Prve stretnutie

Príspevok v téme: Prve stretnutie
Anonym21

Toto bude dlhy vylev a kto nema zaujem ho citat cely, moze zacat 3. odstavcom, resp. druhy celkom vynechat. Poznam sa uz dlhu dobu s jednym dievcatom cez net, presne je to 3,5 roka. Byva velmi, velmi daleko a preto sme sa stale nestretli. Okolnosti su dost zvlastne - hned zo zaciatku, ako sme si pisali sme sa do seba "zalubili", posielali sme si sms a planovali sme stretnutie, lebo sa totiz vyskytla taka moznost. Bola akurat vo veku, ked sa dievcata uz zvyknu zaujimat o chalanov. Z velmi hlupej necakanej udalosti to napokon nevyslo, ja som bol sklamany, ona tiez a navyse z jej strany zacali ubudat sms aj spravy na chate, co ma este viac polozilo. Casto opakovala, ze na lasku cez net neveri a nechce nas vztah drzat v rovine naivnych predstav. S odstupom casu som jej dal za pravdu-

Takze po dlhych mesiacoch som sa zmieril s tym, ze ostaneme len internetovymi kamaratmi, ktori si budu vymienat pohlady tykajuce sa ich spolocnych zaujmov a tiez radosti aj strasti zo zivota. Ak mam ale byt celkom uprimny, to co som k nej citil ma tak uplne nepreslo. Vzdy som jej aspon mierne daval najavo, ze ja svoje city povazuje za viac nez len "internetove mat rad", ktore ona nepovazuje za skutocne. Urcite si teraz celkom opravnene kladiete otazku, preco som sa radsej nepohol dalej. Na to existuju dve vysvetlenia - 1. - len tazko sa mi dari najst niekoho, kto by mi vyhovoval, asi som jednoducho prilis narocny. A hoci sa tak aj obcas stalo, no z pochopitelnych dovodov tie dievcata uz mali priatela. Kamaratok mam teda relativne dost (no ako sa to vezme, som introvert, takze vseobecne s vela ludmi sa nestykam, ale medzi tymi ludmi su dievcata, ktorym asi vyhovuje moja zvlastna povaha), no nic, co by smerovalo niekam hlbsie. 2. - stale mi obcas da najavo, ze jej na mne zalezi a ze sa so mnou chce stretnut, cim moje city drzi nazive. A to hlavne v poslednom roku. Volame si asi tak raz za mesiac, no prevolame spolu tak najmenej jednu hodinu, obvykle tak 2. Totiz obaja mame ten isty blby problem - mame paranoidnych rodicov. Nepytajte sa preco, ale az doteraz nebolo mozne sa stretnut. Teraz som uz vsak dospely a nasi mi veria, takze mozem ist len tak sam prespat niekde o XY km mimo domu. Samozrejme, nie priamo ku nej.

Takze situacia je takato, mam 19 a ona skoro 17 a ideme sa stretnut vo vacsom meste. Stravime spolu asi tak 2,5-4,5 hodiny, to bude zalezat od okolnosti. Co od vas ocakavam su nejake rady, skusenosti atd. Ona totiz uz rad sa takto s jednym chalanom v tom istom meste stretla, je naozaj velmi, velmi pritazliva (no vobec nie je ten typ, co by vystavoval svoje telo, navyse je krasna aj zvnutra), a tak o zaujemcov nema nudzu. No ignoruje ich alebo si z nich aj robi srandu, lebo kazdy z nich ma nejaku vadu (napriklad jeden typek ju pozyval von uplne kazdy den a to niekolko mesiacov), viem si predstavit, ze bezni chalani nemaju tolko odvahy, aby ju niekam pozvali a ona sama od seba o vztah neusiluje. Takze viete si predstavit, ze chcem, aby sa so mnou citila naozaj dobre. Viem, ze treba byt prirodzeny, ale nechcem to ani tak celkom ponechat nahode. Rad by som pocul nejake rady. Myslite, ze je dobry napad ist do kina? Ked ja mam pocit, ze by som sa s nou dokazal rozpravat aj cely den, ale co ak znervozniem ak ju uvidim a nepojde to tak lahko. V tom pripade bude asi to kino aj dobry napad. Tiez neviem, ako sa vlastne s nou mam zvitat. Hodi sa objatie? Lebo ja si nie som uplne isty, co citi ku mne (v tom ako sa voci mne prejavuje su paradoxy, ako ste si iste vsimli), a tak neviem, ci by to nebolo na nu prilis. Kludne sa vyjadrite aj k tomu, co si myslite o tomto vztahu, lebo hoc sa snazim byt vo vacsine oblasti zivota racionalny, tak v tomto je mi jasne, ze je to uplne mimo mojho rozumu.

Cenim si kazdu osobu, co si to precita cele a skusi mi poradit. Urcite sa nemoze stazovat, ze som prezradil toho malo =).

