Starí ľudia

olivka30

s mojou babkou to prebiehalo tak podobne. tiez odmietala jest a pit, hlavnym dovodom bolo to, aby nemuslela vobec chodit na wc, jednak nevladala sama a nechcela obtazovat moju mamu. neskor prisiel rad na plienky. babka stale len spala a nekomunikovala, zvykla mat aj nejake halucinacie akoby videla duchov. neskor dostala emboliu do oboch noh a bola kost a koza uz ku koncu, ale dozila sa krasnych 101 rokov. mama sa snazila stale do nej pchat nasilu ci uz vitaminy, nutri drinky a ako tak jedlo...zila u nas od 80tky a kazde rano na lacno si dala stamprlik domaceho zriedeneho s vodou :)

sorrento

Bolo tu spominane pomazanie chorych, áno je to sviatosť, každý katolícky knaz rád tento obrat vykoná, veď keď chorý-a sa neuzdravy dostavy sa do blažeho pokoja. Mnoho ľudí sa pri pomazani svätým olejom uzdravilo.
Nech jej Pán Boh je na pomoci.

RNG

Na silu-energiu treba napr ATP, PQQ, Ubiquinol a podobne. Samozrejme bez jedla a travenia to nijak nepojde. Ja som mojho otca doslova "nastartoval" velkymi davkami colostra po tazkej operacii, kde uz lekari nedufali, ze sa moze s toho spamatat(87 rocny). Bolo to 2 x 15 gramov colostra, prasku, ktory sme mu rozmixovali vo vode, spolu s betaglukanmi, 2 x 500 mg, tabletky podrvene na prasok na nastartovanie tvorenia bielych krviniek.
Na odhlienenie je NAC(na Slovensku to nazyvaju acc=acetyl cystein) davka 2 x 600 az 1200 mg. A samozrejme pravdepodobne aj carvacrol s oreganoveho oleja, 3 x 200 mg v enterickych kapsuliach.
Ale so starymi ludmi je to tazke, lebo im casto chyba vola zit a bez toho to nijak nepojde.

škorica

Tak mamu dnes odviezla záchranka, začala sa dusiť tými hlienmi, omodrali jej pery a prsty, strašne som sa zľakla. Hospitalizovali ju na geriatrii, kde zostala na noc jedna sestra a jedna praktikantka, do 22 00 tam bol ošetrovateľ pre 22 ťažko chorých starých ľudí. Takto vyzerá naše zdravotníctvo

škorica

Jessi, doktorka tu bola vo štvrtok a ja som bola u jej lekára v pondelok zaniesť správu z nedeľnej pohotovosti. Robili jej aj RNG plúc. Ale má kašeľ taký vlhký, ale nevie to vykašlať ani dobre si odkašlať, nemá na to silu
Ivka, v kresle sedáva aj teraz sedí v takom polohovacom, vydrží tam dosť dlho.

Ivka 1

To je super,že k vám chodí masérka domov. S maminkou treba cvičiť inak dôjde k atrofii svalstva.Lenže masáže potrebujete aj vy obaja :) Olivový olej je fajn ale podľa môjho názoru nestačí.Zase však oveľa lepší ako rôzne masážne emulzie na chemickej báze. My sme používali kokosový olej ale našli sme spôsob rýchlejšej úľavy od bolesti chrbtice.Bolo by dobré aby ste mamu nenechali stále ležať ale posadili aspoň na nejaký čas do kresla na taký čas ako zvládne . Zo začiatku na 10-15 minút a postupne ten čas predlžovať. Predídete tak riziku zápalu pľúc. Hoci neviem,či vám to maminka dovolí - zdá sa,že už rezignovala. Chýbajúce živiny by bolo dobré doplniť - nahradiť včelou materskou kašičkou alebo včelím peľom. Náš ocko má zatiaľ veľmi dobrý apetít a aj keď s hundraním, dostaneme do neho cca 1,5 l tekutín. Niekedy je ochotný cvičiť a niekedy ani počuť :)