Bolí ma slepé črevo a nechcem ísť na operáciu

Príspevok v téme: Bolí ma slepé črevo a nechcem ísť na operáciu
KA:TA

Zdravím. Moje problémy, sú tak trochu ako kolotoč, z ktorého sa snažím vycúvať a nejde to. Pred pár rokmi mi bývalo často veľmi zle, doktorka usúdila podľa toho, že mi stláčala brucho, že to nie je slepé črevo. Vracala som, ale vtedy som mala črevnú virózu. A teraz sa to vrátilo. Bývalo mi zle, a pred pár mesiacmi ma začalo pobolievať brucho na pravej strane. Bolelo ma aj celé brucho. Vlastne nie som presvedčená dodnes, či je to slepé črevo ale operácii sa bojím veľmi. Nechcem ísť na operáciu a u doktorka som ešte nebola, keďže vtedy ma doktorka neposlala ani na chirurgiu. Bola som pre istotu na sonografickom vyšetrení (na sone), ale nič sa tam nezistilo, len že je všetko v poriadku. No teraz zase, teplota myslím, že nie je, vracanie a hnačky tiež nie, len to bolí vpravo. Ale bolel ma aj chrbát a dnes ma dosť boleli ľadviny, môže to byť z toho, alebo som ,,len" hypochonder a namýšľam si to, keďže sa toho veľmi bojím. K doktorovi ešte nechcem ísť, nie je to zatiaľ vážne. No niekedy to zabolí a hore, v žalúdku, v bruchu. Nieže by sa to stiahlo doprava potom, len normálne to začne bolieť. Prestane brucho (žalúdok) a o chvíľku začne len tak - z ničoho nič na tej pravej strane brucha. Však z príznakov slepého čreva mám len tú bolesť, nič iné som zatiaľ na mne nespozorovala. A je pravda, že sa to dá liečiť aj ľadom? A môže lekár nasadiť antibiotickú liečbu, ľad a diétu, veď prečo hneď operovať...Ani pri zápale pľúc nikomu nevyoperujú pľúca...-Viem, časté prirovnanie. Viem ale, že asi je každé o niečom inom, ale bolí ma to len chvíľu, a aj to si asi namýšľam, ja neviem. Dosť sa bojím a horúčku som mala, ak som mala (nemerala som si) len z toho, že sa bojím, podľa mňa, taká rozpálená / teplá / horúca ako vriaca voda som bola, ale dala som si Paralen a zaspala som včera večer. Dnes mi je už oveľa lepšie ako včera, pijem minerálky, menej jem (chutí mi), a tak, no, dosť sa naozaj veľmi sa bojím, niekedy ma to bolí aj naľavo, niekedy napravo. Odmerám si horúčku a potom Vám sem napíšem...Ďakujem naozaj všetkým milým a ochotným ľuďom, ktorí mi pomôžu za rady, prípadne napíšte aj skúsenosti, či ste boli operovaní alebo nie, viem, že to môže byť aj 1 000 000 iných chorôb, no predsa len...ĎAKUJEM!!!

Rootcause

Zdravim Vas, neda mi nezdielat moju osobnu skusenost ktoru som zazil na vlastnej kozi, v jeden vecer som bol v kine kde mali tak divne tvarovane klesla, z nicoho nic namna prisla akutna velmi pichlava bolest do miesta kde je slepak, bolo to tak intenzivne ze ma okamzite zalial pot nevladal som ani rozpravat, chcel som sa zdvihnut ale bal som sa ze sa nieco stane, bolest sa stale zvysovala a zvysovala, snazil som sa zhlboka dychat bez prestavok, vsetci sa namna v kine divali ci nerodim alebo podobne, vstal som a odplazil som sa velmi pomalym krokom na wc kde som si vyzliekol tricko, mal som cerveny flak na tom mieste. Pustil som ladovu vodu a pri tom tehotenskom dychani som si namocil tricko do tej vody a prikladal asi 15-30min na to miesto, velakrat som preplachol tricko lebo zostalo uplne horuce. Ked som sedel predtym v tom kresle bol som v takej bez nadeji ze jedine co zo mna vyslo bolo slovo : sanitku, aj to som si prial. Akonahle bolest ustupila, odisiel som na zachod kde som sedel na velkej asi 15 min, ku podivu zo mna vysla stolica. JEDINA dolezita rada ktoru vam mozem povedat je to ze nikdy nezadrzujte velku potrebu, vzdy sa chodte vyprazdnit aj ked je neviem aka situacia. Ked som siel predtym do toho kina neurobil som, skoro som na to doplatil. Na mnohych strankach s uverejnenymi vyskumami odbornikov boli uvadzane analyzi co vlastne to slepe crevo upchalo, podrazdilo, viete co to bolo ? ciastocky stolice ktore tam uviazli. Tato rada je pre tych ludi ktory sa nechcu dat rozrezat, chamtivcami prahnucimi iba po peniazoch za chirur. vykon. Mozu sa ohradzovat kolko chcu, robia to len pre peniaze.
Prosim kto ma taketo neprijemnosti, nech nic neje, ak nieco v nedavnej dobe zjedol nech to vyvrati (10min od bolesti) a hlavne aby sa vyprazdnil aj ked nema na toto nutkanie pretoze predtym tuto potrebu potlacil. Pri akutnej bolesti ladove obklady ( studena tkanina prilozena na to miesto, v ladovej vode máčaná + hlboko dychat bez prestavok. Za skúsenie nič nedáte, každý sme rozdielny mne to pomohlo a som vdačný.

