Mama chce aby som schudla, mám 175/55

Príspevok v téme: Mama chce aby som schudla, mám 175/55
sedemnastka

uz ma nebavia ustavicne hadky s mamou. stale mi hovori, ze ona v mojom veku nemala nikdy vyse 50 kil. ja mam 17 a stale do mna ryje ze mam schudnut. mam velkost 38 a mne by to nevadilo, keby som od nej nepocuvala kazdy den ze takto budem za chvilu jak mech krumpel. mama ma 37 rokov, 172 cm a 50 kil. je krasna, je to pravda, kazdy den chodi do fitka a stale so sebou nieco robi. rano vstava o hodinu skor lebo cvici, potom sa sprchuje a natiera vselijakymi kremami na telo. ked dojde z roboty tak zas uteka do fitka, potom beha po dome s maskou na tvari. je uplne posadnuta svojou krasou a zaumienila si, ze ona nebude starnut. ja mam ale iny ciel, nechcem cele dni mysliet len na to, ci mam niekde o jeden chlpok viac a neni to pre mna ziadna katastrofa.
problem je aj to, ze sa odmietam kazdy tyzden holit. mama sa holi kazde dva dni, ja raz za dva tyzdne. to som uz uplne zarastena a ona prevracia oci ze sa na mna nemoze ani pozriet. ze co by som robila, keby ma napriklad museli zaviezt do nemocnice, ze by som sa od hanby prepadla keby ma videl lekar ako gorilu.
uz neviem co mam robit. mam este mladsieho brata, tomu da pokoj, ale zasadla si na mna a stale by na mne nieco prerabala. nepaci sa jej ako sa obliekam, stale mi radi co si mam dat. otec jej uz kvoli tomu dohovaral aby ma nechala na pokoji ale ona stale melie svoje, ze raz jej za to budem vdacna a ze dievca ma robit vsetko pre to aby sa pacilo. a ze ked to ja nemam v sebe, tak ma to treba naucit. kazdy den musim skakat na vahu a kontroluje ci som zase nepribrala. a tie reci okolo toho, no mam dost a najradsej by som niekam vypadla. ale nemam kam, chodim este na gympel a chcela by som ist aj na vysku. neviem uz co mam robit.
fakt je to vela kilogramov 55? mne sa nepacia chude baby, ja viem ze je to moderne, ale mne pripadaju ako take laty, ako take obtiahnute kosti. a vobec nechcem chodit kazdy den do fitka. mama kritizuje vsetky zeny ked ideme po meste a stale hovori: no pozri na tu zensku, aku ma ritisko, aka ja tlsta, hlavne ze je namachlena, uz si mysli, ze sa taka bude niekomu pacit. keby radsej cvicila a menej zrala! nie aby si sa niekedy takto spustila, to by som bola velmi smutna z teba.
chcela by som, aby mama bola aspon trocha ina, aby sa zaujimala aj o to, co si ja myslim a co sa mi paci. ja viem, ze je krasna a vyzera mlado, vsetci chalani v skole mi stale kecaju aku mam kocku mamu, ale co ja z toho mam, ked ona stale mysli len na seba a vsetko co ja urobim musi byt take, aby sa za mna nemusela hanbit.
prosim vas, da sa s tym nieco robit?

Lulu2011

aj ja mam taku mamu, ked som mala 50 kil vtedy som bola ok, ale vacsinou jej na mne stale cosi vadilo, stale mi vravi, ze som tucna :D a to uz davno nie som v puberte, ale ja uz jednym, uchom dnu, druhým von

nepocuvat

Tá váha ktorú máš, je už teraz na hrane, ba by som odporučil pribrať, nie schudnúť. Neboj sa, nie si sama čo má takú mamu, ja mám tiež rodičov čo mi ničia život ale v inom zmysle, mám to ťažké ale vydrž, alebo choď neskôr preč, ale rieš to, nenechaj sa zmanipulovať, fakt by sa mala dať liečiť. Zachovaj si zdravý rozum.

vebe

Patologicka matka v akejkolvek podobe je katastrofa pre svoje deti, ci uz je to patologia voci synovi ci voci dcere. Sedemnastka drz si svoj rozumny a kriticky pohlad na vec a najdi cestu ako sa co najskor ako to pojde odtrhni od matky a zi si svoj zivot so svojimi hodnotami

Maoam

vebe, ja si myslim, ze jej matka vnima, ze dcera je ina, ze je rozumnejsia a najmä vnutorne ovela stabilnejsia a to ju s prepacenim se*ie a chce, aby bola rovnaka labilna zenska, zavisla na vsetkych tych veciach, ktore si spominala, ako ona sama

dcera je ina, chvalabohu, je to inteligentne a rozumne dievca, dufam, ze hned po mature vypadne z domu

ale mal by zasiahnut otec, co je vela, to je vela

Maoam

vebe, keby som nepoznala realne skutocne pripady, tak to nepisem, preto viem, ake rozmery to ma a ake strasne nasledky na dievcatach

casto ide o zniceny cely zivot a obrovske nasledky na psychike a zdravi

niektore matky su schopne zo zdraveho krasneho dietata urobit trosku

mifor

Ináč tvoja normálna hmotnosť začína pri tvojej výške podľa BMI dokonca až na 57kg. Takže štíhla si až-až neboj sa :-)

vebe

Moam, iste, su matky co skutocne nicia svojim detom zivot, ale pride mi to fakt ako extrem. Ved to je cesta ako spravit z peknej dievciny komplexacku, co bude stale o sebe pochybovat a bude riesit len svoju plet, postavu, prsia, gramy, kalorie. NO des, cista psychiatria. Okrem toho je to cesta ako prist s istotou o svoju dceru.

Dadula56

Dievca, drz sa, je mi luto, ze toto musis prezivat, naozaj toto je ako zly sen, co sem pises. Si rozumna baba, uvazujes triezvo, obrn sa proti tymto jej zvastom a neurozam, aby si nepodlahla. Nech sa to od teba len odraza, nepocuvaj to. Si urcite stihla, s takou vahou nemozes byt tucna. A najdolezitejsie je, ze mas ine hodnoty.
Tvoj otec by mal radikalne zakrocit, ak nie tak ti naozaj zostava len prezit tie dva roky a odist na intrak. A tvoja matka patri na psychiatriu, ale nerobim si iluzie, ze by sa tam niekedy dostala.