Čo mám robiť s takýmto chlapom?

Príspevok v téme: Čo mám robiť s takýmto chlapom?
Deana75

Ahojte

Neviem ani ako začať, chcela by som od vás poradiť. Takže. Som dosť mladá baba (20) s priatelom sme spolu už 5 rokov.
Spoznala som ho teda v skoro v 15, čiže dosť skoro, ešte v puberte. Staršne som sa zamilovala, aj on do mňa, velmi sme bboli spolu šťastní.. Áno boli. Pretože teraz je už vyše roka náš vzťah strašne zvláštny, stále sa hádame, koli hociakej blbosti, stále som z neho nervózna, vytáča ma všetkým, aj tým že u nás je ako doma a nevie si po sebe upratať, potom ho poprosím aby to spravil, a on a všetko odpovie ,,potom,, tak vždy strašne vybuchnem, neviem prečo. On sa na mne smeje, stále mi to robí, neviem - asi sa mu páči, keď som nervózna - čo som teda v poslednej dobe každý deň keď príde, aj vonku stále. To je ešte ok, že som nervozna ked je pri mne a niečo neurobi podla mojich predstáv. Ale horšie je to, že ja sa naneho kazdu chvilku teším, ked má prísť, verím že aj on. Až do chvíle, ked nepríde. Potom príde a začne ma tak strašne stískať a blázniť sa, ako 5 rocny chlapec v skolke, man každe jeho stlačenie bolí, aj ked to myslí v dobrom. Ja viem že má ma rád, aj ja jeho, ale fakt si nemyslím, že je to všetko takto ok......
To ešte neni všetko. Ked je v robote, stále mi volá čo robím, kde som, kto tam je...Nemožem byt niekde kde su aj chalanu, pretože mi vynadá, zloží, potom volá zase a je ako nenormálny. Ja potom plačem, potom sa nanho vykašlem, nechcem ho ani vidieť, chcem aby to tak bolo navzdy, ale potom hlúpa som za 3 dni o5 sním, pretože mi nedá pokoj, príde sám a rozosmeje ma a tvári sa že je všetko v pooriadku a ja už nemám naladu vysvetlovať a ked ano, nedokažem ani dohovoriť, pretože všetko obráti..:( Zbil mojho kamaráta, len ked som sa s ním na diske rozprávala, lebo ziarlil ( nemal načo, ved to bol kamarat!) Ked je doma tak neobsedí, stále potrebuje byť so mnnou, nenehá ma s kamoškami, urazí as keď idem za nimi, že nemám nanho čas a to sme spolu stále ! :( Čo mám robiť ľudia, prosím, nenadávajte mi že som hlúpa alebo tak, ja viem že toto neni vôbec ale skúste mi pomoct, ja sa trápim a napriek tomu ho ľúbim :( Čo mám robiť !!! ďakujem

vebe

Snaźime sa ti dodat guraz. Ty musis byt presvedcena o tom, ze chces s nim skoncit. Sama seba musis presvedcit, ze ziadne zajtra uz nie je, aby si ty nemala pochybnosti. To ti umozni byt presvedciva. On je psychopat, ma teda schopnost vycitit slabe miesta druhej osoby, vie to zneuzivat a tak dokaze ludmi manipulovat a zneistovat. To musis vediet, aby si bola voci tomu odolna. Racionalne argumenty, vysvetlovanie, to v pripade psychopatov nefunguje, to by vnimal ako tvoju slabost.

Deana75

Pasi to som už skúšala a jemu to nevadilo a ani ho nebolo moc kde stále kontrolovať, ked mi ide stále za ritou...:/

Ďakujem vám ľudkovia :)

PaSi

Dea, skus teda pouzit jeho taktiku. Klin sa klinom vybija. Zacni mu volat Ty kazdu hodinu, robit mu sceny atd., bud zenou, aku muzi neznesu. Mozno Ti da kopacky on a mas po probleme.

vebe

Ty si musis vypracovat hluchotu voci nemu, aby si dokazala nereagovat na komentare typu, ze nevies o co prichadzas a neviem co. Mas jediny ciel- rozist sa s nim a za tym treba ist. Neries co bude s nim, on sa ma dostatocne rad, ze si zivot nejako zariadi a najde si novu obet. Len sa ho zbavit, to bude tazke. Nenechaj sa vyprovokovat k nejakej nasilnej reakcii, aby ta nemohol vydierat. Vzdy si povedz v duchu, ze je blazon a tak s nim aj jednaj.

Veronika_27

Daena... a to sa necítiš urazená tým jeho správaním? Veď si ťa vôbec neváži, keby ten môj po hádke takto o mne rozprával kade tade, no už by sme spolu neboli... On ťa už berie ako samozrejmosť, ako si písala, že nech sa deje čo chce, aj tak ho budeš doma čakať... :) prosím ťa pre tvoje dobro... vykašli sa na taký vzťah, ako píše Maoam, je to manipulátor, ktorý ťahá za povrázok a vždy ťa dostane tam, kde ťa chce mať... prázdne sľuby a vždy to bude také isté

Vemeno

On sa len branil, ked si na neho zautocila a dala mu facku. Podla mna si dost agresivna a chces, aby vsetci robili len to, co ty chces. Mala by si zajst za psychiatrom.