Je človek naozaj schopný dosiahnuť všetko čo si zaumieni?

Príspevok v téme: Je človek naozaj schopný dosiahnuť všetko čo si zaumieni?
downey

Viete..Človek by sa nikdy nemal vzdávať a mal by nasledovať svoje sny a urobiť všetko pre to, aby sa splnili.Pracovať ťažko, byť ochotný robiť obety, neprestávať .. Hlavne neostávať vo svojej komfortnej zóne, kedy sa ani nepokúsi o nič, lebo "to sa nedá" a "je to príliž veľa čo chcem" ... Viete, ľudia si kladú rôzne ciele rôznych výšok ...Čím to je že niektorí sú schopní nielen siahať ale aj dočiahnúť to, čo je tak vysoko? Samozrejme, nehovorím o tom, že človek chce dosiahnúť cestovanie v čase :) .. ale je ľudská snaha vôľa a vytrvalosť schopná dosiahnúť to, čo si zaumieni? .. dám príklad, čisto obrazne povedané, športovec, ktorý z úplneho amatéra sa dotiahne na olympiádnu medailu? (tak aktuálne:-) )..Prosím pri vašich príspevkoch sa nevzťahujte na šport a medaile ale ľudské túžby ciele a ambície v globále ... Ľudia pri svojich snoch majú milóny (miliardy) iných konkurentov..Tak čím to je, že dosiahne to niečo, práve TEN NIEKTO ? :)

zewa

Ja si myslim, ze clovek dokaze vsetko, ked chce (teda ako pise Lulu2011, pokial nie je obmedzeny zdravim). No ja som sa tiez na chvilku vzdala svojich snov, ale povedala som si, ze zijem len raz, a tak si chcem splnit vsetko. Zacinam si plnit svoje sny. Jednoducho musim. Lebo sa bojim, ze by som v buducnosti nutila svoje deti plnit moje sny. Ale ked budem sama so sebou spokojna, budem vediet podporovat svoje deti v ich snoch a nechat volbu na nich. Chce to zatat sa a byt tvrdohlava. Vela ludom sa nepaci, co som si naplanovala na najblizsie roky. Seriem na nich. Je to moj zivot. Chcem. A neplette sem veci ako spev a pod. To je o talente. A nie kazdy dostane do vienka talent na spev. To by na svete bola riadna nuda. No talent ma kazdy. Na nieco. A ked to clovek objavi, zisti ze v tom moze byt velmi dobry a uspesny - to sa stane jeho motivaciou.

Lulu2011

Magy - to povedz cloveku, ktorý ma napr. chore oblicky a aj keby bol cely zivot na detoxe nebude uz ako zdravy a tym padom nevladze, alebo to povedz dietatu z detskeho domova, ktore nema ziadny zaklad do zivota, je napr. bez nohy, mozes mat motivaciu aku chces, ale ked sa napr. clovek narodi indisponovany, alebo v zivote sa nim stane neporiesis nic a taky moze aj cely den "secretovat" a nic, ci chces, alebo nie, aj so socialnymi pomermi to je take, ak dieta vyrasta obklopene chudobou, spinou, rodicia kaslu na povinnu skolsku dochadzku, asi tazko ho osvieti a bude ine, ci pojde na VS, ked je zanedbana ZS a o strednej ani chyru, proste treba brat do uvahu ten fakt, ze clovek, aby dosiahol co chce, musi splnat niektore zakladne faktory:

byt zdravy, aspon na tých 80%, lebo bez zdravia zmozes prd, ak nevladzes, nemozes nieco vykonat, lebo si indisponovany

vzist z dobrej rodiny, ktora mu dala zaklady dobreho pohladu na zivot, aj ten motivacie, ktoru spominas, potrpi si na vzdelanie a prirodzenou nenasilnou formou k tomu dieta od malicka vedie, tak isto k pracovitosti a zodpovednosti za svoj zivot aj inych

je psychicky nelabilny jedinec, depresie a pod. cloveka tak udupu na same dno, ze aj keby bol schopny nieco dosiahnut, toto mu to znemozni

