Vodný alebo klasicky sackovy vysavac?

Príspevok v téme: Vodný alebo klasicky sackovy vysavac?
gumka

Nikde na nete som nenasla poriadnu diskusiu o vysavacoch, preto zakladam tuto temu. Po desiatich rokoch nam doma dosluzil vodny vysavac Zepter, bola som s nim spokojna po vsetkych strankach. Isli sme sa teda poobzerat po inom vodnom vysavaci a predajca nam poradil, ze aby sme nekupovali vodny, ze vodny vysavac nedokaze zachytit nanocastice a ze nikdy nedosiahne taky saci vykon, ako sackovy vysavac.
Tak sme ziadny vysavac nekupili, ze si to teda premyslime - rovna sa - prestudujem na nete a nic ...ziadna normalna diskusia, ak aj nejaky clanok o vysavacoch, tak vodne ani neboli spomenute.
Napiste, ak sa niekto vyznate a napiste, kto ste spokojni s tym, co doma mate. dakujem

Rudolfína Hatalová

Naozaj nie je vodný vysávač ako vodný vysávač. Hociktorý vysávač, či už je na sucho alebo na mokro, ktorý potrebuje filtre v akejkoľvek forme, zaťažuje užívateľa nielen závislosťou na nie lacných filtroch, ale hlavne ich upchávaním, čo má za následok zníženie výkonnosti a zhoršenie čistiacej schopnosti vysávača. Pri vodnom vysávači s filtrami sa k tomu pridá ešte aj prácnosť pri jeho údržbe a čistení. V každom prípade platí, že žiadny špinavý filter nemôže prepúšťať do ovzdušia čistý vzduch. Najhorší na špinavých filtroch je ich potenciál byť zdrojom rakovinotvorných a alergizujúcich mikročastíc, ktoré si takto majiteľ vysávača nechtiac v byte "rozmnožuje". Separátorový vodný bezfiltrový vysávač nielenže pracuje bez filtrov, ale čistí aj vzduch a má aj veľa iných výhod, ktoré si každý môže overiť bezplatne vo svojich podmienkach. Stačí si nezáväzné vyskúšanie objednať na www.pro-aqua.sk .

debora121

Ako spomína tu andrejka, tiež sme mali taký ten robotický vysávač. Všetko bolo super, len fakt to vysávalo tak na oko. Len tak, chlpy a podobné veci. Máme však rodinný dom a potrebovali sme niečo iné. Manžel je vyučený stolár a v tom aj podniká. Má priemyselný vysávač www.all4laundry.eu s ktorým vysáva špinu pri práci ako piliny, hoblny a kusy dreva. Ked som mu ho raz vzala domov povysávať, chudák bol odkázany aby si kúpil nový, pretože som si ten starý nechala. Určite by som to riešila niečom výkonným určite nie, nie a ešte raz NIE bezvreckovým vysávačom

AndrejkaK.

my sme kedysi mali vodný, no pred 2 rokmi sme od syna na vianoce dostali robotický a neviem si ho vynachváliť! pokukaj tu napríklad: www.irobot.sk fakto to stojí za to!

Pco

Mali sme vodný znacky ONDA super vykon aj tepovanie vsetko bolo super az kym sa mi neprevratil a voda sa dostala do motora a konec. Na to sme kupili bezsackovy Dyson Animal Pet no po dvoch roko nebere prach a chlpy ako ked bol novy. A terz uvazujeme nad HYLOU len tak astronomicka cena ma odradza.

peterbanas7

Jednoznačne VODNÝ!!!
Sáčkový vysávač je hrozný.
Výrička prachu.Keď som ho kedysi mal,tak keď som šiel vybrať vrecko,tak som sa skoro zadusil.
Naozaj neodporúčam!
Bezsáčkový vysávač je celkom dobrý.
Nevýri prach.
Cena je veľkou výhodou.
Vodný je najlepší.
Vôbec nevýri prach.
Keď povysávaš ostane úžasnýýý vzduch.
Akurát cena je vysoká

Maja 1985

Podla mna jednoznacne vodny. Kedze som alergik a mame doma vsetky 3 vysavace (darcek bol sackovy, sama som si kupila bez sacka a priatel potom kupil vodny, ked som nadavala) :DDD
JKednoznacne vodnika. My mame Zelmer a je super, saciu silu ma tiez vybornu, je po nom cisty vzduch a ked vylievam vodu, tak mi nic neviri okolo a nekycham a nedusim sa. Super. Som jednoznacne za vodny. Aj ked aj Dysony su vraj super, ale s tym nemam skusenost.

Realista

Na stránke www.rainbow.sk si objednajte nezáväznú ukážku vodného vysávača. Doma Vám stroj predvedú a je to bomba. Jeho obrovskou nevýhodou je cena.
Tú istú službu urobí aj lacnejší stroj, len budete vedieť ako to vyskúšať v predajni.

Voda je najlepší filter, zachytí 99,99 % nečistôt zo vzduchu, a kobercov, záclon, sedačiek, podlahy, atď.

makulo

nie je vodnik ako vodnik mam aquapro to je na jednej urovni ako rainbow a hyla a nemozem na neho dopustit . maximalna jednoduchost ,co sa o zelmeroch a pod.vysavacoch neda povedat.Samozrejme aquapro je ina cenova kategoria.A s vreckovymi by som ho vobec neporovnaval hlavne kvoli kvalite filtracie.To ,ze vylejem vodu po vysavani mi nezoberie tolko casu ako cas v praci za ktori musim stravit aby som na tie sacky znova zarobil. Cisti a mierne zvlhcuje aj vzduch ,neprehrieva sa a vidim vsetko co je vo vode.vodny vysavac Bora nepoznam tak neviem sa ani k nemu vyjadrit.

NEnormalna

Mali sme aj vodný, teraz sáčkový. Sáčkový je oveľa lepší :) (ale taká HYLA pred 10-15 rokmi, to bola bomba :) neviem, ako je to teraz..)