Na hafana nam sada nehorazne vela much

Príspevok v téme: Na hafana nam sada nehorazne vela much
dontknow

Mame hafana, boxera. Je pravidelne ockovany, odcervovany. Trapi ma, ze na neho zacalo sadat strasne vela tych hnusnych much, ktore sa nacecavaju krvou. Na uskach ma oblasti, kde je vidiet uschnutu krv. VZDY ked za nim pridem na dvor, ma na sebe minimalne 20 tych hnusob. Mate nejaky sposob ako proti nim "bojovat" ? Pouzivame frontline proti blcham, ale na muchy ocividne nezabera,..

RNG

Na hojenie otvorenych ran je dobra zmes praskoveho cukru, kokosoveho oleja a par kvapiek GSE. Iste by sa tam dala pridat aj trosticka citralu(0.5% a menej, lebo to je drazdiva zlozka),alebo oreganoveho oleja, keby GSE neodpudzovalo dostatocne.

Elenka85

Ahojte.Ja mám tiež tento problém.Na nášho angloického buldoga a vlčiaka tiež sada nehorázne vela múch.Cucujá im krv z uší aź to majú celé zakrvavné.Neviem čo mám robit!Totálne ma to hnevá.Uz som aj dala repelent po srsti a zabralo to na taku 1-2 .. bola som zúfalá :( blbé muchy !

Deria

dontknow, tak vidis, existuje predsa aj nieco prirodne proti mucham:)treba to skusit. len daj pozor, ak ma psik rany, na to mu to zrejme nemozes dat.

jahodka123

A je isto zdravý? My sme mali vlčiaka a jedného dňa si tatko všimol, že je okolo neho strašne vela múch. Zdvihol mu chvost, črevo mal vystúpené von a tam samé červy... Museli sme ho dať utratiť. Vtedy už mal 17 rokov

RNG

Inac ma prijemnu citronovitu vonu a je aj hoci len 10 kvapiek 33% do pol litrovej flasky znacne citit, prijemne citronovito. Cisty moze vyvolat popalenie koze, takze pozor nan, podobne ako aj na ine esencialne oleje, ako citronovy, oreganovy klincekovy a podobne.
Vsetky menovane koncentrovane sa musia velmi riedit.
Viac napr na
cs.wikipedia.org

RNG

Muchy a blchy odpudzuju napr citronovy olej, citronella a olej z Lemon Grass, co obsahuje az 70% citralu.
Ja som tu citral spomenul uz parkrat ako antiviralny a protirakovinny prostriedok. Rozriedeny v alkohole alebo inych olejoch zhruba 50 az 100 krat je dobry proti mucham aj blcham.
Dostanete ho napr cez iherb, uvedenim Now foods lemongrass. Tento cisty parou destilovany olej je samozrejme aj jedly, na rozdiel od mnohych co pouzivaju v aromoterapii a kozmetike, ktore extrahuju roznymi organickymi rozpustidlami, tj nie je to potravinova kvalita.
Na vnutorne pouzitie ho riedim 2 ku 1 s cistym alkoholom, dobre pretrepem a dam asi 10 kvapiek do drinku. Davam si ho do mojej zmesi na pitie na zvysenie viralnej imunity a tiez prevenciu rakovin. Vypije denne 3 pollitrove flasky zmesi(mikrovlakniny, vitamin C a ovocne extrakty vo vode) a do kazdej davam asi 10 kvapiek toho 25-30% citralu v alkohole.
Etericke oleje sa nikdy nesmu pouzivat ciste ale znacne zriedene, niektore len 1:10, ine az vyse 1:100

Deria

tak to je sila, o tom som tiez este nepocula! chudaci psi. veru, to budu tie horucavy, potom sa rozmnozi kdeaka haved. kym pojdes k vetovi, mohla by si mu to umyt s repikom.