Aby som sa mal kde vyrozpravat

mate59

to máš pravdu, cudzí jazyk keď necibríš,sa zabudne hocičo.Ja hovorím málokedy,viac počúvam v tv a čítanie.Ale ked sa dostanem do kontaktu s nemecky hovoriacim,tak sa to znova dostaví,ale to je iné len tak rozprávať alebo prekladať odborný text.

pan d.

Ja som sa nemcine predtym nevenoval asi dva roky a normalne som z toho vypadol. Teraz som v stave, ze som opat v nemcine. Keby bolo viac prekladov, tak by nebolo zle, ale neviem, kde su a pre agenturu pracovat nechcem, ja nie som kon.

mate59

človek musí byt stále nespokojný, aby sa niekam stále dostával dopredu.To s tými slovíčkami mi pripomenulo napr. v krížovke je slovo, ktoré máš napísať po česky, vieš, že sa to bude líšiť napr. iba dĺžňom a nerozumieš ho ani po slovensky, no len sa uč,čo sa len udrží v pamati je dobré.

pan d.

Ja som sa dostal do takeho levelu v nemcine, ze sa ucim slovicka, ktorym nerozumiem ani po slovensky:D Vidis mate, co som chcel, to mam, lebo som furt nespokojny.

lost

pan d

horsie je jedna vec :(

coskoro prezuvanie na zimu a ja nemam zimne ...

nevies aka je pokuta za nematie zimnych? mne to nikdy nekontrolovali, ale pocul som, ze ak mas nehodu a zistia ze mas letne, tak bez ohladu na to, ci si vinnik alebo len obet, tak ti nasiju dost velke problemy, napr ze budes vinnik atd a potom musis platit velmi obrovske sumy napr nebude platit PZP vinnika ale ten co nemal zimne (!) ale neviem ci je to mytus alebo nie..

lost

tankoval som plnu len preto, ze som bol zvedavy ako na tesno som to minul..
pretoze uz dost dlho som tam videl "dojazd = 0 km"

a teda podla papierov mi tam voslo x+7deci=plna nadrz.. ale mozno to je umyselne ta litraz znizena.. potom by to nebolo az tak na tesno ako som si myslel..

teraz jazdim fakt svedomito na spotrebu :D ziadne nahanacky na dialnici a podobne :))

lost

tak ale to je na viac ako 1 mesiac, nie na den-dva :D
ved ja teraz chodim uz uplne minimalne.. len co som dnes presiel 8km ... pesi som presiel 7km !! :D