proste ma rozculuju jednosmerne nazory ako kazdy vsetko dokaze, no nedokaze povedz to tomu bezdmovcovi bez polky tela...ked v dnesnej dobe 30tnika cisteho, vzdelaneho, v podstate zdraveho poslu do riti pri hladani prace

eva321

Presne, nechápem prečo keď sa na niečo strašne sústredím aby sa mi to podarilo, tak sa mi to nepodarí a keď sa nato vôbec nesústredím a nechám to volne plynúť, tak sa mi to podarí. Ako napr. niekto celý život túži po speváckej kariére a stále sa mu to nedarí dosiahnuť a niekto druhý čo napr. ani len netušil, že vie spievať, tak na druhý deň čo sa to dozvedel je z neho hviezda...asi by som mala prestať o všetkom rozmýšlať a aj zo mňa bude hviezda :P

xxy

tiez uplne suhlasim s lulu.. niektori totiz musia sa dno svojich sil siahnut vo velmi skorom veku, snazit sa o nieco, co je pre druheho samozrejme, pretoze to uz ma. a tiez musi mat clovek istu davku stastia pri vsetkom, co robi.

letoleto

Tiez mam podobny nazor ako ma LULU.
A su rozne kategorie ludi.
Su ludia poctivi ktory nieco dosiahli poctivou pracou,niekotry sli cez mrtvoly.Su ludia ktory nic nerobia preto aby sa mali lepsie len sa stazuju,su ludia ktory sa snazia a aj tak to nestaci a tak dalej a tak dalej.

marulka

Downey,
uplne super polemizovanie...Sama neviem cim to je, ze niekto tak lahko dosiahne to co chce a druhy sa moze snazit ako chce, aj taK to nedosiahne... Podla mna je to o vnutornom rozpolozeni, o tom ako sa na to upnem.... Mnohym z nas sa podarili veci, na ktore sme sa nesustredili, nechali sme ich tak, nech sa stane tak ako ma... Ale ak sme sa na nieco sustredili a snazili sa o dosiahnutie ako na potvoru sa to nepodarilo... Cim to asi je ? Zeby Murphyho zakony ??? Neviem !Ale myslim si, ze sa na nic netreba so silou upinat...nechat to len tak a verit ze sa to stane, pretoze sa to stat ma,..Vsetko ide od nas samych...to ako sa citim, ako myslime, ako chceme... Je to nase podvedomie, ktorym dokazeme dosiahnut vsetko co chceme, .Ja tomu verim ! Len neexistuje nijaky univerzalny manual ktory by platit pre vsetkych rovnako. Kazdy z nas to musi v sebe objavit a prijst na to ako to funguje, konretne na neho...
Drzim mysel nad vsetkymi, ktori sa s touto myslienkou pohravaju...

marulka

Downey,
uplne super polemizovanie...Sama neviem cim to je, ze niekto tak lahko dosiahne to co chce a druhy sa moze snazit ako chce, aj taK to nedosiahne... Podla mna je to o vnutornom rozpolozeni, o tom ako sa na to upnem.... Mnohym z nas sa podarili veci, na ktore sme sa nesustredili, nechali sme ich tak, nech sa stane tak ako ma... Ale ak sme sa na nieco sustredili a snazili sa o dosiahnutie ako na potvoru sa to nepodarilo... Cim to asi je ? Zeby Murphyho zakony ??? Neviem !Ale myslim si, ze sa na nic netreba so silou upinat...nechat to len tak a verit ze sa to stane, pretoze sa to stat ma,..Vsetko ide od nas samych...to ako sa citim, ako myslime, ako chceme... Je to nase podvedomie, ktorym dokazeme dosiahnut vsetko co chceme, .Ja tomu verim ! Len neexistuje nijaky univerzalny manual ktory by platit pre vsetkych rovnako. Kazdy z nas to musi v sebe objavit a prijst na to ako to funguje, konretne na neho...
Drzim mysel nad vsetkymi, ktori sa s touto myslienkou pohravaju...

Magy

Lulu2011 - dovolim si zasade nesuhlasit. Vitazit a schopnost casto dosiahnut aj takmer nemozne, stoji a pada na jedinej veci: motivacii. iba od nej sa odvija miera schopnosti prekonavat sam seba a dosahovat netusene hranice svojich moznosti.