Moja dcérka a jej prehnaná starostlivosť o všetko

Príspevok v téme: Moja dcérka a jej prehnaná starostlivosť o všetko
Katuška.....

Dobrý deň prajem.

Moja dcérka, má veľmi, no nie že čudné ale nasledovné správanie...
...takže po prvé sa mi zdá, že až prehnano zdravo je, všetko si váži, a napríklad na raňajky zje cereálie s acidkom+jogurt a ovocie a je aj desiate a olovranty, to vždy väčšinou jogurt s vločkami, ovocie, zeleninu, ryby...na obed ryžu so zeleninou, potom na olovrant, no buď ovocie, jogurt a tak, a na večeru je už len zeleninové šalátiky a tak...neviem, žiadna sladkosť, nič....no, zvláštne...potom hygiena samozrejme, skoro každý deň sprcha, umývanie jasnačka 2x za deň, zuby a všetko tiež, vlasy-česanie a tak...ďalej sa mi nepozdáva to cvičenie. Hodinu tvrdého tréningu a tvrdej driny KAŽDÝ DEŇ !!! , potom ZVIERATKÁ!!! každú mačku, psa všetko si nechá, vylieči, a tak podobne...mali sme // stále máme / / najprv len jedného, ryšavého kocúrika, potom pred rokom k ná mprišla banda mačiatok, jasné, že sú u nás, teraz zase nové mačiatka, jasné že sú u nás, a total je to asi takto nejako približne: vnútri: škrečok, rybička+krmivá, vonku mačičky a kocúrkovia...raz sa nám stratil , a ona ho hľadala, až kým ho nenašla..všetci sme si mysleli, že je mŕtvy, ale ona ho našla...neviem, čo by sa stalo, keby ho nenašla, alebo keby že - nedaj bože zomrie..má 4 roky.. a nie je to lacná záležitosť, no ona radšej povie, že to a to si nekúpi v obchode, začne si šetriť a podobne, no teda, šetrí vážne dlho a tá suma teda stojí aj za to... :D každému pomáha, starým ľuďom s nákupmi, nie je to až bezchybné správanie?? nepríde nejaký skrat?? veď deti v puberte, by sa predsa mali aj hrať a podobne..žiadne nezdravé jedlo nedá do pusy, naozaj aj o tie zvieratá sa stará, zhána zvieratká pre toho, kto to chce, s chorými, -(- -(keď aj pouličnými zvieratami)- chodí k veterinárovi vtedy, keď to potrebujú, niektoré putuju po vyliečení do útulku a podobne... ja sa jej pýtam, že či to niekto nehľadá, a ona však, vytlačila som letáčiky a rozvešala, už je to 2 mesiace a nikto sa na to neozval,tak asi nemajú záujem..prosím, poraďte mi! je takéto správanie "normámlne"?? Lebo ona naozaj na PC je maximálne tak polhodinku denne, aj to len na mackysos.sk a neviem čo tam radí, mailuje , pomáha...samozrejme, že profil na fb má, ale nechodí tam casto..
telka?? také neexistuje ! keď tak, tak len večer hodinku, aj to sa obetuje len pre rodinu, ak je nejaký film rodinný, tak to spolu pozeráme, lebo ona hovorí, že sa dozvedela, že hodina pred telkou skracuje život o polhodinu, tak to zbytočne nekuká, niekedy pri tom ešte cvičí aj pravidelné večerné cvičenie - jogu, potom ráno..... potom číta!! ľahne si a prečíta za deň aj celú knihu, minimálne polhodinu denne číta... takže takto to nejako približne je...prosím , poraďte mi, je takéto správanie ,,normálne"?? Ďakujem Vám za každú užitočnú aj neužitočnú radu... :-);-)

lastovicka2

ma 12 rokov a ked ju to bavi je to v poriadku...dolezite je ako sa citi ona ci je takto stastna ale ma len 12 ona sa este dostane medzi ludi ktori jej ukazu aj ine veci ako toto... len je naozaj fascinujuce ze 12 rocne dieta dokaze takto prekonat samo seba...a hlavne to cvicenie to da riadnu namahu...ked cvici jogu a tak je to v poriadku ale nech neposiluje a s tou stravou je to pekne ale v jej veku clovek potrebuje ziviny ziviny a dufam ze si da aj nejake maso...vyvyja sa a aby rastla potrebuje jest... inak klobuk dolu

Maoam

mas velmi uvedomelu a inteligentnu, empaticku dceru

dolezite je, aby dostavala od vas co najviac podpory a lasky a aby mala vela casu na svoje hobby a hlavne, prijmite ju taku, aka je

kikirikiii

hej aj ja by som chcela mať takú ukážkovú dcéru :) Fakt! môžeš byť na ňu len hrdá , takéto deti už sa nevídajú často ...

mdsxhe

tiez som bola taka v jej veku.
nepomahala som az tak zvieratam, ale ludom . chodila som na rozne fora a snazila sa pomoct ludom s depresiou, alebo takym co sa chceli zabit...
denne som cvicila jogu a pilates
snazila som sa zdravo jest (jedlo kupovali rodicia takze nie vzdy bolo uplne vsetko zdrave)
vsetko som mala vzdy dopredu nalinajkovane - kedy presne a ako dlho a co sa budem ucit po skole, kedy pojdem von a na ako dlho, presne na aku strednu a vysoku pojdem, ake budem mat zamestnanie atd
chidila som na basketbal, niekedy aj na dva treningy denne.
....
potom nastal "pekny' zlom asi v 14-15 rokoch. zacala som pit alkohol, fajcit cigarety a marihuanu , chodila som poza skolu, falsovala peciatky, podpisy.. vysku som nedokoncila v dany termin.....

