Preco su niektori ludia stastni a iny nie?

Príspevok v téme: Preco su niektori ludia stastni a iny nie?
zavistliva

preco ona ano a ja nie?
viem, ze to co tu napisem sa vam nebude pacit, ale jednoducho to zo seba musim dostat.
tak som si tu citala uz par mesiacov o psychologicke, alebo ak chcete liecitelke albertovej. kedze mam tiez kopec problemov, rozhodla som sa k nej objednat na sedenie. a namiesto toho, aby som od nej odisla stastna tak ako tu vsetci vypisuju, ja som naopak uplne deprimovana. teda nebolo to tak hned ked som odisla, to som aj bola stastna a optimisticka. ale ked som potom doma nad vsetkym zacala rozmyslat, tak som si uvedomila, co mi na tom vlastne vadilo.
hovorili sme spolu aj o tom, ze ma nebavi moja robota ani cely moj zivot. a ze mam z toho depky a niekedy sa mi nechce uz ani zit. manzelstvo mam celkom nanic a to sme spolu len dva roky. a uz si vobec nerozumieme. vlastne nic co sa tyka mojho zivota nema ziadnu hodnotu. a ked som si uvedomila, ze albertova je naopak stastna zena, ze ju bavi jej robota, ze vyzaruje len samu spokojnost a pohodu, tak mi to prislo velmi luto. co ma ona take, co ja nemam? preco su niektori ludia stastni a druhym sa nedari? preco niekomu osud nadeli len spokojnost a pohodu, a druhy sa musia trapit so starostami a byt len nestastny? je toto normalne?
ona ma pracu, ktora jej len dodava energiu a ja mam pracu, kde len zarabam peniaze a najradsej by som sa na nu vykaslala. vobec ma nebavi, uplne mi je z nej na grc. preco niekomu vsetko vychadza a druhemu nevychadza nic? ved aj ja mam vysoku skolu ako ona. tak ako je mozne, ze ja som si nemohla najst taku robotu, z ktorej by som sa tiez tesila?
nech mi nikto nehovori, ze to je vo mne, lebo podla mna je to osud. a co uz teda vobec nechapem, ze ona je stara a stastna a ja mlada a nestastna. no je toto normalne? nepiste mi preboha ze si mozem najst inu robotu, lebo v tom to neni. naozaj si myslim, ze je to hnusny osud a ten volakomu nadeli a volakomu neda ani suchy rozok.
a este by som chcela jednu vec vediet: cim to je, ze taka zena vie z ust vypustat tie spravne slova a vety? odkial sa to berie taka schopnost alebo talent alebo co to je? mna nikdy nic take pekne nenapada ked chcem niekomu nieco povedat. takze ja by som vlastne nemohla byt psychologicka to mi je jasne, ale ved su aj ine zamestnania, len vobec mi nejde do hlavy ako by som to mala zariadit, aby som na tom bola tak isto ako ona. teda nie taka stara, ale taka stastna a so vsetkym spokojna. da sa to vobec dosiahnut?
asi pisem jak po opici, ale normalne ma to vzalo a strasne ma to serie a zavidim jej. toto keby som mala v zivote, taketo stastie aspon na jeden rok nech aspon viem ake to je ked cloveku vsetko vychadza a vsetci ho zeru.

kkkk52

Vieš to je aj pre to lebo ty chceš byť nasilu šťastná , vo všetkom čo máš hľadáš len tie negatíva. Veď pozri buď rada že máš vôbec nejakú prácu ! mam kamarátov aj kamarátky ktorí si žiadnu nemôžu nájsť ! Buď rada že máš manžela ! Veľa ženských plače lebo sa za nimi žiaden chlap ani neotočí ! HĽADAJ VO VECIACH POZITÍVA A NECHCI NA SILU BYŤ ŠŤASTNÁ ! LEBO NEBUDEŠ ..

pan d.

