosne troj a viac slovnymi nazvami.VS uz je pomaly na urovni maturity, ak ju clovek nema, nebude mat nikdy vyssiu poziciu, ak vobec nejaku. Samozrejme, ze mu to VS nezaruci, ale je tam aspon ista sanca. Na pohovoroch sa s tebou ani rozpravat nebudu, ked uvidia, ze ten toaletak nemas. Tak ci tak, clovek najviac dosiahne len tym, co ma v hlave a to bohuzial v skole velmi neucia, to podstatne. A vela studentov si potom uvedomi po facke od reality, ze ich titul im je nanic, len je uz neskoro, lebo 5 rokov pili a behali po vyletoch a nesnazili sa vytazit z tej flakariny, ktora na vacsine skol panuje co najviac casu na doplnenie vzdelavania a prax.

pan d.

A potom dostavat plat 400 eur, vsak to je o nicom. Tie platy podla mna len zodpovedaju nasej nizkej urovni. My sme mali jednu ucitelku, co si spravila PhD. v Nemecku a ta nas polroka ucila, vsak to bol zazitok a co od nas chcela, tak to sa neda porovnat so slovenskymi ucitelikmi.

pan d.

Papier zo SK VS skoly ti moze tak posluzit ako toaletny papier. Su odbory, ktore su fakt dobre, napr. taka medicina, nie je lahka, ale vela dobrych odborov na SK nepoznam, radsej ist studovat na Cechy alebo do Nemecka, Rakuska, Velkej Britanie.

pan d.

Moj brat ma tiez vysoku skolu a tiez robi sam na seba tiez v inom odbore:D Asi rodinna tradicia. Ja som uz bol parkrat zamestnany, ale financne to bolo o nicom, samozrejme furt lepsie ako nic.
Ja mam pedagogicku a brat ekonomicku, VS nam nic nedala, nenaucila, sme obidvaja sklamani. Na SK neradim studovat, lebo budete vediet velky prd.