Som skončený lekár

Príspevok v téme: Som skončený lekár
jacobXX

Ahojte. Nedávno som nastúpil do práce, začal som pracovať v nemocnici na xy oddelení. Mám problém preniesť sa cez to. Až teraz po 6 rokoch štúdia medicíny som si uvedomil, že ma tá práca nebaví, že mi vlastne ľudia lezú na nervy, zistil som, že ma prostredie nemocnice ubíja. Všetko čo súvisí s nemocnicou ma straší. straší ma zodpovednosť za druhých, mám strach z rozhovorov s ľuďmi a pod. Akoby mi až teraz došlo, že nie som stvorený na tú prácu. Nenapĺňa ma to. Sú ľudia, ktorí celý život snívajú o tom, že budú lekármi a keď sa im to splní, všetko ide ako hodinky. ja k nim rozhodne nepatrím. nikdy ma učenie extra nebavilo, ale dokázal som sa donútiť. vedomosti veľmi nemám, skôr mi chýbajú, aj sa snažím učiť, no nechce sa mi. myslím, že je to zlý prístup. hľadám niekoho, nejakú spriazdnenú dušu, ktorá by sa prípadne nachádzala v rovnakej alebo podobnej situácií, že by sme sa o tom mohli normálne porozprávať ako odborníci a dospelí ľudia. ďakujem.

llek

No, zaujimave, ze si na to vsetko prisiel az teraz, ale stava sa. Robit lekara v realnom zivote, to je kazdodenna praca s ludmi. Ak mas uz teraz pocit, ze ti ludia lezu na nervy, tak toto sa s casom len zhorsuje. Clovek ako lekar musi byt stale v pozicii, ze oproti nemu sedia chori ludia, rozni - mili aj menej mili. Okrem toho ta vlastne po cely den tito chori ludia "zatazuju" svojimi zdravotnymi a nezriedka aj inymi problemami, ty si to musis vypocut a vzdy hladat nejake riesenie (casto aj vtedy ked to riesenie ani nepoznas). No ale nie je to uplne stratene. Nerozmyslal si nad radiologiou ci uz klasicke RTG, CT, MRI alebo intervencna radiologia? Tam nemas az taky kontakt s pacientami, hlavne si kukas cely den do monitora pocitaca.

netehulka

mal si napisat ze na akom oddeleni pracujes. takto nevieme, co vlastne robis. interne?skus zmenit specializaciu. mozno by ti viac vonalo robit v ordinacii nie v nemocnici.

pan d.

Zacni robit v odbore, ktory by ta bavil. Si dost flexibilny, tak by si sa prisposobil pomerne rychlo, podla mna. Nemysli si, ze ich to vsetkych bavi, mnohi na nas kaslu:DDD len sa pretvaruju a hraju zaujem.

cxfjx

skus hladat pracu vo vyskimnych ustavoch alebo nieco podobne kde by si mohol vyuzit svoje vzdelanie. alebo si sprav atestaciu na patologa

Nela41

No keď ťa to nebaví, tak je to zle aj pre tvojich pacientov. Ja by som byť tebou nechala medicínu a začala by som sa venovať iným veciam, ešte keď tvrdíš sam, že nemáš dobré vedomosti. Ja idem štuovať medicínu a teda toto ma moc nenadchlo.

hm...

asi by som ti vedela poradit osobu, ktora by ti mozno pomohla keby si sa s nou porozpraval. ta robi nieco podobne a je stastna, bavi ju to a velmi mnohym ludom pomohla. len neviem, ci ti jej meno prezradim, lebo jej vlastne zavidim.