Podarilo sa tu niekomu uzdravit vlastnymi myslienkami a predstavami?

Maoam

Lulu, ja si myslim, ze vsetky odpovede mas ty v sebe, ze nepotrebujes ziadne bestsellery ( i ked ok, niektore knihy su mozno fajn navod, mozno by sa ti hodilo par myslienok odtial), ale nakolko ta poznam ako velmi senzitivnu osobu, som si ista, ze mas k sebe a k svojmu vnutru dobry pristup a vsetky odpovede najdes v sebe, skor ci neskor, len si musis viac verit. Ty vies, co ti robi dobre a co ti naopak skodi, len mas nejaky blok to previest do praxe.
Myslim, ze aj keby v tvojom pripade neslo o 'zazrak' a uplne vyliecenie, urcite by si mohla dosiahnut aspon zlepsenie stavu. Ked je raz organ trvalo poskodeny a chronicky oslabeny, tym nasledne cele telo, tak by bolo naivne si mysliet, ze sa vsetko da zvratit a dostat ta do stavu 100% zdravia ako kedysi, ale mozno by sa dalo to vsetko zlepsit. To urcite ano.
Ja neviem, aku mas zivotospravu, oblicky su od toho velmi zavisle, vela robi strava (tou mozes oblickam velmi pritazit ale aj ulahcit) no a ziv. styl, emocie, ludia, ktorymi sa obklopujes atd..
Tych by si si mala velmi vyberat a ludi velmi kritickych, negativnych a do teba zasahujucich, zvlast ak je to niekto bllizky (matka a pod) drzat od tela, lebo to to ti ide velmi pod kozu.
Ty nemas tu 'hrosiu' kozu, ako mnohi ini ludia.....aj preto si chora.

Lulu2011

Maoam - ja viem, ja som len chcela pocut, či je to realne, ci je tu niekto, komu tie tisicky bestsellerov pomohli a nova doba, ktora dava cloveka na piedestal k Bohu, ze ked chce dokaze vsetko, vid aj ine temy...

a dakujem, ze si sa zapojila :)

Maoam

Lulu, vies co, tu ani nejde o to, aby si rozmyslala nad tym, ako je to u inych, preco a zaco, ale ako je to u teba konkretne, lebo predpokladam, ze problem mas ty a uzdravit alebo nieco zmenit chces ty konkretne, v tvojom konkretnom zivote

a tak darmo budes polemizovat nad tym, co je v okoli a triestit tvoju energiu do okolia, ked v skutocnosti ide o vysostne osobnu vec a ta sa nachadza v tebe, v tvojom tele, tvojej mysli a v tvojom zivote

z vlastnej skusenosti ti mozem dat tip, ze oblicky - maju vzdy aj spojenie s rodinnymi problemami (po tej 'duchovnej' stranke), ze niekto alebo nieco, co je agresivnejsie a hrubsie, ako ty, do teba zasiahlo alebo dlhodobo zasahovalo a bolo ti to proti voli a nevedela alebo nemohla si tomu uniknut...ty si podla toho, ako ta vnimam ja, velmi vysoko senzitivna osoba a myslim, ze si si zelala a aj potrebovala jemnejsie zaobchadzanie, menej kritiky, viac pochopenia a viac takeho 'balenia do vaticky', ale dostalo sa ti niecoho ineho :-//

pomohol by ti vnutorny distanc od istych ludi a mozno aj zmena stravy, zivotospravy, menej stresu, viac pokoja, viac rovnovahy, viac oddychu, viac tepla, viac vsetkeho, co na teba posobi 'blahodarne' a menej obav, menej strachu, menej tych negativnych emocii

viem, ze to nemas lahke a ani ruzove, ale niekde tam by som zacala

Lulu2011

sorrento - myslis, ze ta socha v kostole uzdravila? mozno to bola pevna vola a uprimne presvedcenie, ze uz nechces pit, neviem, ci si bol notoricky alkoholik

shy

Lulu, haha akurát som nad niečim podobným včera rozmýšlala, že na kolko vecí naraz myslím :) a mám pocit, že tých 10000 myšlienok mám len naraz, inak mám cez deň aj 100000000000000 myšlienok :P no koho by z toho hlava nebolela :P

sorrento

Já som sa vyliecil z alkoholismu, aj od fajcenia tak, že som jedného dna přišel do predsiene kostola, kde bol Ježis Kristus ukrizovany, neskor zmrtvýchvstály zivotnej velikosti. Tu som si klakol, začal som Mu boskavat klincami prebodnute nohy, pripomynalo mi to ako Maria Magdalena, ktorá plakala, já tiež a slzamy utierala Jezisovi nohy a prosila o odpustenie hriechov. Ako vieme, bola to krásná žena z dlhymi černými vlasmy. Jej hriech bol, že bola verejna prostitutka. Aj jej Ježíš odpustil a žila už krásným zivotom. Ta aj mne Ježíš odpustil hriechy, čo je podstatne pri uzdraveni. Kolko som tam bol neviem, viem však, že som plakal a prosil Ježíša a jeho matku Blahoslavenu Pannu Máriu o uzdravenie od alkoholizmu. Po dlhej prozbe, som pocul vnutorny hlas, neplac achod domom. Po ceste domom pesi, som chcel každému povedat Ježíš ma uzdravil. A v tomto roku je to 16r. čo ale vobec nepijem alkohol, ani nefajcim. Za komunizmu sa pilo aj cez prácu a kto by nepil, ten by bol akysi nepriatel kolektivu, nezapadal do spoločnosti, pili veduci, majstri skratka všetci. Ale to je už pase, žijem v realite a dakujem dobrotivemu Bohu, že som nemal ani abstaky a ziadnu chod si dat si niečo čo obsahuje alkohol. Nechuti mi ani bonbony s rumovov naplnov, ani taketo bonboniery nikomu nekupujem. Ešte ráz dakujem Tebe Laskavý a Dobrotivy Bože... Poz. toto písem cez mobil, a su tam chyby, prosím o prepacenie. ZDAR BŮH !

nekecaj

Anjelik 0.45 : súhlas. Tiež mam tento životný pocit či ako to nazvať. Možno je viac ciest z ktorych sa dá vybrať, ale ked si na križovatke a jednu si vyberies, nemôžeš len tak prebehnúť na inú cestu, ideš po nej, je na tebe ako rýchlo....life is a journey :) je to prechadzka po krajine zázrakov