Velke rozdiely na vyplatnych paskach partnerov

Príspevok v téme: Velke rozdiely na vyplatnych paskach partnerov
elaine

Mam dost problem s tym, ze partner zaraba 3-4 krat viac ako ja. Chcela by som odist do zahranicia, alebo vacsieho mesta, lebo tu zijem doslova od vyplaty do vyplaty, ale on o tom nechce ani pocut. Aj dovolenku mi chce teraz zaplatit z vacsej casti on, nechape, ze mi to vadi, ze chcem byt samostatna. Co by ste robili? Opustit ho kvoli tomu, aby som si setrila hlupe peniaze, alebo zostat a cakat, ze sa mozno niekedy naskytne miesto, kde mi daju o 100e viac? Nikdy sa mu nevyrovnam. Bojim sa, ze po case by mi zacal vycitat, ze napr. stavbu domu financoval z vacsej casti on a podobne...

Lulu2011

elaine - starat sa o decka? no prepac, ale to nema byt nasilu, ale z vlastnej vole, matky idu na rodicovsku "dovolenku" preto, lebo tie decu chcu zvacsa...zjavne sa bojis toho, ze budes musiet akoze dat do vztahu viac ako su len tie sustave papiere...och, chudak chlapec

ak ti to on nevycita, tak mas len ty sama so sebou problem, zial

elaine

v tomto meste??? pochybujem... kazdy sa tu trasie o to malo, co ma... bojim sa, mam 26 a mam sa tu zakopat? keby som odisla do zahranicia, bolo by to super, nasetrila by som si, v pripade, ze sa nieco stane (ako maju muzi v oblube si najst nieco mladsie a pod.) mozem odist a kupit si vlastne. a takto?? nebudem mat na nic. nechcem, aby sa jedneho dna stalo, ze budem mat 40 a budem v podnajme. Je mi z toho zle..

Lulu2011

presne ako napisal (a) kafik, hodnoty vo vztahu sa nedaju merat peniazmi, podstatna je vyvazena rovnako silna laska, nie velkost sumy na vyplatnej paske

jahodka123

Matej - uplne si to vystihol. Ja mám o cca 200 é väčší plat ako moj priatel. Štvalo ho to, ale vysvetlila som mu to a ako tak sa s tým zmieril - aspoň navonok. No aj tak nám to nestačí na to, aby sme mohli spolu bývať. Takže každý u rodičov a spolu len cez víkendy. Ona si neváži, čo má !

jahodka123

Tak ked nechceš byť žienka domáca, tak vypadni do zahraničia a bud karieristka a odroď si až po 40-ke, ked budeš riadne majetná - ak budeš ešte plodná a bude ťa niekto ešte chcieť. Pak si zaspomínaj na svojho bývalého, ktorý bol uplne super, teraz má svoju rodinu a má pre koho žiť a ty si ho opustila iba pre prachy a svoje hlúpe ego a teraz nemáš nič, len tie svoje prachy. A možno ani tie nie... Možno divoký scénár, ale aj tak to môže dopadnúť.

uplne súhlasím s kafik

Matej

Nerád zasahujem ako admin do tém no nedá mi nespýtať sa.. skús navrhnúť partnerovi nech odíde z lukratívneho zamestnania a nech má plat podobný tvojmu.. potom by ste si zrejme nemohli dovoliť dom, luxusnejšie auto a lepší štandard.. no žili by ste z ruky do úst.. ty by si zrejme bola vyrovnaná s tým, že máte rovnaké platy.. ale chcela by si taký život?..

elaine

Lenze vy ma nechapete?? To teraz je vsetko krasne, ale co ak po rokoch pride vycitka? Ja som ti zaplatil dovolenku hentam, tam, ty si nebola schopna sa mi rovnat, musel som sa o teba starat, decka zivim z obrovskej casti ja, zafinancoval som dom atd.... TOHOTO SA DESIM!! Vidim to okolo seba, tieto vycitky, mam z toho strach!! Ked sa snazim vyrovnat mu (on chce ist niekedy na vylet a do restiky) a platim niekde aj ja, tak mi z vyplaty nic neostava a ked plati on skoro vsade, este si odlozi brutal vela, chapete?? Nemozem sa mu rovnat ani trochu... povedala by som, ze tentokrat trpi MOJE ego. Bola som v zahranici 4 roky a s partnerom sme mali cca rovnake platy az na posledny rok, kedy mal lepsiu pracu, ale toto je extrem. Bojim sa... A hlavne toho, ze on bude cely cas v robote a ja budem mat na krku domacnost a deti!!! Ja nemienim niekomu varit a prat a starat sa o decka sama len preto, ze on ma velku vyplatu!!! Nie je to fer!!

kafe

prečo chceš byť za každú cenu samostatná? To sa nemôžeš zmieriť s tým, že máš skvelého partnera, ktorý ťa podporuje a stará sa o teba (mimochodom, tak nejak to asi má byť, aspoň podľa mňa) a dokáže sa postarať aj o deti, ktoré by ste v budúcnosti mali? Samozrejme, že sa môžeš snažiť ďalej hľadať si lepšiu prácu a napredovať/rozvíjať sa, aby si mala plat, z ktorého sa dá prežiť pre prípad, že sa niečo stane partnerovi. Ale ak to tak neni HNEĎ, je hlúposť odchádzať od neho.
Nechápeš, že ako žena prinášaš do vzťahu úplne iné veci (a peniaze to teda nie su)? Chlapovi sa NIKDY žena nemôže rovnať a rovnako to platí i opačne. Je to ako zrovnoprávňovať oheň s vodou. Preto aby ste mohli spoločne fungovať a napredovať vo vzťahu, potrebujete robiť každý to svoje, ale nie obaja to isté. Myslíš, že chlap tiež rozmýšľa ako sa vyrovnať žene, keď mu porodí dieťa a nebodaj ho kojí zo 2 roky? To, že sa chlap postará o financie a dom je úplne normálne. Rovnako ako je normálne, že žena porodí a stará sa o malé deti.

jahodka123

Keby to bolo naopak, že ty zarábaš viac ako partner, tak by som jeho pochybnosti pochopila. Muž - živitel rodiny, mužské ego atď. Ale prečo to tak trápi teba, to ozaj netuším. Aj moja mamka má pracu, kde ma 400 euro a tatko ma 1200 a nikomu to nevadí. Dnes je taká doba, že si človek nemôže vyberať. Nechápem túto konzumnú dobu, aby dal niekto prednosť prachom pre svoj dobrý pocit pred láskou. Je mi ťa úprimne ľúto...