Moja dcérka a jej prehnaná starostlivosť o všetko

Príspevok v téme: Moja dcérka a jej prehnaná starostlivosť o všetko
Katuška.....

Dobrý deň prajem.

Moja dcérka, má veľmi, no nie že čudné ale nasledovné správanie...
...takže po prvé sa mi zdá, že až prehnano zdravo je, všetko si váži, a napríklad na raňajky zje cereálie s acidkom+jogurt a ovocie a je aj desiate a olovranty, to vždy väčšinou jogurt s vločkami, ovocie, zeleninu, ryby...na obed ryžu so zeleninou, potom na olovrant, no buď ovocie, jogurt a tak, a na večeru je už len zeleninové šalátiky a tak...neviem, žiadna sladkosť, nič....no, zvláštne...potom hygiena samozrejme, skoro každý deň sprcha, umývanie jasnačka 2x za deň, zuby a všetko tiež, vlasy-česanie a tak...ďalej sa mi nepozdáva to cvičenie. Hodinu tvrdého tréningu a tvrdej driny KAŽDÝ DEŇ !!! , potom ZVIERATKÁ!!! každú mačku, psa všetko si nechá, vylieči, a tak podobne...mali sme // stále máme / / najprv len jedného, ryšavého kocúrika, potom pred rokom k ná mprišla banda mačiatok, jasné, že sú u nás, teraz zase nové mačiatka, jasné že sú u nás, a total je to asi takto nejako približne: vnútri: škrečok, rybička+krmivá, vonku mačičky a kocúrkovia...raz sa nám stratil , a ona ho hľadala, až kým ho nenašla..všetci sme si mysleli, že je mŕtvy, ale ona ho našla...neviem, čo by sa stalo, keby ho nenašla, alebo keby že - nedaj bože zomrie..má 4 roky.. a nie je to lacná záležitosť, no ona radšej povie, že to a to si nekúpi v obchode, začne si šetriť a podobne, no teda, šetrí vážne dlho a tá suma teda stojí aj za to... :D každému pomáha, starým ľuďom s nákupmi, nie je to až bezchybné správanie?? nepríde nejaký skrat?? veď deti v puberte, by sa predsa mali aj hrať a podobne..žiadne nezdravé jedlo nedá do pusy, naozaj aj o tie zvieratá sa stará, zhána zvieratká pre toho, kto to chce, s chorými, -(- -(keď aj pouličnými zvieratami)- chodí k veterinárovi vtedy, keď to potrebujú, niektoré putuju po vyliečení do útulku a podobne... ja sa jej pýtam, že či to niekto nehľadá, a ona však, vytlačila som letáčiky a rozvešala, už je to 2 mesiace a nikto sa na to neozval,tak asi nemajú záujem..prosím, poraďte mi! je takéto správanie "normámlne"?? Lebo ona naozaj na PC je maximálne tak polhodinku denne, aj to len na mackysos.sk a neviem čo tam radí, mailuje , pomáha...samozrejme, že profil na fb má, ale nechodí tam casto..
telka?? také neexistuje ! keď tak, tak len večer hodinku, aj to sa obetuje len pre rodinu, ak je nejaký film rodinný, tak to spolu pozeráme, lebo ona hovorí, že sa dozvedela, že hodina pred telkou skracuje život o polhodinu, tak to zbytočne nekuká, niekedy pri tom ešte cvičí aj pravidelné večerné cvičenie - jogu, potom ráno..... potom číta!! ľahne si a prečíta za deň aj celú knihu, minimálne polhodinu denne číta... takže takto to nejako približne je...prosím , poraďte mi, je takéto správanie ,,normálne"?? Ďakujem Vám za každú užitočnú aj neužitočnú radu... :-);-)

Katuška.....

No, to nie je až tak celkom pravda, že ju živíme iba my...zarába si rôznym spôsobom, od roznášania letáčikov až po výpomoc v obchodoch...
Takže tak...
Sny a plány?
Chce ísť na konzervatórium, potom na VŠMÚ a potom na nejaké vysoké školy. Ževraj chce byť: speváčka, herečka, textárka, klaviristka a ja neviem čo všeličo ešte. V oblasti hudby..Tituly?? Dis.art, Mgr, Bc, Phd, Doc....

Aja02

Súhlasím s Magy až na tú stravu. Nie je normálne, že si všetko váži a má všetko nalinajkované. Skôr by som povedala, že o pár rokov môže dostať anorexiu, ak to začne preháňať.

