Rehabilitácie

Príspevok v téme: Rehabilitácie
philips

Dobrý deň,

mám 15 rokov. Všeobecný lekár ma poslal k ortopédovi s podozrením na zakrivenie chrbtice dozadu a do boku. Ortopéd ma vyšetril a do zdravotnej karty mi napísal toto: hyperkyfoza chrbtice, anteflexia trupu, TH kyphoza, esovitá th-L skolioza, chabé paravertebrálne svalstvo, thomayer +20

Zároveň ma aj poslal na rehabilitácie, ale dosť pochybujem, že sa tam niekedy dostanem /prosím, dôvody neriešiť/. A ako som hľadal v Googli, tak som našiel veľa cvikov na chrbát, ale neviem, ktoré mám robiť. Vie mi niekto poradiť?

Vopred ďakujem za odpoveď
S pozdravom
philips

karolza

ahoj philips
neriešim tvoj problém ako sa nedostať na rehabilitáciu,ale chcem ti poradiť ako vyriešiš tvoj chrbát
aj na rehabilitáciach v zdravotníckych zariadeniach sú odborníci /vlastná a hlavne moja dobrá skúsenosť/ dávno sú už preč časy že bola rehabilitačná sestra,teraz je to fyzioterapeutka s vysokoškolským vzdelaním a rozumie tomu čo je treba pre liečbu pomocou rehabilitácie,takže navštív rehabilitáciu,vzhľadom na tvoj problém sa ti bude individuálne venovať fyzioterapeutka a ak natrafíš na takú čo svoju prácu má ako poslanie /ja sa len s takými stretávam/ tak ťa dajú ,,dokopy,, hoci to potrvá nejaký dlhšííííííííííííí čas
s pozdravom karol

[zruseny17]

ja rehabilitujem koleno po operacii a tiez sa spolieham radsej na osobneho trenera-rehabilitaciam v zdravotnickych zariadeniach neverim...ten moj si berie 10 za hodinu,ale staci k nemu prist tak dva razy do mesiaca,kedy skontroluje ci cvicim spravne,ci robim pokroky a prida nove cviky...

vebe

No, mozes zacat cvicit nejake cvicenia vhodne na chrbat podla internetu, ale z vlastnej skusenosti ti mozem povedat, ze to nepovedie k nicom, lebo ty sam nebudes vediet posudit, ci to cvicis spravne. Cielom je posilnit svaly ktore mas oslabene a uvolnit tie, ktore mas stuhnute a hlavne poslinit svalovy korzet chrbtice, teda svaly, ktore su zodovedne za spravne drzanie tela. Rehabilitacia v beznych zariadeniach tiez nepovedie k velkemu vysledku. Najlepsie vysledky sa daju dosiahnut, ak by sa ti podarilo najst si dobreho fyziatra alebo osobneho trenera, so zameranim na chybne drzanie tela. Takto by si cvicil pod jeho dozorom a on by neustale sledoval, ci zapajas tie spravne svaly, naucil by ta cvicit cviky, ktore sa ty sa proste nemozes naucit cvicit sam a ked sa nerobia spravne vysledok sa nedostavi. Tito ludia vedia identifikovat svaly, ktore mas oslabene a vedia s tebou cvicit tak, ze sa dosiahne co sa ma. Chrbat mas na cely zivot, takze stoji to za to mat ho v poriadku