GoFruit

no mne neda nereagovat na tie nazory o jedle. to ze drviva vacsina spolocnosti zere sracky neznamena ze je to spravne. a clovek co je zdravo je hned poovazovany za prvotriedneho debila a cudaka. je to zvratene. Ano aj kusok pizze uskodi aj sladkost pretoze to su navykove jedla a nikdy to neostane pri kusku. ako sa strasne vsetci bojite anorexie, ale uz o obezite tu nehovori nikto a o zavislosti na jedle ako takej. Je mi z takehoto uvazovania zle. No tak asi tvoja dcera trochu viac cita alebo ma vynikajucu intuiciu a vie co je pre nu spravne, ano su aj taki ludia. mala by si byt rada. ale clovek co vybocuje z radu nie je nikdy pochopeny...
otazke zdravej stravy sa venujem niekolko rokov a vedz ze to co si opisala ako tvoja dcera je, je uzasne, proste bud rada. A podporuj ju, nech citi tvoju oporu.

Katuška.....

A inak, keď ste tu písali o tom, že zdravá strava nie je a BIO potraviny sú nanič...Ona neje BIO, obvykle si dá len BIO jogurt, alebo syr. Iné nič. No a syr neje ten obvyklý žltý , -Telhu , ale cottage cheese, čerstvý tvaroh/syr, občas ten dierkový, zabudla som, ako sa volá...:)

ajajaja

fiha , ja som si myslela, ze take deti uz ani neexistuju :D...
jednym slovom, vyzera ,ze je to osobnost.ak sa to nevychyli k horsiemu, tak nou aj ostane. hlavne magy tu dal velmi dobre rady, vela veci tu uz bolo povedane, ja by som len chcela dodat tolko :

1.na svete neexistuje zdrava strava. bio potraviny su podvrh.striekane je vsetko, ecka su vsade. (povedal to isty fyziolog rastlin venujuci sa tomu, mam kamaratku,kt.ho pozna a takto mi to tlmocila ona.) takze co sa tych potravin tyka, treba jej to nejak naznacit, stale ma len 12 rokov a ktovie kde si zistila,ze prave jogurty a zelenia s ovocim su pre nu to naj....a ze jej strasne uskodi kusok pizze alebo 1 horalka..bolo by dobre jej to nejak vytlct z hlavy ...treba jej aj hovorit,ze ma dobru postavu, lebo o chvilu zacne riesit kg a s tou svojou askezou to moze skoncit anorexiou...ale mozno aj nie, ak je uvedomela a vie,ze by si tym len znicila organizmus a vie ,ze jest musi...skor aby to neskoncilo tak,ze podlahne nejakemu stylu stravovania - makrobioticka strava a tak podobne...veganstvo (pozor,nie vegetarianstvo)

2.to ,ze neublizuje zvieratam,naopak sa o ne stara jej sluzi ku cti...dnesne detiska si dlhe chvilky kratia natacim videi horiacich maciek :( svine. takze len fakt stanovit limit.

3.cista jednotkarka....toto viem pochopit, aj pre mna kedysi bolo dolezite presne v tomto veku mat co najviac jednotiek ,ale nerobila som si tazku hlavu z dvojky, max som sa tak zasmiala a ked som raz v zivote dostala 5 ,tak ma to nejak nevzalo...akurat som si povedala,ze budem mat pestrejsiu statistiku (robila som si kolko som mala 1-5 za rok :DD) tu je len nebezpecenstvo toho,ze ked naozaj nema ine ako 1 ,tak mozno bude ocakavat,ze to takto pojde stale...a mozno sa boji aj toho ,ze ako zareagujete ,vy- rodicia, ked by nahodou dostala horsiu znamku...mozno si sama na seba vytvara tlak...treba jej stale hovorit nieco v zmysle, ze kludne moze mat aj horsie znamky, hlavne ,aby mala sama pred sebou ciste svedomie,ze sa do skoly pripravuje a berie ju vazne robi vsetko pre to, aby bola co najlepsie pripravena s tym,ze ked to nevyjde, tak to bude brat v pohode...

4.to ,ze chce byt herecka a spevacka len svedci o tom,ze je este stale dieta...urcite ju to este prejde, ked si uvedomi,ze tieto profesie su na svk uplne nanic a ze tam svojou povahou jednoducho nepatri...aj ja som chcela byt herecka , spevacka ,ked som mala 12 a studujem nieco uplne ine :)

5.to s tou hygienou si myslim,ze je ok

6.telka je teraz fakt nanic, od filmov, po tie reality show...kazia moralku . takze v tom by som problem tiez nevidela.

7.inak si myslim,ze vasa dcera je na tuto dobu sice extrem,ale v tom dobrom zmysle ,kiez by takych deti bolo viac.