Cukrovka a tŕpnuce/pálacie nohy

Príspevok v téme: Cukrovka a tŕpnuce/pálacie nohy
Veronika_27

Ahojte,
moja starka má cukrovku a pravdepodobne to je všetko z toho. Vždy večer, ked ide spať, strašne ju pália nohy, pokúpila si na ne rôzne chladivé produkty od alpy po konskú masť, dokonca chodila na akupunktúru či infúzie. Nič nepomohlo a nemôže v noci kvôli tomu dlho zaspať. Viete mi poradiť, ako jej môžem pomôcť? Nejaké prípravky, ktoré by zmiernili jej problém? Ďakujem.

Veronika_27

:/ Super, ale nejako sa to zmierňovať musí dať. Ona chodí aj k diabetologičke, k neurológovi, k srdciarovi... hádam ku všetkým možným, tak nerozumiem, prečo jej s tým nič nerobia.
Na jednej strane je asi dôležité, aby sa aj pacient konečne ozval, že už je to neznesiteľné, čo moja starká je v poslednom období akási flegmatická, vôbec sa nevie ako pacient brániť, čo je najhoršie a musíme za ňu veľa vecí vybavovať sami.

Ivka 1

Teda ako som čítala :) U starkej sa jedná o diabetes č.II - vyskytuje sa u starších ľudí. Okrem ciev na nohách môžu byť zanesené aj cievky v očiach ale aj v mozgu a.i., čo nie je dobré - hrozí tam riziko mozgového infarktu,lebo následkom zanesenia cievnych stien sa zmenšuje zásobovanie mozgu krvou - zlé okysličovanie. Určite by pomohlo užívanie lecitínu ,arginínu, omega 3 a omega a omega 9 ,samozrejme strava s obmedzením tukov,cukru a soli.
Pri diabete typu I sa dá ešte urobiť veľmi veľa, postihuje mladých ľudí, kým pri diabete typu II je to už síce ťažšie ale prírodnými produktami sa dá aspoň zlepšiť priebeh ochorenia a eliminovať jeho následky.

Meretseger

Áno, cievy sa zanášajú cukrom a nohy pália. Vedie to až ku gangréne a amputácii (čím nechcem strašiť, ale to je tvrdá realita). Bývalá diabetologička mi vravela, že aspoň teda my "jednotkári" máme šancu ešte si s nohami niečo spraviť, pokiaľ si urovnáme glykémie.
Je to vcelku komplikované, hej... Nedávno som bola v nemocnici (nie kvôli DM) a takmer ma tam zabili, bo vôbec neovládali ani len základy DM1. Dvojky hej. Ibaže to sú dve totálne odlišné choroby.

Veronika_27

Ivka :D :D :D starká má 65... to som písala o sebe, že nemám prehľad o liekoch, kedže beriem maximálne antikoncepciu a tabletky proti bolesti hlavy :D

Jej problém je, že hoci je ešte "mladá", tak už sa správa dosť zle, ako nejaká po 80tke :/ stratila poriadnu vyjadrovaciu schopnosť, nevie sa poriadne vyjadriť čo chce povedať, hoci ju pobádame, vkuse používa ono, no toto a potom to nechá tak, hovorí z cesty, realitu si veľmi nepamätá (každý deň má skoro totožný), viacej žije v minulosti a ked sa jej človek na niečo spýta, tak to nevie poriadne opísať. Už som sa jej aj pýtala na nohy ako ju bolia, a ona má pre to svoj výraz "pálenie", ale to som už počula od viacerých cukrovkárov. Má to niečo spoločné s tými zúženými cievami.

Ivka 1

Veronika tak myslela som si,že starká má viac rokov ale keď berie antikoncepciu, tak to asi nemá ani 50 či ? Inak to pálenie nôh môže byť aj z nedostatku vápnika - pália ju skôr chodidlá ? To by bolo potrebné trošku rozobrať , možno aj so "starkou" :)

Veronika_27

Meretseger, problém je aj v tom, že ja sa tiež do týchto pojmov nevyznám, akurát viem, že si pichá dva rôzne inzulíny, jeden má na ráno a večer a druhý na poobedie, ked si merá cukor (tak to ona hovorí) tak máva hodnoty ako som písala. Netušila som, že je to taká komplikovaná oblasť.

RNG, fakt ´dakujem za priblíženie, vôbec sa do toho nevyznám, kedže lieky užíva minimálne, max. na bolesť hlavy a antikoncepciu :)

Ivka, hlavne, že ste našli niečo, čo vášmu ockovi pomohlo :) Niekedy fakt treba hľadať dlhšie, kým človeku niečo zaberie, alebo či sa mu na danú látku neozve alergia a pod.

Ivka 1

Tak škoda, nám nepomohol práve ten od firmy NutriBiotic ale ako som už písala,jednému pomáha jedno a druhému zase iné. My sme to nakoniec vyriešili Septonexom, framykoinovým práškom a propolisovým krémom. A chvála bohu pomohlo.

RNG

GSE obsahuje 33% praveho povodneho citricidalu, patentovaneho aktivovaneho/posilneneho vytazku z grapefruitovych jadierok, Vyrobca je NutriBiotic a predava ho kopa predajcov na internete.Dobry zdsroj je napr iherb.com ktory ma na Slovensko pomerne najnizsie postovne.
Pozor na rozne napodobneniny GSE, mnohe neobsahuju povodny aktivovany citricidal a teda ich ucinok je len maly zlomok praveho povodneho citricidalu.

Meretseger

Tak diabetikom sa vo všeobecnosti horšie hoja rany, hoci ako selfharmer mám zatiaľ šťastie. Neuvedomila som si, že tvoja starká je diabetička 2. typu, tam je to iné, v tom sa príliš nevyznám.
Ako diabetička 1. typu mávam, bohužiaľ, dosť bežne aj 20 mmol/l a vyššie, takže s takouto kompenzáciou ma nečaká nič pekné. Zlepšiť ju znamená dostať sa pod hodnotu 10.
Neviem teraz, čo myslíš hladinou cukru 7, ak hemoglobín, tak je to fajn, ale nie ideálne, ak glykémiu(e), tak to nemá chybu... Hoci ako vravím, v "dvojkároch" sa moc nevyznám.

Ivka 1

Veronika možno sme výnimoční ale toto ockovi nepomohlo, nehojili sa ani ranky na zdravej nohe. Pritom sme šli presne podľa návodu....