Obavy z nezamestnanosti, samoty

Príspevok v téme: Obavy z nezamestnanosti, samoty
Kuku-lienka

Dobrý deň..nemám žiaden konkrétny problém, len by som chcela zistiť,či sa už niekto ocitol v podobnej situácii, lebo ja si už neviem dať rady. V máji som ukončila strednú školu a ako čerstvý absolvent sa obávam,že si nenájdem prácu. Študovala som na škole, ktorá ja spojená so sociálnou prácou a keďže takéto zamestnania sa najťažšie hľadajú,a ešte k tomu aj na východe, bojím sa,že nič nenájdem. Veľmi som chcela ísť na vysokú školu, ale rodičia (aj keď majú peniaze) mi ju nechcú zaplatiť, tak musím ísť do práce, aby som si ju mohla zaplatiť sama. S rodičmi nemám zlý vzťah, ale s oboma sa fakt nedá vyjsť. Dokonca musím od septembra prispievať na domácnosť, keď chcem u nich bývať. Môj priateľ ide na VŠ na opačný koniec republiky. Neviem, ako to zvládnem ešte aj bez neho. Kamarátov nemám žiadnych, lebo všetci sa mi otočili chrbtom. Neviem, čo budem robiť...a som z toho zúfalá, že príde september a ja budem musieť trpieť rodičov a nebudem mať prácu...viem, že je veľa možností..že sa môže niečo pritrafiť..určite sa budem snažiť ako len viem, ale už teraz mám z toho depresiu..

ja40

Ak si v maji ukoncila skolu,tak si uz min.od jula mala zacat brigadovat tam u vas a teraz by si mala coto usetrene. Ja viem,ze to ta na vychode nemate lahke,ale nemysli si,ze my tu na zapade mame na ruziach utlane. Tiez makake podaktori od rana do vecera,aby sme sa mali dobre. Tvoj prispevok by mal byt plny odhodlania a srsat mladou energiou,namiesto toho vsak si plna strachu a nedovery v realny zivot. Nie sa ale co cudovat,nakolko si doteraz mozno poznala len skolu a posluchala rodicov,ktori ta zivili. Teraz je ale cas sa pozviechat a ist vlastnou cestou. Ak nenajdes nikoho,kto ta bude z rucicku viest musis to zvladnut sama,co ocenis potom neskor a budes na seba hrda co si dokazala.

chorecrievko

nechapem z coho mas akoze prispievat na domacnost svojim rodicom???
uplne ta chapem, presne tento pocit absolutnej zbytocnosti som tiez mala po skonceni skoly, bolo to otrasne obdobie, s tym rozdielom, ze ja som bola zdravotne obmedzena, takze som za pracou nemohla vycestovat.
na tvojom mieste by som nerozmyslala ani sekundu, prvy mesiac bude tazky, ale priatel ti hadam aspon tu cestu tam zaplati. na zaciatok zober casnicku, predavacku, hocico.. prenajmite si garzonku a hotovo.. a casom porozmyslaj, comu sa chces naozaj venovat a chod za tym.
ked budes zaregistrovana na urade prace, mozes ist na absolventsku prax vo svojom obore, su to 4 hod.denne, ale aspon nadobudnes nejake pracovne skusenosti, popritom mozes brigadovat .. v lete, ked priatel nebude mat skolu, chodte do zahranicia.
mas vela moznosti.. si mlada, zdrava.. nenechaj sa obmedzovat svojimi rodicmi, zijes len raz a je to tvoj zivot!!!

chorecrievko

nechapem z coho mas akoze prispievat na domacnost svojim rodicom???
uplne ta chapem, presne tento pocit absolutnej zbytocnosti som tiez mala po skonceni skoly, bolo to otrasne obdobie, s tym rozdielom, ze ja som bola zdravotne obmedzena, takze som za pracou nemohla vycestovat.
na tvojom mieste by som nerozmyslala ani sekundu, prvy mesiac bude tazky, ale priatel ti hadam aspon tu cestu tam zaplati. na zaciatok zober casnicku, predavacku, hocico.. prenajmite si garzonku a hotovo.. a casom porozmyslaj, comu sa chces naozaj venovat a chod za tym.
ked budes zaregistrovana na urade prace, mozes ist na absolventsku prax vo svojom obore, su to 4 hod.denne, ale aspon nadobudnes nejake pracovne skusenosti, popritom mozes brigadovat .. v lete, ked priatel nebude mat skolu, chodte do zahranicia.
mas vela moznosti.. si mlada, zdrava.. nenechaj sa obmedzovat svojimi rodicmi, zijes len raz a je to tvoj zivot!!!

Kuku-lienka

Lussy86 - tá pôžička by bola asi posledná možnosť, ale aj tak..keď musím byť prijatá na VŠ, tak je už neskoro..to by som musela čakať rok zase :/ a ja som k tomu taký človek, čo sa nerád viaže k takýmto veciam..ako myslím pôžičky, podlžnosti, splácania...

Kuku-lienka

Lulu2011 - ja viem, že mi nemôže nič zakazovať, ale ako som už písala, nemám žiadne peniaze..ani na začiatok. A viacerí mi to hovorili, že nech si dám prihlášku a nejako to potiahnem, že si brigádu nájdem určite...možno aj štipko, že by som mala nejaké...ale ja proste sa nechcem tam vybrať naslepo, bez peňazí, bez všetkého..ako by som to ťahala tie prvé mesiace? a na začiatku sa platí najviac..v septembri..za internát,ISIC, kadejaké veci a vybavovačky a ja na to nemám..

Lulu2011

ak ta mama nepodporuje v studiu VS financne nema pravo ti nakazovat, aby si ostala doma, vlastne vobec nema pravo kedze si uz dospela, ak nemas podporu v rodine, pouvazuj o BA so studiom aj nejakou brigadou

Kuku-lienka

Aja02 - určite do BA za priateľom niekde, buď sociológiu alebo pedagogiku..ale nad tým som sa až tak vážnejšie nezamýšľala, lebo som vedela už dávno, že na VŠ nepôjdem hneď po škole..aj keď som mala známky dosť dobré..a keď všetci riešili v škole tieto veci so VŠ a dávali prihlášky, ja som z toho bola strašne smutná..

Kuku-lienka

veď to som práve chcela, to by som zabila dve muchy jednou ranou, že budeme spolu a ľahko si nájdem prácu. Keď som však o tom rozprávala s mamou, ona o tom nechcela ani počuť. Najradšej by bola, kebyže ostanem doma, ale ona si ani neuvedomuje ako sa ku mne správa a ja doma byť nechcem. Aj tak viem, že budem mať 20 rokov a že môže mi byť jedno čo mi povie, ale nemám vôbec žiadne peniaze, aby som tam nejako začala od septembra..nemám ani na cestu tam a ten prvý mesiac musím nejako žiť bez výplaty :( a rodičia mi peniaze na to nedajú