Zatlaceny maz v uchu

Príspevok v téme: Zatlaceny maz v uchu
Anonymous1

Zdravim, dnes pri sprchovani mi v lavom uchu zalahlo, stava sa mi to dost casto pretoze je tam vela mazu, no snazim sa vyhybat tomu aby sa mi tam dostala voda lebo potom je to takmer iste ze zalahne. No teraz sa nepodarilo a mal som z toho neprijemny pocit tak som sa snazil to vatovou tycinkou vycistit. Myslel som ze to pojde jednoduchsie kedze som tam mal vodu a ze to len trochu vycistim a bude dobre ale chyba. Zatlacil som to tak ze som vobec nic nepocul, prudom vody som to trochu potom uvolnil a tam som to skusil este raz a zase som vobec nic nepocul tak som to vyplachol znova a nechal to tak. No ale ako inak, kedze mam na vsetko take stastie dnes je piatok a do pondelka asi stratim nervy. Viete mi poradit nejaky sposob na vycistenie resp. zlepsenie? Alebo nechat to tak, pockat do pondelka a ist na vyplach? Raz som tam uz bol ale bolo to prave ucho, od vtedy sa mi to uz nestalo a teraz to iste na lavom, len neviem ci to nie je horsie.

Anonymous1

No tak spravila vyplach daco tam posparala a bolo dobre. Povedala ze si nemam cistit tymi tycinkami ale napr. dat vatu na zapalku a tak, pretoze tie vatove su velmi hrube a len si to zatlacim. Alebo potom este nejake kvapky kupit a nechat cez noc raz za tyzden. Teraz mam ten pocit ze mam to druhe zapchate, bud to bude tym ze som si uz zvykol alebo ze je to lavo teraz take ciste ze je to nevyrovnane :D

Anonymous1

Usi si umyvam samozrejme, vonkajsie aj vnutro ale len kde sa da a ten maz je tam dalej v tej uzkej strbine kde sa neda dostat a tam sa to hromadi.

No a bol som dnes a povedala mi ze vidi ale ze je to stvrdnute a ze mam kupit parafinovy olej, zobrat obvaz alebo take nieco a namocit to do oleja a potom zastrcit a nechat tak zevraj aj cely den a potom prist v stredu znova.

Katka6754675

3x do dna si do ucha kvapkaj jedly olej...poradila mi to lekarka :)....malo by ti to postupne vytiest a ked nie tak chod na vyplach usi

xdanielax

ja myslim, ze chod do lekarne a spytaj sa na nieco setrne, ked ti na tom tak zalezi.
Dufam, ze si aspon kazdy den umyvas aj hlavu a tym padom aj usi aspon ako-tak, lebo ked ma niekto spinave usi je to fakt velmi ale velmi nechutne!
Aj oci su samocistiaci organ a predsa si ich rano kazdy z nas oplachuje.

Anonymous1

Hladal, viem ze usi su samocistiaci organ takze som tomu nekladol velku pozornost. Nasiel som nieco o svieckach a morskej vode alebo nieco podobne, no neskusal som ani jedno. Ked pojdem v pondelok tak kupim ten sprej, vies odporucit aj nieco ine?

vlaciky

je to tak fuj.
ani ja nepouzivam tycinky, lebo ma sparanie boli. ani sprej, ale mydlovou vodou, alebo samponovou to hadam mozes premyt vzdy ked sa sprcchujes.
a este lepsie, ked uz vies, ze vatovymi tycinkami sa cistit nemaju, rovno si sa na cistenie vykaslal, a nehladal si ako sa cistit maju?

Anonymous1

Preco fuj? Tebe sa v usiach namiesto mazu rastu kvietky alebo co :D
Ja za to nemozem, viem len ze sa usi nemaju cistit vatovymi tycinkami tak sa im vyhybam no o inom sposobe mi nikto nic nepovedal. Spreje vraj nie su tiez velmi dobre, alebo sa mylim?