Z čoho (zdravého) sa priberá?

Príspevok v téme: Z čoho (zdravého) sa priberá?
Anelise

Ahoj, celý život sa snažím pribrať, skúšala som už všetko možné, ale moc sa mi nedarí, BMI mám len 15, čo je strašne málo. Chcem sa spýtať, z akých potravín (jedál) sa čo najviac priberá? Mám však intoleranciu mlieka, tak nemyslím teraz žiadne smotanové omáčky, puding a tak, ale inak môžem takmer všetko (mám len nízky stupeň). Ale zas tak aby to nebolo vyslovene nezdravé (vyprážané jedlá z fastfoodov, hranolčeky...) Mňa napadajú napríklad asi biele pečivo, rôzne jedlá z cesta (pirohy, koláče, palacinky...), možno tučný jogurt... Čo ešte také?

A ešte sa chcem spýtať, vraví sa, že keď človek je menej krát denne ale vo väčších porciách (a hlavne večer), tak viac sa z toho priberie, je to pravda? Ale zas niečo sa mi marí, že odborníci na výživu aj chudým ľuďom odporúčajú jesť viac krát denne v menších porciách, aj keď možno sa mýlim.

LucyInTheSky

Niekto mi spomínal mango či avokádo, určite rôzne orechy (najtučnejšie sú tuším makadamové), kokosové mlieko... toto ma asi napadne ako prvé, ale nie som žiadny odborník na výživu...
Na bielu múku by som sa vykašľala, neviem, čo zdravé by som na nej našla (navyše pôsobí kyselinotvorne), aj keď je jasné, že z nej zaručene priberieš.

www.webmd.com

www.livestrong.com

0vecka

vseobecne ak chces pribrat tak sa radi jeden den v tyzdni nejest nic... a inak si zabudla na cestoviny tie su lacne a maju vela cukru tak 60-70%