Kývanie hlavou pri zaspávaní

Príspevok v téme: Kývanie hlavou pri zaspávaní
pista222

ahojte mám celoživotný problém a to je že keď idem spať začnem kývať hlavou a hýbať trochu celé telo... naši mi hovorili že som to začal robiť už v postielke a doteraz som neprišiel na to prečo to stále robím a to mám pomaly 19 rokov. Robím to keď si idem ľahnúť a nie som až tak unavený že by som len ľahol a hneď zaspal proste pripadá mi to ako keby som ňou kýval lebo mám ešte zbytok energie. No aj tak zaspím až keď ňou prestanem kývať.

Je to zlozvyk pravdepodobne neviete ako sa toho zbaviť? Lebo nedokážem len tak ležať pokiaľ niesom totálne unavený

ja40

Mozno ti to dava pocit istoty ked si sam,lebo ak je niekto pri tebe a ty to vtedy nerobis,tak tu istotu mas v tom cloveku a nemas teda pocit,ze si sam. Tak nejako?
Inak ja poznam zopar ludi,ktori sa takto uspavaju a nielen takto :-)
Niektori si zmolia usko,ini pocuvaju rozpravky,podaktori si hmkaju...a to hovorim o dospelych ludoch :-)
Povacsinou tito ludia mali tazke detstvo...

pista222

ale zaujímavé je že keď už niekto spí pri mne tak to nerobím lebo je to trapas ale aj tak zaspím ... robím to len keď som niekde sám v izbe

eva321

Koľko takýchto "kývajúcich" sa ľudí som zažila pri mojom pobyte na psychiatrii :) a teda poviem ti, že môžeš byť rád, že sa kýveš iba pri zaspávaní :D možno by bola dobrá konzultácia so psychológom...