Zavistlivi ludia maju jednu chybu, chcu hoci aj neumyselne, aby ich negativitou nasiakol kazdy kto sa im pozrie do oci. Ale to uz hovorim nie o beznych ludoch, ale o spinach.

citatel

citat luby albertovej z jedneho rozhovoru v casopise:
"Šťastie, to nie sú okolnosti, šťastie je stav mysle."
tak tu mas zavistliva odpoved na tvoju otazku. s takym pristupom ako mas ty sa k tomu stastiu dostanes mozno az na sklonku zivota.

amanda23

Teda zavist je strasna vlastnost, mna chvalabohu oblukom obchadza...Na tom stasti naozaj treba aj trocha pracovat, kazdy si moze povedat, ze je nestastny a preco prave on, ked ini su v pohode. Ja mam momentalne tiez blbe obdobie uz dlhi cas a nie a nie sa z toho vyhrabat, ale nezavidim ludom , co su v pohode, nik nevie, co mu zivot prinesie casom a s cim sa budu musiet popasovat. osobne som aj ja bola u pani Alabertovej nedavno, je naozaj dobry clovek a prezila si svoje aj preziva teraz nelahke obdobie, len dufam, ze pomoze aj mne a jedine co jej prajem je dobre zdraviea pohoda, aby aj nadalej mohla pokracovat vo svojej slachetnej praci, vela som o nej citala, naozaj pomohla hromade ludom, kde medicina bola prikratka...

Maoam

Albertova patri pre mna k najvzacnejsim ludom, aki jestvuju.

Ona snad ani nie je clovek, ale anjel v ludskom tele.

Dufam a prajem jej, aby bola uz len stastna a nech sa jej dari vo vsetkom, coho sa chyti.

presnetak

presne ako to tu napisali uz ini. zavidi iba vysledky, nie tu tazku cestu k nim. je predsa stara znama vec, ze ti najobdivuhodnejsi ludia su prave taki, ktori v zivote prezili tazke chvile a nepolozilo ich to a nevzdali sa, ale slapali dalej a stali sa vzorom pre ostatnych.
ty zavidis zene, ktora sa doslova obetuje pre svojich pacientov a nema ani chvilku osobneho volna. co ty vlastne o nej vies? bola si u nej len raz, precitala si si nieco na forach alebo v casopise. len neviem, ci by si brala aj to, ze zije velmi skromne, musi otocit kazdu korunu, hoci by mohla byt milionarka keby robila ako niektori, ktori maju za den plnu rit zakaznikov, lebo iba hrabu peniaze ale na zdravi tych ludi im vobec nezalezi. vedela si napriklad, ze v ten den, kedy si u nej bola ty, tam uz nebol nikto iny, ze cely ten cas patril len tebe? vidis, ja ju poznam uz roky a odkedy zacinala, stale sa drzi toho, ze si neobjednava viacerych ludi za den na vysetrenie. ona to fakt robi poctivo ale som si ista ze tuto cast jej zivota by si jej uz nezavidela. mat pred dverami vrece penazi a predsa po nom nesiahnut. dokazala by si to?
radsej si z nej vezmi priklad a nauc sa ako byt stastna a poradit si zo zivotom. v tom ti moze ona byt velmi napomocna, len musis pocuvat co hovori. ja som tiez jedna z tych, ktorym zmenila zivot od zakladov a do smrti jej neprestanem byt vdacna. nikdy ani na okamih by som nemala tu drzost, aby som jej nieco zavidela.

Laska3x

Viera, nadej laska. Vygooluj si: hymna lasky. Slovensku /aj inde/ chyba laska, prevlada ju zavist, a od zavisti je len krocik k nenavisti. Tu treba uzdravit svoju dusu. Cim ? Odpustenim, nezavidenim... Na ten strane, klikni i ine a hlavne praktizovat to. Kazdy knaz ti poradi. Viem, ze budes este velmi stastna. Nie som jasnovidec, ani liecitel, lem pisem co mne pomohlo.

Maoam

zavidi len vysledky, ale nevidi, co je za tym...a cim ten clovek musel prejst

ale toto je typicke pre negativistickych zavistlivych ludi

ze stretla osobne Albertovu, je obrovske stastie a najmä prilezitost sa nad sebou a svojim zivotom zamysliet, co sa u nej uz deje a je to spojene s negativnou sebakonfrontaciou...

ale je to prvy krok k zmene

sweater*

presne o tom to je, zakladatelka vobec nechape ze ludia ktorym ona zavidi, maju tiez trable v zivote mozno vacsie mopzno mensie ale maju, a to ze su stastny vobec nesuvisi s tym, ze by sa im stale len darilo, z lahkostou a bez namahy by dosahovali co si zaumienia a len preplavavali zivotom bez problemov.

slnkovsieti

V skutočnosti máš ohromne šťastie, pretože si stretla p. Albertovu, ktora ti pomôže sa toho tvojho negativizmu zbaviť. Vaz si to.