Mam 29 a netuzi po dietati...som divna?

Príspevok v téme: Mam 29 a netuzi po dietati...som divna?
ariame

Ahoj,

mam 29 a vobec v sebe nemam take tie matrske sklony a tuzby po dietati. Vacsina byvalich spoluziacok zo strednej ma uz deti a rodinu. Ja nemam ani priatela uz 4 roky. Som asi trocha divna. Obcas je mi smutno ze som sama, no aj som si zvykla.

No aj keby som niekoho mala, neviem ci by som chcela dieta. vobec ma to nelaka, mam kopec inych planov...milujem cestovanie, chcem vela cestovat, mam svoje pracovne plany, veci co chcem vyskusat...no zalozenie rodiny a dieta v tom niesu. Som zvyknuta robit len to co moje telo a ja naozaj chcem, a kedze ma dieta vobec nelaka, tak sa do toho urcite nehodlam nutit.

No je to normalne ze v mojom veku netuzim po dietati, ked vacsina bab z mojho okolia nadsene dava na facebook fotky svojich ratolesti.

co si o tom myslite?

Dadula56

Ariame, je ich dost. U mna v okoli ich je dost vela, co to takto citia, aj to co pises, to je presne vymenovanie dovodov, preco dieta nechcu.
Je mozne, ze sa to po 30 zmeni. To sa stava dost casto, ze do cca 30 rokov nic a potom zrazu zuriva snaha. Ja si pockam, uvidim, ktory pripad budem ja.

evergreeny

Tiež to cítim tak isto, aj keď mám len 25. Ale myslím, že sa to nezlepší, po deťoch som nikdy netúžila, úprimne, lezú mi na nervy :)

alibi

mam 26, citim to iste. priatel tuzi po detoch tak dufam ze tento moj postoj sa casom zmeni. ak nie tak sa nebudem nutit nie som stroj na deti.

ariame

aj mne je jedno co si kto mysli...len chcem vediet ci je viac bab v mojom vekuco ich deti absolutne nenadchnu...a proste vobec ich neako netuzia mat...

ja sa rada venujem sebe, a viem ze to teraz znie sebecky, no neviem si predstavit aby som svoj cas, peniaze, starostlivost investovala do niecoho ineho...a nejlepsie je ze ked to decko vyrastie, a ma 13 tak ste pre neho len zdroj penazi, nebude pocuvat, moje nazory budu zastarale...atd...

proste to nepotrebujem.

A ani neviem ako si tie zeny najdu cas na decka....ja som stale taka busy, venujem sa praci, cestujem, mam dost konickov, chodim vonku na rozne akcie...atd...neviem si predstavit zeby som sa vzdala tychto veci pre neake dieta....viem znie to hrozne, no pisem ko to citim....

xxy

a milujem tie reci: papame, rastu nam zubky, kakame.. na fb zrazu zmiznu ich tvare, namiesto toho su tam ich deti, no nechapem tomu vobec.

xxy

ja sa zatial citim tak isto. a je mi docela jedno, kto si co mysli, blbe reci okolo svadby a deciek sa snazim ignorovat. zatial. ale az ma raz naseru...

Dadula56

Suhlas s Maomam, vzniknu tu fakt skarede obvinenia a tvrdenia...ci uz zo strany matiek alebo nematiek.
Ja osobne to citim ako ty, sice mam "len" 24. Myslim si o tom tolko, ze mam zrejme absenciu materskeho citu. Nejako velmi ma to netrapi, samu o sebe, skor preto, ze je v spolocnosti dost velky tlak na to, aby zena rodila. Ak nerodi, tak je oznacena za egocentricku, sebca atd. Hlavne zo strany muzov to byva mnohokrat drsne, lebo su pre nich velakrat nepochopitelne dovody, preco by zena urobila rozhodnutie nerodit. Osobne, co sa stretavam, tak zeny to zoberu lepsie.
Neriesila by som velmi, co si o tom kto mysli, lebo vsetkym nevyhovies. Dolezite je co si myslis ty. Lebo ty s tym rozhodnutim zijes.

Maoam

Toto bude tema, kde dojde k velkym roztrzkam.

Z mojej strany: je to uplne v pohode a rob to, co TY chces a ak to tak citis a vies to o sebe, je to uplne v poriadku. :-))