Magy

katuska - na jednej strane klobuk dole, maloktora 12r. slecna sa sprava tak zodpovedne a dospelo. vacsinou to zerie hambace a vsetko nezdrave, ale hlavne moderne a "in", cumi to do telky alebo kompu nonstop a nedokaze ani slamu krizom prelozit. nedajboze take dieta nahnat do upratovania alebo precitat knizku! - to je ohen na streche a rozhadana rodina na tyzden!

na strane druhej, je to trochu extrem, ktory sa vekom bude zrejme stupnovat. odkial vzala tie informacie alebo to presvedcenie, ze strava ma byt tak a tak zdrava, odvazena, ze sa ma tak casto umyvat (to je samo osebe nezdrave, zmyvat si kazdy den ochrannu mikrofloru, ktoru si koza vytvara sama)??? treba zistit zdroj tychto informacii, resp. lepsie povedane dezinformacii. bude zrejme nutne jej podat niektore informacie komplexne, lebo z toho, co si pisala o svojej dcere mam dojem, ze sa riadi urcitymi pravidlami a na zaklade neuplnych faktov, vytrhnutych z kontextu.

co sa tyka zvieratiek - treba sa razne postavit k urcitym pravidlam a limitom. pokial nie je dospela, moze sa snazit o zachranu, to je rozhodne chvalyhodne, ale treba jej urcit aj limity, max. kolko zvierat mozete doma mat prip. uzivit. a neustupit. zatial ju zivite vy a nemozete si dovolit financne uzivit cele zoo a vsetky opustene zvieratka v okruhu 100km.
ona si tiez musi zvyknut, ze nemoze hocico, co si zmysli, nech je to samo o sebe akokolvek chvalyhodny cin. vsetkeho privela skodi. odtial potial. a taktiez jej dat jasne najavo, ze nemoze zachranit cely svet.

ale v globale - stale lepsie ako keby bola typicke fastfoodove rozkysnute neuzitocne dieta tejto doby. to je bez diskusie.

Nela41

Má 12 rokov, je ťažko hovoriť o tom či jej to ostane alebo nie. Každopádne takýto ľudia najčastejšie pohoria na vysokých školách (nie kvôli učeniu, ale psychike) a majú problémy so vzťahmi tak pozor na to

Katuška.....

No, nie je to sci-fi. Spomínali ste tu záujmy a koníčky? Hrá na klavír, gitaru a chodí na (klavír), spev, tanečný a dramatický + rôzne športové krúžky. Samozrejme, to cez školský rok, cez prázdniny má prvé tri týždne pauzu od všetkého, a potom sa začína učiť a cvičiť na nástroje, učiť sa texty, tancovať a cvičiť - to cvičí a tancuje stále, takže asi tak... Takže určite že medzi jej záľuby nepatria PC hry. Samozrejme, zahrá si a rada, občas...
Kamarátky má, to je jasné,má kopu kamarátiek, kamarátov, priateľov a známych, proste ona je taký dosť zvierací a rodinný typ...má dosť zo všetkým naponáhlo, napríklad ide do siedmej triedy a už vie, že na akú strednú školu by chcela ísť a na aké vysoké školy, aké tituly chce mať, čo chce robiť. A dokonca mi povedala, že život je príliš krátky na jedno povolanie, a preto chce toho robiť viac...
Prosím Vás, ako ste sa to tu vyjadrili? No že tak zomrie o pol roka skôr?? A vám by nebolo príjemné, keby ste žili o polroka viac? Toto nepochopím. Ale ďakujem Vám za názory niektorým...

xxy

noo, ved pockaj na pubertu, na vseliakych divnych kamaratov a pod. v 12 je skutocne predcasne hovorit, ci jej to ostane na cely zivot

olivka30

je pravda ze o takomto dietati ani dospelom som este nepocula a nepoznam. spravanie je naozaj prehnane, ale mozno sa proste taka narodila, je to v nej, a bude z nej veterinarka alebo bude v nejakom centre na pomoc ludom. mozno je to jej poslanie v zivote:) uz od mala sa naucila zdrave navyky v stravovani, co je dobre. stara sa o seba aj o inych, takze ma dobre srdiecko a takych ludi si treba vazit a podporovat. aj ked zacala v ranom veku co je neobvykle. skor by som sa obavala ci v dospelosti alebo v puberte v nej nenastane nejaky skrat a neobrati sa o 360 stupnov. ale voci tomuto sa nedaju ziadne preventivne opatrenia robit. staci ked si jej budete vsimat, ci je ok, zdrava(myslim aj psychicky)