bebush009

zdravim, ma tu niekto skusenosti s laparoskopickym vyoperovanim slepaku? ja mam po operacii 6 den, vsetko relativne ok, ale mam permanentne velmi nafuknute tvrde brucho. bojim sa uz hocico aj vypit lebo je to des...ak v nom mam este co2 tak to sa mi akoze casom vstrebe ci ako je to? vyzeram ako tehotna..:((

a navyse ked sa mi tak napina tak ma bolia rany a zvyknem kvoli tomu chodit uplne prehnuta...je to normalne? zmizne to? a za kolko asi? ach jaj...:(

muc

luciano az na to, ze stlaci sa praveze lava strana podbruska-Blumbergove znamenie.
pri tlaku na pravu stranu pacient reflexne napne brusnu stenu, aby posobil proti tlaku. terapia zavisi od subjekt.tazkosti a objekt. nalezu. kym podrazdenie moze sa liecit konzervativne, zapal je nahla brusna prihoda a liecba je radikalna.

luciano

Zápal slepého čreva sa diagnostikuje vcelku jednoducho: stlačí sa bolestivé miesto a potom sa rýchlo pustí. Ak to zabolí, tak je to slepé črevo. Slepé črevo sa lieči absolútnym hladom, kľudom a prikladaním ľadu. Nesmie sa užívať nič, žiadne tabletky. Takáto kúra trvá spravidla 3 dni.

bebush009

zdravim, ja mam chronicky zapal slepeho creva. na buduci tyzden mi ho idu vyberat. ale nemam s tym vobec velke problemy..raz za tri mesiace ma poboli a chirurg mi ho nechcel ani v lete vyberat, ale trvala som na tom, lebo nechcem aby sa mi to prevalilo a zastihlo ma to necakane, kedze vela lietam po celom SR aj do zahranicia. a zvrhnut sa to vraj moze. vraj je len upchane ale oznacuje sa to ako chronicka apendicitida...bolesti ani problemy s tym vsak nemavam vobec, lebo sa velmi zdravo stravujem. a dokonca sportujem kazdy den (vysoka fyzicka zataz, cca 3 hod denne - tanec). velke mnozstvo problemov (traviacich=prekyslenie organizmu, ustupili prejavy potravinovych intolerancii a alergii, hnacky, palenie zahy) mi zmizlo prechodom na surovu stravu. ostavovanie a podobne. trpim dokonca potravinovymi alergiami a intoleranciou...surova strava mi naozaj pomohla. prve dva dni to bol len cisty detox, ale potom bolo lepsie. aj moja vecna acidita bola zrazu prec. preto odporucam..ziadne lieky..len racionalne uvazovat a tak aj papat.

sexicek

to ze mas nadvahu az tak nevadi, ja ma 123 kg a creva ma nebolia

to prejedanie moze byt problem, hlavne rychle jedenie, snaz sa jest pomalsie a dobre rozzut potravu

prijimanie stravy je dobre synchronizovat s prechodom potravy cez creva, ak mas pomalsiu peristaltiku criev, moze to byt problem a nasledky su bolesti criev

mozes mat v crevach aj nejaku infekciu, co sposobuje bolesti, ale napr. dieta + repikovy caj + vlaknina Ti troska pomozu avsak ak to bude velmi dlho trvat a bolesti nie a nie ustat, moze prist aj na antibioticku liecbu u lekara

KA:TA

Teraz už ma to asi hodinku nebolí, čo je nový rekord...;) A mám nadváhu, môže to s tým nejako súvisieť alebo tak ... :) Ďakujeem :DD

KA:TA

Je to tupá bolesť, momentálne to vôbec nebolí... Zvykla som sa prejedať, tak asi naozaj niečo s črevami, alebo prepchaté sú:)))

sexicek

dietne - bez tazko stravitelnych potravin

nejest preprazane tuky, surove strukoviny, pozor na supky z ovocia a zeleniny, surovu zeleninu len striedmo, nejest mak, kusky orechov, ...

zaujimave je, aka je ta bolest, ci je tupa alebo krcovita

KA:TA

Takže ,,horúčku" nemám. Mám telesnú teplotu 36,8°C. No výborne, to ste ma upokojili, že to nemusí byť hneď slepé črevo, ďakujem. A čo mám jesť?? Aké diétne jedlo? A aké čaje?