Chýbajúca lunula - polmesiačik pri korene nechta

Príspevok v téme: Chýbajúca lunula - polmesiačik pri korene nechta
mila75

Ahojte, mám problém, už asi pred rokom som si všimla, že mi zmizli polmesiačiky pri koreni nechta, skoro na všetkých prstoch okrem palca. Dosť dlho som si často lakovala nechty, ale už rok používam lak len občas. Má niekto z vás podobný problém, či vie, čo to može znamenať, ako dať do poriadku moje nechty, popr. zdravie?
Vďaka
Pekný deň všetkým :)

mila75

Nela41, ďakujem, mna internet neporadil, kuknem sa na anémiu, aj na malnutríciu.
Ja som mala ešte dávnejšie, krááásne, ružové nechtové lôžka, aké sú napisané vo veľkej knihe :) Vôbec neviem, kedy mi zmizli a kam sa podeli. Zatial som nemala žiadne problémy so štítnou žľazou, aspoň o tom neviem...
Vďaka za odpovede.

weird_

ha, ja tiez nemam! mas v poriadku stitnu zlazu? to je *u mna pravdepodobny dovod.

ale zalezi ako sa citis celkovo, taka chybajuca lunula moze byt sprievodny symptom v podstate cohokolvek :D

Nela41

Ak lunula chýba, zvážte anémiu alebo malnutríciu, Pyramídová lunula by mohla poukazovať na nadmernú manikúru alebo traumu, Bledo modrá lunula naznačuje diabetes mellitus. Ak lunula má červené zafarbenie, zvážte nasledovné príčiny okrem iného
Kardiovaskulárnych chorôb;

Kolagén cievne choroby a

Hematologické malignity

Povedal internet :D