Operácia na sukromnej klinike a kontroly v štatnej nemocnici. Je to spravne?

Príspevok v téme: Operácia na sukromnej klinike a kontroly v štatnej nemocnici. Je to spravne?
Klara111

Bola som na operácii v jednej sukromnej klinike. Za operáciu som dala spolu so všetkym 1500 eur. No bola som dosť sklamana z toho ked mi chirug kazal chodiť na pooperačne kontroly ,sice k nemu ale do štatnej nemocnice (kde tiež pracuje)
Myslite že ak robil kontroly v štatnej tak mal ešte aj od štatu nejake peniaze za tie kontroly?
Aky mate nazor? Podla mna je to dosť nespravoslive že som zaplatila na sukromnej klinike a nakoniec kontroly boli v štatnej. A pritom neišlo o to žeby chirurg aj týžden na tu sukromnu kliniku neišiel pretože on tam operuje skoro každy den a ak aj neoperuje ma objednanych pacientov na konzultacie tak kludne mohol robiť aj tie kontroly. Nenapada ma nič ine jedine že by mal aj od štatu ešte nejake peniaze za kontrolu v štatnej nem.

Klara111

Pan d presne ako píšeš, je to ojeb.
Ja som sa pýtala cez mail pani čo dava terminy operácii, konzultacii, zmluvy... či su v cene aj kontroly u nich a ona že ano. Na kontroly sa chodi vraj k nim. Takže pan doktor si niekoho vola do štatnej a ak ide asi o nejaku celebritu jej samozrejme spravi kontrolu na tej sukromnej. Pretože dam priklad nejaka napr Tlučkova ak si zaplati sukromnu kliniku, on ju tam zoperuje určite by ju nevolal medzi kopu ludi na kontrolu do čakarne do štatnej nemocnice.

pan d.

Zaplatit tolke peniaze a este zbabru aj operaciu, to je dost smutne. Bol to ojeb, tak to ber a zmier sa s tym nejako, ak sa da.

pan d.

No, poniektori su fakt mazani. Mne jeden doktor napisal AD a povedal mi, ze ak mi nezaberu, ze pojdem do nemocnice a tak sa aj stalo. Ze by nahoda?:DDDD A koho nevidim v nemocnici? Toho doktora. Ale inak je fakt dobry.

motýlik.,

rozhodla si sa sama a položila si si otázku komu patrí tá súkromná klinika? a či ten tvoj lekár nie je len jej zamestnanec? operoval na súkromnej pretože tam bola určite kratšia čakacia doba a ty si neplatila jemu do vrecka ale spoločnosti ktorá podnika v takejto oblasti, platí dane a pod, zaplatila si si službu nič viac a kontroly ti hradí poisťovňaa dotyčný lekár dostane len zmluvný plat. spýtaj sa a vysvetlí ti to

Klara111

Ste ma naštvali ked ja som iba chcela vedieť či mohol mať niečo z tych kontrol od poisťovne. To je všetko. Inak je to nespravodlive, to som mohla isť hneď do štatnej keby som vedela že sa takto zachova.

bagata

Klara moja mila, tak slova stat a zdravotna poistovna su dva absolutne rozdielne pojmy:-D
No a ak sa ti nepaci postup chirurga a vysledok operacie, tu to rozhodne nevyriesis. Preco to nepovies dotycnemu chirurgovi? Ci pred nim si milucka, zlatucka, ale tu si otvaras nanho hubu? Stazuj sa u neho, tu to vazne nikto nevyriesi. A anonymne pindat na nespravom mieste-to specialitka mentality Slovakov, ktora im len skodi.

Klara111

!!!
zaplatila som si sukromnu kliniku, kde mali byť aj kontroly a nie aby som bola v čakarni v nemocnici medzi ludmi ktory za operáciu nedali ani cent pretože boli v štatnej.
Prečo ste na strane chirurga?
Aj tak operácia sa nepodarila dobre to dodrbal všetko a mna ešte aj o peniaze odrbali pretože som si priplatila aj za noc po CA 100 eur čo bolo v cene a pustil ma domou už večer. Takže cez noc tam sestrička byť nemusela a komu šlo tých 100 eur, žeby zase doktorkovi na učet?
Že on je len človek? Stale maju malo a radšej pomlčim o uplatkoch po operácii ktore dostane minim dva krat za týždeň + poplatok 110 eur za to ak pacient chce aby ho vybrany chirurg v štatnej nemocnici ktory robil vyšetrenie aj operoval

Klara111

Bagata
neuražaj!!! nemam naladu na tvoje pridrbane reči. Ja som sa važne pýtala či sa to niekomu takto stalo a či môže mať chirurg aj od poisťovne niečo za tie kontroly. No PARDOOON že som napisala štat a nie zdravotna poisťovňa.
Ano v tej cene malo byť všetko aj kontroly podla toho čo mi odpisali z recepcie.

!!!

no si asi dobre na tom, ked ta trapia nejake peniaze v statnej... ci doktor ma alebo nema od statu nieco??? a co ak by aj ano(co je iste ze nema) ty a tvoja rodina zijete z coho? co je lekar menej nez obycajny clovek? kokos, ty bud rada ze ta zoperoval v sukromnom, lebo v statnom by ten pristup a cela op. inak vypadala a mozno aj inak dopadla, sa spamataj a bud trochu vdacna... co chces platit aj za kontroly? ved lekar vlastne setri tvoje peniaze ked ta do statneho vola, to ti nenapadlo? si myslis, ze by v sukromnej klinike, ktory stoji peniaze na ktore musi zarobit ze by ti mal robit nejaku kontrolu gratis ako je to v statnej nemocnici? nema za to ani figu, bud rada ze ta vybavuje tam. kto dnes robi zadarmo. nic v zlom, ale nechapem... od STATU teda bud si ista ze urcite NIC nemal, mozes vklude spat

baqata

Klara, mas ty vobec nejaku zakladnu predstavu o fungovani a financovani zdravotnictva? Stat neplati nic, mozes ist na neviem aku kliniku, plati bud pacient, alebo jeho ZDRAVOTNA POISTOVNA. Mozog by sa ti nedal voperovat?