Vztah s Arabom

orol

Myslím si, že stačí Ti pozrieť - preštudovať len wikipédiu a okamžite sa zobudíš zo sladkých snov !! Okamžite vzťah skončiť !!

nicolette

No, pred svadbou ti môže nasľubovať hory-doly, to je skrátka ich taktika. Po svadbe sa väčšinou všetko zmení, ale netvrdím, že to musí byť nevyhnutne tvoj prípad, každý človek je svojim spôsobom jedinečný a možno to myslí s tebou naozaj vážne a nezakladá si na koráne. No kiežby... Ako som už ale písala, buď maximálne obozretná a keď spozoruješ niečo podozrivé, radšej ten vzťah rýchlo ukonči predtým, než bude neskoro.

Magy

Princesse = tu casto ani nejde o to, co chce on. ale co chce (a ver, ze si skor ci neskor presadi) jeho rodina. islam neznamena len priamo verit v alaha. su to hlboko zakorenene kulturne a nazorove zvyky a obycaje. svatba v kostole alebo nie to nezmeni.
ale prajem ti to, nech prave ten tvoj bude uplne iny, ako ti vsetci ostatni. akurat z reality viem, ze to je zbozne prianie mnohych europaniek, ktore skoncia utrapene.

kajka

nicolete citala som tu knihu aj ja,je moja oblubena a aj film ..je to priserne..zakladatelka precitaj si to ..

a ked ti ale toto povedal,vies pred svadbou vsetko je pekne ...len aby to tak bolo

Princesse

Oki a ked mi ten arab povedal po tomm co sme to cele rozoberali, ze je ateista a ja som si vymyslela somarinu ze ked sa raz vydam , tak to musi byt podla rodinnej tradicie v kostole, grekokatolickom a on povedal ze v pohode, ze mu to nevadi.. co poviete na to ?

nicolette

Ja som čítala knihu Bez dcéry neodídem, neskôr som si pozrela aj film a ostala som zaskočená. Nevravím, že takí musia byť všetci Arabi, ale u nich je prvoradá viera a korán, v ktorom je žena pod nadvládou muža, ktorý má vo všetkom hlavné slovo. Ale myslím, že je to individuálne, na Slovensku môžeš tiež natrafiť na debila a to nemusí byť ani moslim :-) v každom prípade si však dávaj pozor a sleduj jeho správanie.

Aisha5

Alebo utek z Africkeho pekla od Barbora Kudelkova a Milan Barta... Dalsi skutocny pribeh o 19 rocnej ceske, ktora usla z moslimskej krajiny, kde ju tyrali...

Aisha5

Precitaj si knihu FATWA od Jacky Trevane. Och, ja som to precitala a je to skutocny!!!! pribeh o jednej mladej anglicanke, ktora sa vydala za Egyptana do Egypta. Co on tam potom s nou robil, napriklad, ked bola tehotna v 5.mesiaci a citila sa hrozne chora, cely den vracala a nemohla stat na nohach. A ten jej Egyptan moslim manzel prisiel za nou, ze chce sex, a ked ho odmietla, tak ju zacal bit, vyhrnul jej suknu a tehotnu ju znasilnil, lebo moslimky nikdy nesmu odmietnut sex muzovi, aj keby boli na smrtelnej posteli. Hocikedy on dostane chut, ona musi roztiahnut nohy, a ked nie, tak ju bije, kym mu neda. Takze ona tehotna skoro vracala, ked on sa robil na nej.
Hnus a normalne po precitani toho skutocneho pribehu som ostala zosokovana, lebo tam sa pisu veci, ktore moslimky dennodenne zazivaju, a o ktorych sa na verejnosti nehovori. Nastastie ten pribeh mal stastny koniec. Ale Fatwa znamena ako uvalenie prava na zabitie manzelky.
Skus si precitat najprv tu knihu a potom sa rozhodni ako dalej. Lebo toto nieje jeden individualny pribeh. Tam sa vo vseobecnosti opisuje moslimska viera a chovanie muza k zene..

faninkarabov

presne ako hovori zdradca....
Vsak nech si skusi najst arabska manzelka milenca tak je po nej.
Oni ti arabi nemaju sice hned 2-4 manzelky, ale az po nejakom case, po par rokoch su dve v jednej kuchyni a to bohuzial aj v krajinach napr. EU, Amerika.
Ta jedna z nich v zapadnom svete je zatajena a oficialne je nieco ako pomocnica v domacnosti, nanny, sesternica.... pre statne urady.
Pred nedavnom v Kanade bol prOces, v ktorom muz, jeho druha zena a syn zabili
jeho prvu zenu a tri dcery.(Shafia proces) Utopili ich aute, pretoze jeho vlastne dcery sa nespravali dostatocne v duchu islamu a prva zena bola uz akosi naobtiaz. Dajte si do googlu alebo youtube "SHAFIA" .