Voda z vodovodu

lost

Magy, hmm vidis :)
to mi nenapadlo, chodim do BA, a pristup a kvalita prace je tam OK
to si asi zistim ze aky je tam cennik :)
napr za dentalnu hygienu tu necham tak 50-60eur ..

lost

Magy, no v dnesnom spinavom svete plneho odpadu by mi stacilo pockat, kym mi more vyplavi nastro ktory potrebujem :)

ale este sa mi to nestalo, takze zatial mam len teoreticky vedomosti :)

ale v takom pripade pouzil fakt hocico na zachytenie vody, hoci aj smradlavu botu, ak nebude nic ine :D

Magy

lost - ked si spomenul tu sialneu cenu za jeden zub... podstatne lacnejsi a kvalitativne rovnako su zubari v madarsku. za tu cenu by si mal tam zuby styri.

lost

nj, ale ja to beriem ako zivotny styl :)
napr ak idem do rakuska pre potraviny, beriem to ako relax a vylet :)
a to mam 3 hypermarkety pod oknami :P
detto servis auta mimochodom, 1 mam pod oknom, ale chodim 150km do CR..
lacnejsie o 1/3 a pristup ludskejsi..
ale napriklad servitky a toaletak nakupujem v tych pod oknami hypermarketmi.. :)

ale predovsetkym mi ide o to, aby som mal kvalitnu a vyvazenu stravu, preto sa snazim brat maso z domaceho chovu (ktory fyzicky vlastnymi ocami mozem kedykolvek overit)..

beriem to skor ako prevenciu :) preto som sekol s kfc/mcdonaldom cocacolou fantou a vsetko moznym.. a neni to ani zle.. tj. aj horalkami atd (lebo alergie na lepok a laktozu atd) ..

uvidim ci to nebude mat nejaky opacny efekt :)

cize prevencia a investicia do zdravia (to iste sport)

to beriem ako najdolezitejsie (dokonca pred vzdelanim a zlatom) vramci diverzifikacie majetku :) (a to clovek nemusi byt milionar aby take nieco robil, ide o zefektivnenie zivota)

vela krat som sa ale spalil :)
napriklad zuby..
nikto ma nikdy neucil, ako si spravne umyvat zuby.. a tak sa mi kazili (umyval som si, ale nespravne!)
plus ATB mi do**** zuby..

a tie investicie do zubov su teraz obrovske, napriklad co som prisiel o sestku, stala ma cca 1500eur (plus nejake "drobne" pred tym, toto bol len implantat)..

teraz to robim naopak, davam maximum do prevencie (kvlaitne suroviny) aby som dal co najmenej do nasledkov :)

otazne je len to, ako presne dokazem odhadnut kolko mam investovat do prevencie :)

priklad:
kupovat farmu pre to aby som mal par krat do mesiaca maso je overkill a fakt prehnane..
to by nemalo vyznam ani s neobmedzenym rozpoctom :)
preto niekdy stravim vela casu zlymi pokusmi pri tejto divnej strategii zitia tak kratkeho zivota :)

ale pointa je asi takato:

nikdy nevies ako dlho budes zit, preto je matematicky vyhodnejsie a lepsie pocitat s tym, ze budes zit velmi dlho, pretoze ak naplanujes zivot na 70 rokov a dozijes sa 90tky, tak ako prezijes tych poslednych 20 rokov? :)

aspon toto je vlemi dolezite pravidlo na planovanie dochodku, a ak sa nahodou clovek nedozije stanoveneho veku, tak to zdedia deti.. cize ziadna strata..

ale vsetkeho vela skodi :) cize zit do 75tky na chlebe a vode je tiez nic moc strategia :)

limit prispevku :)

GoFruit

moja rodina /ja manzel a syn/ pije destilovanu, ked vidim po destilacii co ostalo v destilatore, tak som presvedcena ze voda z vodovodu je hnus

RNG

Len malo RO zariadeni ma pridavanu sol, to je skor vynimka, nez pravidlo.
Vassina z nich jew len hryby filter, uhlikovy odchlorovac a RO membrana
Mas to nejak pomylene. Hod si do Google.com slovo reverse osmosis, a tam ti ukazu desiatky roznych firiem vyrabajucich RO systemy, zriedka tam niekto spomina spiatocne mineralizovanie, to je ciste Europska zalezitost, lebo tam fama ze treba vo vode mineraly je este stale ziva, umelo udrzovana lekarskou a vodarskou komunitou.
Inac napr aj na dialyzu sa pouziva neremineralizovana RO voda, a snazia sa ju udrazat co najcistejsiu, tj s co najmenej mineralmi.
Voda je rozpustidlo a nie zdroj mineralov, to si jedenkrat pre vzdy musite uvedomit. A tie rozne "zdrave vody" zo zeme, to je len viacstorocna fama, na co mnohi doplacaju ladvinovymi kamenami.

flegma

suhlasim s Magy, destilovana voda nie je na pitie, a uz vobec nie dlhodobe a nechce sa mi verit, ze by niekde predavali destilovanu vodu kojencom...

Magy

lost - a ak by si stroskotal - ako by si taky filter vytvoril??? myslim na odsolovanie slnkom? na to potrebujes velke tabule skla, kopu plechu na spodok a kopec dalsich veci.
nic v zlom, ale pri stroskotani by si mal neskutocne stastie, ak by si mal ake-take naradie na tvorbu nejakeho pristresku a potom by si max. mohol tak chytat dazdovu vodu. aj to by bolo otazne, ze do coho. :P

xdanielax

lost - velmi by ma zaujimalo, ci sa ti tie tvoje investicie (casove, financne...), cestovanie a celkovo ten tvoj styl raz vratia a ako.

Trochu zavisi aj na tom, aky ma kto "korienok". Slaby jedinec moze pit, jest co chce stale bude slaby.

Vsak napis o 10r stav svojho pozorovania :D

Navyse, ja si myslim, ze ludsky zivot je celkom kratkodobe hladisko :)