Svadobná noc

marryme

Bella, uprimne ti gratulujem, ze si si uzila prvy sex, aj ked to bolo az na svadbe:)) prvy sex je vzdy zazitok vies, navyse ak je to s niekym koho lubis. ja som si uzila aj prvy sex, aj svadobnu noc, kazde svojim sposobom. prvy sex pekne v intimite, svadobnu noc oslavou lasky:) a vzala som si muza, ktoreho som dokonale poznala po vsetkych strankach. vziat si muza, ktoreho dobre nepoznas, je trochu nezodpovedne, nemyslis?
mimochodom, bol moj prvy a ja jeho prva. neboj, ja som o nic neprisla. a sex je fyzicka a najma emocialna potrebe, ak by som si upierala, umelo, tak by som si zrejme skodila. je to hlupost, pripisovat sexu taky vyznam, ako to robis ty.
a tie cirkevne kydy si niekam schovaj prosim ta.

bella12

marryme, zdá sa, že sex je dôležitý pred svadbou, ale cez svadobnú noc nie :)

svadobnou nocou začína nová etapa v živote človeka, malo by ňou začínať jeho sexuálne spolužitie s osobou, ktorú si z lásky zvolil za životného partnera. Hovoriť, že svadobná noc je len o bielych šatách, tanci a o tom, že nevesta je hviezdou - aj keď je to pravda, je ochudobniť ju o to najpodstatnejšie - počas nej alebo po nej sa človek prvýkrát miluje a aj takýmto fyzickým spôsobom prejavuje svoju lásku. Toto je pravý význam svadobnej noci a s ňou súvisí aj symbolika bielych šiat - nevesta je panna. Panenstvo môže darovať len raz a ona sa ho rozhodla darovať svojmu vyvolenému ako svadobný dar. Jej manžel tak vie, že neexistuje žiadny muž, ktorý by ju mal pred ním, je naozaj iba jeho ženou. Ona je na svoje panenstvo hrdá a on svoju nevestu miluje o to viac. O tomto je skutočná svadobná noc. Sú hodnoty, ktoré sú nadčasové a trváce a nič na tom nezmení ani táto "moderná" doba. Partnera si skúšame pred svadbou a keď príde svadobná noc, je len jednou z celého radu iných premilovaných nocí pred ňou - v tom lepšom prípade. V tom horšom dôjde k rozchodu ešte pred svadbou.

marryme, anjelik, je mi ľúto, že ste nemali možnosť zažiť, o čom je naozajstá svadobná noc...

jojujo

svadobna noc je o tom, ze si v ten vecer hviezda celeho tvojho sveta, princezna, ktora je najkrajsia zo vsetkych, clovek kvoli ktoremu sa zisli vsetci tvoji blizky aby sa tesili s tebou... sex je ceresnicka na najsladsej torte tvojho zivota... ak nevyjde, ceresne sa daju kupit po cely rok, :))) uzivaj moment, neblud co bude az budete sami dvaja :)

anjelik *

Macík, ale jasné, že svadobná noc je výnimočná. ;o) Jeden jediný raz v živote ( teda možno niektoré aj viackrát :o) ) máš možnosť milovať sa v svadobných šatách, poprípade, šaty , ktoré ti tak starostlivo viacerí pomáhali obliecť, ti zrazu má pomôcť pozapínať nie najšikovnejší muž, teraz už tvoj manžel. :o))) O závoji ani nevravím. ( ak sa vám teda podarí nejak z vlastnej svadby na chvíľku zmiznúť ):o))

marryme

Svadobná noc je výnimočná tým že ju pretancujes v krásnych šatách obklopena najbližšími a najma tým jedným s ktorym si sa rozhodol stráviť život. A to je oveľa dôležitejšie ako nejaký sex.

macik

svadobna noc nemoze byt nicim vynimocna,ak spolu uz dvaja ludia spali spolu,resp mali sex,aby ste ma pochopili,potom to bude uz iba jedna z XY noci,ktore spolu stravili ,takze mozu ju aj prespat ,vsak co -uz aj tak vedia ake to je ...

bella12

M 25, naozaj sa to ťažko chápe - veď pre väčšinu tých, čo pred svadbou nejaký ten čas spolu žijú a dokonca majú aj deti, je svadba len formalitou, a teda svadobná noc nie je ničím výnimočným. Alebo je výnimočná tým, že sa tešia z papiera?
Veď de facto žili "manželským" životom už pred svadbou.

marryme

Zuzi, predsa o vzťahu dvoch ľudských bytostí. Mali by spať spolu vtedy ked cítia že je na to vhodný čas a nie v nejakom termíne.

pan d.

Ja som tolko tancoval na svojej svadbe, ze som vyprel, lebo bolo horuco a zo svadobnej noci nebolo nic:D Taka nemila prihoda. A jeden mi na svadbu neprisiel, lebo lapil vred na zadku:DDD

zuzi74

marryme a o com by to manzelstvo hlavne malo byt, o upratovani?
sex je dolezity tak ako pred manzelstvom tak aj po manzelstve...