Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Vyber vysokej skoly.Bavi ma chemia ale NEMA perspektivu

Príspevok v téme: Vyber vysokej skoly.Bavi ma chemia ale NEMA perspektivu
makovica

Chcela by som sa poradit s niekym kto ma prehlad o vysokych skolach.Nechcem ist silou mocou studovat co ma ,,bavi'' lebo zase niesom v tom nejaka extra dobra.Chcem dokoncit skolu (gymnazium) a ist na vysoku skolu ale moj sen je zacat v niecom podnikat ale zase ak by to nahodou nevyslo tak chcem mat nejaku racionalnu skolu a nie skoncit v titulom niekde v tescu za pokladnou.Velmi ma laka skola medzinarodne vztahy a diplomacia ALE vystudujem a naohodou sa mi nepodari moj plan s podnikanim a pojdem robit co ? Diplomatku? pochybujem tych je dost a zase zvytocna skola.Potom som rozmyslala nieco s chemiou .. Mam ju strasne rada ,, citam si doma knihy v skole ma hodiny bavia ale zas co pojdem studovat? A skoncim niekde v labotoriu? To nechcem.Potrebujem nejaku zvyluplnu skolu ktora ma aj uplatnenie v zivote a nie len silou mocou vystudovat daaku skolu so zaujimavym nazvom ktora mi v zivote nikdy na nic nebude.Niesom dobra v nicom nejak specialne a ani ma nic extra nebavi okrem tej chemie ale nebudem truchlit keby nebola na skole.Nieco co mi pomoze aj v podnikanim ale potom zas neskoncim za prepazkou v banke :D neviem ci mi rozumiete lebo mate stovky skol v roznymi jazykolamnymi nazvami z ktorych je potom ale ze uplny prd.Dakujem :) PS : pedagogika , pravo a medicina uricte nie :( :)

one question

a este, ak ta bavi chemia, tak NECHOD na skoly, ktore moze vystudovat hocikto, kto vie pisat a citat cize vselijake diplomacie a manazmenty. treba si uvedomit, ze tato bublina uz coskoro splasne a hodnotu ma len to, co vies priamo vytvorit, vypestovat a pod. a zakladom kazdeho podniku je VYROBA resp. poskytovanie nejakej sluzby, ten balast okolo je byrokraticky aparat (a vsetci ti ekonomovia, manazeri, sekretarky, uctovnici,... ano su potrebni, ale keby nebolo vyroby nebolo by ani ich treba). takeho byrokratickeho pracovnika moze robit ktokolvek co ma 9 tried ludovych, obrazne povedane, ale ten kto riesi vyrobne procesy, ich uskutocnitelnost atd. je prave technolog a ten je specializovany. to znamena, na take miesto sa nehlasi 200 uchadzacov a nie je vobec lahke ho nahradit. a ak je dobry, tak ma aj vyborne platove ohodnotenie, ked sa bude prepustat, tak prave jeho si tam budu drzat, atd...

one question

chemia ma praveze uzasnu perspektivu. ved to je vo vsetkom, takze ked ju vystudujes, mozes robit hocikde a za nemale peniaze. ked nechces robit v labaku ci vyskume, tak si nedaj cistu chemiu ale nejaky technologicky smer, napr. na tej spominanej STU ci na SPU. mozes si dat potravinarsku chemiu (napr. specializovani vinarski technologovia maju plat od 1000-6000e, co je slusne, ale vyzaduje to aj kus samostudia a snahy), dalej mozes robit chemickeho technologa v kozmetickom priemysle alebo farmacii. a ked chces podnikat,tak tiez by nebolo zle v tomto smere, skola ti da urcity ramec a technologicke navyky a je uz len na tebe ako to vyuzijes. ja napr. planujem chvilu normalne robit, nasetrit daky kapital (potom sa to da riesit aj roznymi uvermi a dalsimi financnymi nastrojmi) a neskor podnikat v kozmetickom priemysle (netuzim byt daka bohata, to sa uz ani neda,ale mat slusnu pracu ktora ma snad uzivi a hlavne ma bude bavit), zaklady mam prave z tych skol ale samozrejme, venovat sa niecomu specialnemu uz vyzaduje samostudium a vlastnu snahu zhanat si informacie, studovat a aplikovat vedomosti do praxe

Aja02

Sama nevies, co chces, ale my to mame vediet. Swistica ti odporucila dobry odbor, s ktorym by si nasla uplatnenie, mala by si dost penazi a venovala by si sa tomu, co ta bavi, lenze ty si si zase nasla nejaku vyhovorku. Radsej na ziadnu VS nechod a chod pracovat.

flegma

kludne ma mozte obdivovat, robi mi to dobre :D ide mi aj chemia aj matika, ale dost samochvaly :D
pokial viem, na chemickej je aj odbor zamerany na managment, takze by si mala aj dobry zaklad do podnikania
a kedze chemia nas obklopuje z kazdej strany, uplatnenie sa da najst fakt ze hocikde...mas este rok, dost casu na pozistovanie informacii...

makovica

Ja zas obdivujem ludi co ich bavi matika :D brr :O .. Lekaren ?:)Hm, to je zaujimavy napad ale cena liekov je kazdej rovnaka, a v kazdom meste je lekarni na kazdom kroku strasne vela :/ To uz malo ktora nova sa uzivi.Maju z toho vobec nieco ti majitelia?Mas obchod,podnik alebo pod. sam si urcis cenu produktov ale pri lieku?! si to dovolit nemozes. :/

swistica

inac ja chemiu priam nenavidim, a obdivujem ta ze ta to bavi. Ja vzdy obdivujem ludi, ktori rozumeju tomu comu ja nie :-)

swistica

suhlasim s flegmou. Este doplnim ze vzhladom na fakt ze chces podnikat a bavi ta chemia, odporucala by som farmaciu. Mozes si potom otvorit lekaren :-)

flegma

praveze chemia ma perspektivu, ovlada ju malokto, chemicka fakulta STU ma dost vysoky rating, spomedzi technickych vysokych skol najvyssi a kedze je dost narocne dokoncit ju, je aj dopyt po chemickych inzinieroch :)