Dcera a kamaratky

Príspevok v téme: Dcera a kamaratky
hviezda01

...ani neviem,ako zacat...dcera je dost introvert,ma sice kamaratky,ale kazdu chvilu sa kamarati s inou..niezeby bola vyberava,ale raz sa pohasteria s jednou,potom sa kamarati s dalsou a tak..vraj je to v takom veku normalne..brala by som to,a viem,ze to tak je,ale...dostala som sa dcery na fb,a citala som si jej spravy,skoro vzdy pisala ona ako prva niekomu a volala ho,alebo ju von...dost casto pouziva otazky tipu...rozpravas sa so mnou??..akokeby sa bala,ze sa s nou ten dotycny nebavi...predomnou hra,ze je vsetko ok,aj ked sa jej pytam,ale viem,ze jej chybaju kamaratky...viem,ze aj ona ma svoje chyby,ale kto ich nema...neviem,ako by som jej pomohla..:-(....asi nijako,to si musi ona sama...ale napriek tomu ma to velmi trapi,ked viem,ze by chcela ist s von,ale nema s kym,lebo ju odstrkuju..:-(momentalne ma svoju najblizsiu kamaratku na dovolenke,tak je cele dne doma,ked vola dalsej spoluziacke,tak jej ta radsej povie,ze jej je zle,a chvilu na to ju stretnem s inou...vtedy ma to o to viac, boli,ked viem,ze ju oklamala..:-(co mi poradite?

hviezda01

vebe-dakujem,asi mas naozaj pravdu,a zbytocne to moc riesim..budem sa snazit to menej sledovat,a viac sa venovat dcere...strasne by som jej pomohla,ale tym,ze jej budem kontrolovat spravy na fb jej asi nepomozem,len sa budem ja sama zozierat,ze ma ona problemy,a jej asi nemozem povedat,ze som jej tam nakukala,aj ked mozno by bolo dobre,keby vedela,ze je pod kontrolou...alebo ja neviem,co by bolo lepsie...dakujem kazdemu za prispevok

vebe

Chapem, ze ta to trapi, ale prilis to riesis. Kamaratky si musi riesit tvoja dcera sama, ona sa musi naucit ako si ich hladat, ako si ich udrzat, mozno je to aj taka vec, ze v istom momente stretne dobru kamaratku. Stale bude viac a viac veci v jej zivote, kde jej mozes poradit, ak ta oslovi, ale v skutocnosti si veci bude riesit sama a ty jej nebudes moct pomoct. Niekedy maju deti tak trochu smolu pri hladani kamaratiek, kamaratov , neskor partnerov, ale my ako rodicia im v tychto veciach nemozeme pomahat. Menej sa tym proste zaoberaj.

hviezda01

pravdupovediac,by ma ani nenapadlo pozret si jej fb,keby mi pred tym rokom a pol neplakala,ze sa s nou nikto nebavi...ja viem,ze asi robim chybu,ale tym,ze jej vlezem na fb si myslim,ze ak tam uvidim pozitivne spravy,ze je vsetko ok,ale ked vidim,ze sa ona stale niekomu strka len preto,aby s nou niekto isiel von,tak som z toho zufala...tazko sa mi to pise..

vebe

Hviezda-zasada cislo jedna, nikdy neporovnavaj svoje deti, je to cesta nikam. Ja mam dve deti, jedno je introvert a druhe je extrovert. Vela som sa naucila prave vdaka tomu ze su rozdielni. Nikdy, nikdy neporovnavaj a cim su starsi, tym bud opatrnejsia. Neporovnavaj ich ani sama pre seba, ani navonok, su to dve uplne odlisne osobnosti. Zasada cislo dve, ak aj ides na jej fb, tak diskretne. Ak chces nieco vediet, tak od nej, rozpravanim s nou. Dovera dorastajucich deti je velmi krehka vec, lahko sa strati a velmi tazko sa ziskava. Mozno sa nie vzdy vela dozvies, ale tak to je ak je introvertna. Vyuzivaj situacie, ked je uvolnena a vtedy sa dozvies, nasilu nie.

hviezda01

ja jej to nebudem hovorit,ale raz som jej povedala,ze mam pravo vediet,s kym a co si pise,nakolko som raz videla,ze sa vulgarne vzjadrila v jednej sprave

klimta

daj si vsak pozor..prichadza do dost komplikovaneho a burliveho veku kedy bude potrebovat urcite sukromie a z vlastnej skusenosti viem ze ak jej ho narusis (ako pises ze si sa jej dostala na fb a citala spravy och..)resp.ak zisti ze si jej ho narusila..koniec pekneho vztahu,strati voci tebe vsetku doveru!!

hviezda01

dcera ma 12 rokov,a doma je vsetko v poriadku..ale samozrejme dakujem za nazor,a budem sa snazit s nou viac komunikovat..szn je od nej mladsi,a ten je v pohode,

Magy

hviezda01 - nepises kolko ma dcera rokov, ani ake su vase rodinne pomery, vztahy, situacia.
zo skusenosti totiz viem, ze v spravani dietata sa vyrazne odraza prave nejaka nerovnovaha z domaceho prostredia, ktoru si dieta nejako musi nahradzat ci kompenzovat. ci uz su to rozvratene podmienky, stres, krik, nasilie, rozvedeni rodicia ked dietatu chyba jeden z rodicov, nedostatok pozornosti atd. nemozem ta sudit ani ti dohovarat, ale zacat budes musiet zrejme od seba, resp. niekde tam, kde je zdroj toho, co potom tvoja dcera transformuje do takeho spravania, ako pises. o to viac, ze introvertne deti su na vykyvy od normalu v domacnosti omnoho citlivejsie, nez tie, ktore maju kopu kamaratov a travia vacsinu casu vonku.

mesto

skuste sa vela rozpravat o vztahoch, mozno pride na to , co robi zle. preberajte detailnejsie ako komunikuje, ako chape urcite situacie, signaly.