Krupicovite vyrazky na dovolenke

Príspevok v téme: Krupicovite vyrazky na dovolenke
jankasnv

Dobry den, som na dovolenke pri mori a po 2 dnoch sa mi objavili na tele, najprv cerene flaky, ktore presli do krupicovitych vyrazok.
Najprv sa objavili na vnutornych stranach ruk a noh a neskor sa zacali rozsirovat po celom tele okrem tvare.
som tu 5. den a neviem z coho to moze byt, nevystavola som sa slnku uz 2 dni, pretoze som si myslela, ze to moze byt alergia na slnko, no zatial sa to nezlepsuje.
Vyrazky obcas aj mierne svrbia...
prikladam aj foto.
www.2i.sk

Dakujem za pomoc

jankasnv

bolest hrdla nemam ani nadchu..ak je to alergia na slnko tak je to pre mna velke prekvapenie, lebo som zvyknuta byt na slnku a pred dovolenkou som nasadila aj betakaroten..v lekarni mi na to dali nejaky aloe vera gel, ktory vobec nezabera, dnes mi jedna pani, ktora je tu tiez na dovolenke dala nejaky pripravok na alergiu na slnko (locoid) uvidime ci to zaberie..ak nie tak pojdem asi k lekarovi nech sa na to pozrie.

gok

Ja som mal tiež presne to isté.Ale na bruchu.Bol som v Bulharsku.Je to alergia na slnko.Natieraj si to nahrubo krémom na opalovanie.

efca

Ahoj, neverim, aka nahoda, prave aj my to riesime, moj syncek ma presne takuto vyrazku po dovolenke, na malej ploche, medzi ukazovakom a palcom to zacalo. Jemu sa to objavilo posledny den dovolenky, takze to zo slnka 100% nie je, no a teraz tyzden po dovolenke, to ma skoro vsade, no ale len v takej slabsej forme, na par miestach, aj na brusku a laktiach, ja ze to uz zmizne pomaly a dnes rano to mal skoro vsade, ale nesvrbi ho to, mozno len trocha.Tiezsio neviem rady, v pondelok ideme k lekarke.. Ty nemas nahodou bolave hrdlo, alebo nadchu?

baaboo

aj ja to mavam na dovolenke.....teraz som to mala znova....nasadila som si cezeru a za 2-3 dni mi to preslo...tak skus nejake lieky na alergiu...

pe84

podla mna to moze byt alergia na slnko, treba na to nieco, nech sa ta podrazdena koza prelieci... skus nejaku lekaren a potom uz len vysoky faktor a co najmenej na priamom slnku, myslim, ze aj ta slana voda to drazdi...