SK

Ahoj, tak ked už budete spolu hlavne bud sám sebou, bud taký aký naozaj si. A určite sa najviac hodí objatie je to také príjemné, osobné a slušné...Text si napísal celkom inteligentne takže žiadny hlupák nebudeš (aspon nie podla tvojho príspevku :D ) , je o teba o 2 roky mladšia v čom máš zrejme tiež plus a kedže máte spoločné záujmy (inak by ste neboli tak dlho v kontakte) tak sa určite budete mať o čom rozprávať hlavne sa neboj a choď za ňou s radosťou, držím palce!

Anonym21

Dadula56: Ja by som sa inak velmi nebal o to, ci sa budeme mat o com rozpravat, ale ona vravi, ze nam dost verim v tom, ze vydrzime aj 4 hodiny. Vraj usudzuje na zaklade tej minulej skusenosti, no ja jej skepsu az tak nezdielam. Coho sa vsak obavam je to, ze ona to tak berie. Je na druhej strane dobre nemat prilis velke oci, ale ak tam ona pride zase s prilis malymi ocakavaniami, tak je o to pravdepodobnejsie, ze sa jej aj naplnia a tomu sa snazim za kazdu cenu vyhnut.

kafe

Objatie asi nie, aj keď sa poznáte dlhý čas, pri prvom stretnutí by mi skôr pasovalo klasické podanie ruky. Na začiatok si môžete ísť kdesi sadnúť a podľa toho ako sa zarozprávate alebo i nie uvidíš, či pôjdete do kina. V prípade plodného rozhovoru kino vypustíš z plánu.
Čo sa týka toho celkového vzťahu, je to obrovský rozdiel - poznať sa naživo a poznať sa cez net. Kočka je naozaj veľmi rozumná, klobúk dole. Tak nech vám to víjde a užijete si príjemné chvíle spolu.

Dadula56

Podla mna to kinom uplne zabijete, nehnevaj sa, ale na film mozete pozerat aj doma. Je to stretko, ak si nemate co povedat, aspon budes vediet, ze ten vztah ani nema zmysel, ze ta "chemia" tam nefunguje a mozno ti prave to umozni sa pohnut dalej, smerom k inej. Navyse, ked ste spolu tolko toho prekecali online, tak snad uz sa natolko poznate, ze mate spolocne temy. V pripade, ze si rozumiet budete sa k tomu neda vela povedat, kedze ona ma k tomu taky postoj ako ma, ze cez net to nema zmysel. Potom pripadne napis ako to dopadlo :) z toho sa bude dat viac usudit.

Anonym21

jumbák - keď na nete to ide same od seba a je mi uplne jasne, ze je to i nom. Uz som sa 2x stretol s osobou, s ktorou som sa zoznamil cez net a v oboch pripadoch to bola dobra skusenost, lenze toto je ine - vieme o sebe tolko veci, tak dlho sa "pozname" a predsa sme sa este nevideli. Bude to dost neobvykla situacia.

kukucqa - ano, samozrejme, ze sa s nou o tom este budem bavit. Doteraz sme totiz vzdy o nasim stretnuti len tak fantazirovali. Na druhej strane by som ju aj rad niecim prekvapil a nedrzal sa nejakeho daneho planu, o ktorom obaja vieme, no asi bude lepsie to zahrat na istotu.

A mimochodom, moje ocakavania nie su vysoke. Mne staci, ak sa dobre porozpravame, uvidim pri tom na tvari jej usmev a nakoniec povie, ze to bolo fajn. Proste je to dievca, ktore keby si zmysli, ze chce priatela, tak ho ma hned v ten isty den. Preto radsej vo vela nedufam =).

flegma

do kina ee, ako pise kukucqa
je nieco zaujimave v tom vacsom meste? napr. zoo, to keby ti dosli slova, tak pri kazdej klietke sa da daco nove povedat :D
alebo nejaka vystava gycoveho umenia, tam sa nasmejete a trema z prveho stretnutia raz dva opadne...

kukucqa

podla mna nie je kino velmi dobry napad.. sediet pri nej dve hodiny a nemoct nic povedat, to je ako keby ste boli na tom chate.. navrhujem najprv napr. ist do cukrarne, potom sa prejst a potom nejaky obed, resp. vecera.. ale urcite sa rozpravate o tom, kam pojdete. ci?

ja som zazila nieco podobne, medzinarodna vzdialenost, pisanie, skypovanie, smsky skoro rok. skoncilo to stretkom a uzasnou nocou plnou vasne. neplanovane. ale vsetky tie emocie z osobneho stretka sa tak vyvrsili, ze sa to stalo. drzim ti palce, nech vam to dobre dopadne.

jumbák

V skratke sa bojíš, že sa stretnete a nastane trápne ticho. Skús sa s ňou jednoducho baviť o veciach o ktorých sa bavíte aj po internete a potom to už pôjde samo. :)