Mam 29 a netuzi po dietati...som divna?

Príspevok v téme: Mam 29 a netuzi po dietati...som divna?
ariame

Ahoj,

mam 29 a vobec v sebe nemam take tie matrske sklony a tuzby po dietati. Vacsina byvalich spoluziacok zo strednej ma uz deti a rodinu. Ja nemam ani priatela uz 4 roky. Som asi trocha divna. Obcas je mi smutno ze som sama, no aj som si zvykla.

No aj keby som niekoho mala, neviem ci by som chcela dieta. vobec ma to nelaka, mam kopec inych planov...milujem cestovanie, chcem vela cestovat, mam svoje pracovne plany, veci co chcem vyskusat...no zalozenie rodiny a dieta v tom niesu. Som zvyknuta robit len to co moje telo a ja naozaj chcem, a kedze ma dieta vobec nelaka, tak sa do toho urcite nehodlam nutit.

No je to normalne ze v mojom veku netuzim po dietati, ked vacsina bab z mojho okolia nadsene dava na facebook fotky svojich ratolesti.

co si o tom myslite?

PF2014

Vôbec nie si divná, ani vadná, ja tiež poznám jednu ženu, ktorá ma po 40 a vôbec netúži po deťoch ani po partnerovi, dokonca možno za celý život ani nemala sex, ani nič intímne. Napr. tiež poznám človeka, ktorý má po 30 a netúži po dieťati, ani nejako nepotrebuje extra vzťah, venuje sa práci na sebe, študuje a žije si svoj život a je spokojný. Naozaj nie všetci túžime po dieťati, proste niekto je individualista, každý je jedinečná osobnosť, možno naozaj toto nie je tvoj smer, ktorým sa máš uberať, keď po tom netúžiš. A kašli na ostatných, čo je na tom, že nemáš dieťa? Normálna vec, fakt sa nenechaj ovplyvňovať okolím, buď sama sebou a ži tak, ako chceš. A možno to o pár rokov príde, možno nie.

Ja napr. nepijem alkohol, nefajčím, nechodím po zábavách a baroch, mám radšej prírodu a podobne a väčšina tiež nemá pre to pochopenie, ale je aj dosť takých, čo žijú ako ja, alebo ty, takže z toho si nič nerob, vždy sú ľudia, čo zmýšľajú ako ty,len ich nie je tak veľa na každom kroku.

makaronka

Ahoj ja mám 27 a tiež netužim mať dieťa dokonca ani partner nechce neviem čiim to je každa baba čo poznam tuži po rodine dieťatku okrem mňa bojim sa toho že keď budem staršia budu si zo mňa robiť posmešky že som neplodna alebo podobne čo niesom.Neviem čo robiť asi som vadny kus...

deniki

Dede2222

ja viem, že život je pes, a môj posledný príspevok bol mierený jedine Betke, veď ona sa vyjadrila sprosto, tak ja som bola dvakrát sprostejšia :-)

Dede2222

Deniki trošku nešťastne si napísala, že ak porodí ako 40 ročná a o 10 rokov zomrie..však v dnešnej dobe je to tak, že dnes si tu a zajtra tu byť nemusíš..poznám jedného otecka, ktorému zomrela 25 ročná manželka, to nie je o veku, nemala zdravotné problémy a predsa, nešťastie nechodí po horách, ale po ľuďoch..jednoducho treba pochopiť, že každej z nás tikajú hodiny inak a niekomu vôbec,ale zato nebudeme predsa odsudzovať...moja mamina nás napríklad v mojom veku mala všetkých štyroch..ale vôbec sa nečuduje, že ja ešte nemám a predsa to schvaľuje...je to každého osobná vec...

zuz_ana

ariame, som na tom podobne, aj vekovo, aj čo sa týka túžby po dieťati :) okrem súčasnej absencie stáleho partnera sa na dieťa necítim pripravená ani psychicky. takže si nič nevyčítaj, nie si jediná.

BcMia

veď nech si každý rodí kedy chce, nie? Niekto je na to pripravený už v 23 a vie sa možno lepšie postarať a dať mu viac lásky ako 30-40ročná a niekto sa na to necíti vôbec alebo neskôr. Do 40tky podľa mňa ešte neskoro nie je. Ak sa na to budúca mamička cíti aj po 40tke a chce dieťa neskôr, môže sa vykašlať na to či si o nej niekto myslí že je stará. Ľudia sa budú vkuse starať do druhých a súdiť to čo robia bez toho aby poznali aj iné okolnosti. Sto ľudí sto názorov. Každého osobná vec.

deniki

Betka 132

sa trošku spamataj...treba čítať poriadne príspevky, áno o 10-15 rokov budem ešte stále mladá, ale určite nie mladá na to, aby som rodila deti!!!

A je velmi ohladuplné, že donesieš na svet decko v 40. ke , si stará, nato o 10 rokov zomrieš ( v dnešnej dobe je táto vec bežná), a zanecháš po sebe 10-ročné, neopatrené dieťa. Je to podľa teba fér voči tomu decku? Koľko tej lásky a starostlivosti stihneš svojmu dieťaťu dať?????

Aja02

Betka, nič v zlom, ale to tvoje tvrdenie: "kdezto ked sa necha nabuchat v nizkom veku takmer vzdy to skonci rozvodom ak si ju vobec vezme a dietatu nedopraje tolko lasky a starostlivosti ako tridsiatnicka.", je úplne scestné a krátkozraké. Prečítaj si to po sebe ešte raz. Podľa tej sprostosti, čo si napísala, väčšina žien, ktoré majú deti pred 30 sa s partnerom s najväčšou pravdepodobnosťou rozvedú a deťom neposkytnú toľko lásky ako ženy po 30. To už je čo za hlúposť?

Betka132

deniki takze ty mas 23, pises, ze o 10-15 rokoch budes stale mlada ale ine zeny po 30-tke su uz stare? len ty budes vecne mlada a krasna ze? v dnesnej dobe zeny uplne bezne rodia bez problemov prvy krat medzi 30 a 40 a nie je vynimka ani po 40-tke, ked ma zena dieta v neskorsom veku tak sa o neho lepsie postara, to je dokazane statisticky lebo je uz zrela. kdezto ked sa necha nabuchat v nizkom veku takmer vzdy to skonci rozvodom ak si ju vobec vezme a dietatu nedopraje tolko lasky a starostlivosti ako tridsiatnicka.