Hypotéka, alebo podnájom?

Príspevok v téme: Hypotéka, alebo podnájom?
kaja2

Ahojte,
riešim bytovú otázku. Nebaví ma sťahovať sa z miesta na miesto a žiť medzi cudzími ľuďmi každého polroka. Moja trpezlivosť sa akosi vytráca a rada by som niečo vlastné. Avšak neviem, či je lepšie vziať hypotéku, keďže za tie roky ju aj tak preplatím a viac ako 75 tisíc, čo mi stačí tak na 1izbák mi nedajú, keďže som sama. Naozaj netuším ako to vyriešiť, radila som sa už s viacerými ľuďmi a každý mi vraví niečo iné. Ale neviem si predstaviť 15 rokov v podnájme s niekým cudzím. S možnosťou vydaja alebo s partnerom nepočítam, ke´dže tieto veci si chcem najbližšie roky riešiť sama...Čo je teda lepšie?

kaja2

Nad mestkým bytom som neuvažovala, to by som ani nedostala.
Byt by bol v BA, ale už teraz viem, že by som tam celý život nechcela bývať. Teda nie priamo v ba, preto vobec neviem, čo spraviť. Ono ak by sme boli dvaja, bolo by to jednoduhšie, ale nechcem ísť s priateľom do takéhoto niečoho, lebo sme spolu krátko a máme aj tak iné predstavy o budúcnosti.

0vecka

zalezi na tom kde... poznam viacero ludi co kupili byty a nakoniec po 20tich rokoch boli na nule.... ide o to ze ked cena nehnutelnosti klesne tak tu hypoteku musis aj tak splatit....

ewelin28

no výhodnejšia je určite hypotéka, nakoľko vrážaš fin.prostriedky do svojho a nie cudzieho....poznám veľa ľudí, ktorí bývali najprv v podnájme a potom si vzali úver a ich mesačné náklady na bývanie vzrástli minimálne...takže z tohto hľadiska nie je o čom :)
no na druhej strane, nikdy nevieš, čo sa v živote prihodí a ak máš na krku úver a nie si schopná ho splácať, tak je to dosť veľký problém....ale nič zlé sa stať nemusí a môžeš si to pekne splatiť...
napadlo ma ešte jedno riešenie a to sú mestské nájomné byty, nežiadala si zatiaľ o žiadny? síce keďže si slobodná a nemáš rodinu, tak to ti asi nedajú, jedine žeby si mala nejaké známosti.
Ale ja by som si na tvojom mieste vzala hypotéku, aj my s priateľom budeme bývanie takto riešiť :)