Je človek naozaj schopný dosiahnuť všetko čo si zaumieni?

Príspevok v téme: Je človek naozaj schopný dosiahnuť všetko čo si zaumieni?
downey

Viete..Človek by sa nikdy nemal vzdávať a mal by nasledovať svoje sny a urobiť všetko pre to, aby sa splnili.Pracovať ťažko, byť ochotný robiť obety, neprestávať .. Hlavne neostávať vo svojej komfortnej zóne, kedy sa ani nepokúsi o nič, lebo "to sa nedá" a "je to príliž veľa čo chcem" ... Viete, ľudia si kladú rôzne ciele rôznych výšok ...Čím to je že niektorí sú schopní nielen siahať ale aj dočiahnúť to, čo je tak vysoko? Samozrejme, nehovorím o tom, že človek chce dosiahnúť cestovanie v čase :) .. ale je ľudská snaha vôľa a vytrvalosť schopná dosiahnúť to, čo si zaumieni? .. dám príklad, čisto obrazne povedané, športovec, ktorý z úplneho amatéra sa dotiahne na olympiádnu medailu? (tak aktuálne:-) )..Prosím pri vašich príspevkoch sa nevzťahujte na šport a medaile ale ľudské túžby ciele a ambície v globále ... Ľudia pri svojich snoch majú milóny (miliardy) iných konkurentov..Tak čím to je, že dosiahne to niečo, práve TEN NIEKTO ? :)

Magy

Sejla - hawkinga si mi doslova vzala z ust, ked sa tu leto vytasil s tymi svalovymi chorobami, sklerozou atd. potom tu mame ludi, ktori urazom prisli fakticky o cele telo - vid. byvaleho predstavitela Supermana... bojoval a usmieval sa do konca svojich dni.

Vsetko je o postoji. Budem sa opakovat, ale bud zaujmem porazenecky postoj a hladam dovody, preco sa to ci ono neda, alebo si zaumienim ze sa to da a budem spekulovat a skusat dovtedy, kym sa to nepodari.

Ale rozoberame tu extremne pripady ludi. Bezni ludia, zdravi, su na tom horsie, ako ti postihnuti. Pretoze zdravych ludi nic netlaci sa prekonavat. Teda vo vacsine. A to je problem.

letoleto

Je to jeden z mala ludi ktory dokazal toto o com ty pises SEJLA.To su take vinimky.
No ja som napr.svoj sen splnila uz v 19nastich rokov a teraz mam od kazdeho ocakavat ze v 19nastke by mal mat splneny sen?
Ak budeme inych posudzovat podla seba je to hlupost.

Sejla

letoleto :) a čo ľudia so svalovými chorobami? Dôkazom, že aj oni sú schopní niečo v živote dokázať je jeden starší pán, ktorému v 20tich rokoch diagnostikovali amyotrofickú laterálnu sklerózu a odhadovali dva roky života. Ale on si povedal, že ešte musí ľudstvu vysvetliť, ako vznikol vesmír a jeho fungovanie, dostal niekoľko ocenení z fyziky, zaožil si rodinu, je považovaný za jedného z najväčších géniov za posledné storočie a prognózu lekárov už prekonal o 40 rokov.

kafe

Problém nie ja dosiahnuť to čo človek chce, ale mať TRPEZLIVOSŤ. A byť trpezlivý 30-50 rokov, to je fakt silná káva. Ale radšej trpezlivý ako fňukať, či byť frustrovaný.
A dík za videá, trochu ma nakopli.

letoleto

downey
A aky mas ty ciel?ked mozem vediet?Ja som prave na teba myslela ze si zalozila tuto temu a este si sa vobec neozvala.A odrazu si tu.Ako keby som ta privolala.:D

Aj ja takto robievam ako ty pises.Nieco si zaumienim a skusam.Aj ked mi niekto povie.Ved to je blbost.Ale ja mam svoju hlavu a vyskusam to.A kolko krat sa stane ze sa mi podaria veci-kde ludia by toto nikdy neurobili a len tvrdia ze sa to neda.

downey

Áno je to blbosť..ale nie každý dosiahne to čo chce lebo jednoducho buď NECHCE dostatočne alebo ho niečo brzdí..a to niečo je vo väčšine prípade on sám.LEbo človek jeo odmalička ovplyvňovaný rôznymi ľuďmi a vplyvmi, ktoré ho formujú ako osobnosť aj jeho sebadôveru a odhodlanie

letoleto

Ved ano kazdy ma svoje TUZBY ale nie kazdemu sa to splni aj ked po tom ide a snazi sa to dosiahnut/cest vinimky/
Tiez to robievam takto-ze ked nieco chcem idem po tom-ale nie cez mrtvoly.A neodradi ma nic.Ale viem pochopit aj takych ktory nemozu urobit nic i ked sa neviem ako snazia.Proste je to taky zivot a hotovo.