Chyba vyprázdňovania. Či?

Príspevok v téme: Chyba vyprázdňovania. Či?
achyba

Dobrý,

je mi velmi trápne o tom hovoriť a tak isto aj písať, ale niekde musím začat, a tak chcem najprv tu..

Ešte pred tým, poprosím odpustite si blbé poznámky..

No takže mam problém ale neviem ako ho špecifikovať. Ide o to, že na WC (na velkú) chodím nie denne ale 1x za 2-5 dní. To je ten najmenší problém, ale asi najväčší problém je, že keď už sa k tomu dostanem, tak mám pocit, že sa to nechce "všetko dostať von" ale iba časť.. Proste že to, čo by malo ísť von, nechce ísť. Nechcem to moc detailne popisovať ale poviem to takto. Nie len že to cítim vnútorne, ale aj viem, pretože (často) TAKMER vždy, to zo mňa nevýjde úplne, a ako by mi taká... riedka časť zostala tam a nech sa snažím ako sa snažím, nedokážem si utrieť zadok úplne. (ja tomu hovorím "do čista". Pretože vždy... teraz to poviem možno tvrdo, ale výstiźne... pretože vždy ako by mi z anal. otvoru ešte trčalo kus ho*na ktoré nechce ísť von, nech sa snažím ako sa snažím.

Čítal som niečo na internete tak napíšem tu aj toto. Som taký človek, že keď mám niekam ísť, (kdekoľvek) tak ma rozbolí brucho, a musím ísť na WC.. Proste akoby taký stres dostanem. Všeobecne som dosť stresujúci človek.. Potom mám nadváhu, možno trocha zlé stravovanie návyky. Ale inak som v pohode.

Dúfam, že mi tu niekto seriózne poradí. Premýšlal som nad nejakým preháňadlom alebo niečím, čím by som sa "prečistil" ale to ma len napadlo.

Nestretli ste sa s tým? Prip. neviete o čo približne ide, ak by som teda náhodou išiel s tým doktorovi aby som mu to vedel lepšie vysvetliť ako tu? :D

Ešte niečo: Tento problém trvá už niekoľko rokov (aj 3). Ale vtedy som si neuvedomoval, že to môže byť problém - viac menej som myslel, že to je len prechodné alebo dočasné... Ale neviem.. Na jednom fóre mi povedali, že by to mohlo byť aj špatným oddeľovaním polo-tuhej časti od tuhej.. Nerozumiem tomu ale to len tak hovorím..

.. Vďaka dopredu za odpovede..

Dadula56

Hemoroidy nemusia boliet, bolesti su pritomne skor uz ked su hemeroidy velke. V ranom stadiu ani prejav nemusia mat, pripadne su mierne. no len mi to tak napadlo, lebo jeden z priznakov je pocit cudzieho telesa v konecniku.

achyba

Dadula56: No vodu pijem odjakživa len čistú (z vodovodu) a maximálne si dám 1L kofoly za 3 mesiace takže to je v pohode. No čo sa týka stravy, tam mám čo upravovať a momentálne som sa začal aj hýbať.. Konečne som sa k tomu dokopal.. Veď aj bolo načase..
No neviem, rozmýšlal som aj ja nad tými hemeroidamy ale nemám žiadne bolesti. Či ani nemusia byť?
Vlastne prakticky mňa nič nebolí. Všetko je ako by OK len mám tie dva problémy. Že na WC chodím nepravidelne, a už vôbec nie denne a to druhé..

No skúsim na pár mesiacov zmenu životného štýlu, a ak to so mnou nič nespraví, nebude to na škodu, a aspoň budem vedieť, že to treba riešiť nejak inak..

Vďaka za odpoveď.

Ešte niekto nejaké nápady?..

Dadula56

Prve, co by sa dalo, je zmenit zivotny styl-teda zacat sa stravovat pravidelne, zdravo. Priznavas, ze tvoj zivotny styl je dost nezdravy, teda zacat tam. Hlavne vela pit (ale vodu, nie sladene cukrolimonadky) a prijimat vela vlakniny(teda ovocie, zelenina) a hybat sa. Potom sa treba snazit docielit pravidelnu stolicu. Teda sadnut si rano na zachod a snazit sa. Ak nie, tak nie, ale postupom casu by si na to telo malo zvyknut. Pomaha masirovat si brucho alebo vypit pohar vody.
To, ze mas akoby kusok "strceny", to mi pripomina hemoroidy. Nejedna sa o tie?Skutocne je to stolica?
Potreba ist na velku v strese je dost rozsirena, mozno by mohlo ist aj o syndrom drazdiveho creva.
A najdolezitejsie je zmenit ten zivotny styl. Lebo lekar ti v prvom rade povie to.