Vztah s Arabom

leus

ine kultury by sa nemali miesat podla mna, arab ostane arabom aj ked sa ozeni s cudzinkou, oni maju v hlave natlacene kaleraby a oni su nauceny na tvrdy patriarchat, ja mam kamosa moslima, nechcela by som ho ani keby mi sluboval modre z neba, oni si zeny nevazia, zeny su pre nich hlavne sluzky

Princesse

Nie Bibba, a ma arabske meno :) Nevola sa Luis, neboj :D preco ? Stretavas sa s nejakym takym? A on nezije na Sr

bibba

ja som z toho bola naozaj volakedy dost zmätena, kedze otec je moslim a mama krestanka. moc ma o svojej kulture/viere ani neucil, a tak som nechapala preco nemozem to, ani to... ale tak strasne ma drzal nakratko, ze potom, ked som s nim uz nebyvala nacisto mi zasibalo a uplne som sa "odtrhla z retaze"... ale to som tu uz niekde spominala... dnes mu rozumiem ovela lepsie. a mozno mohol veci niekedy povedat inymi slovami, jednat so mnou trochu inym sposobom, viac si ma vazit... aj tak ho lubim.

bibba

z akej je krajiny? ja som napoly arabka. nasi su uz rozvedeni, ale moj otec je naozaj viac ziarlivy a viac prisny, nez sa patri... alebo nez je normalne?

Aisha5

Princess. Moja kamaratka sa vydala za Araba zo Syrie, ked som bola v Anglicku. Vies ako to vyriesila? Je to super SUPER SUPER CHYTRE dievca. dala mu podmienku. Ak si ju chce zobrat, musi si zmenit nabozenstvo. Musi prejst z moslimskeho nabozenstva na krestanske.Proste, ak ju chce, musi sa stat krestanom. A cuduj sa svete, on to urobil. Normalne chodil na pol roka na nauky do kostola za fararom, naucil sa bibliu a dal sa pokrstit. Tymto padom sa stal krestanom a moslimske prava sa uz na neho nevztahuju. Po case sa aj tak rozviedli, lebo ju bil a ponizoval, ale kedze sa stal krestanom, tak nemal pravo jej odobrat deti a v jeho krajine ho uz nepodporovali...
Takze ak to s tebou naozaj mysli vazne, a chce zit s tebou cely zivot, tak ho vyskusaj. Daj mu podmienku: AK MU NAOZAJ NEZALEZI NA TOM, KDE SA BUDE BRAT A JE ATEISTA A JE MU JEDNO AKEHO JE VIEROVYZNANIA, TAK NECH SA DA PREKRSTIT NA KRESTANA. A ked sa uz zacne vykrucat, ze nemoze, tak toto je dokaz, ze ti tlaci kaleraby do hlavy. Ja si skor myslim, ze jemu ide o europske obcianstvo. Tito su vypocitavi. Tak ho vyskusaj, a ked sa naozaj da prekrstit na krestana kvoli tebe, ze ta ma tak rad a mu za to stojis, tak si ho po jeho pokrsteni vezmi...

Princesse

Dakujem Serapetium, no ono ide o to , ze tvrdi , ze je ateista tak ked je niekto ateista, asi si nezaklada na korane, nie ?

Serapentium

ked tu vsetci hovoria o tom, ze po svadbe sa to zmeni, tak si ho neber :) zite takto, ak to funguje. a okrem toho nie je asi Arab ako Arab. Vyskusaj a uvidis.

a okrem toho - vo vztahu bez komunikacie (ci arab alebo nearab) sa tazko nieco dozvies... pytaj sa jeho a nemysli na to, ze ho "urazis"...