Manželstvo

Príspevok v téme: Manželstvo
miselka007

Ahojte, mám takú jednu otázočku a neviem či mi budete vedieť poradiť z vlastnej skúsenosti alebo zo života.
Jedná sa o to, že mám priateľa s ktorým sa veľmi milujeme a chceli by sme sa vziať. Lenže je tu taký problém že on už bol raz ženatý a je rozvedený. Ja som ešte stále slobodná. Veľmi by som chcela svatbu v kostole ale už to nie je asu možné. Preto sa chcem opýtať či sa to nedá nejak zrušiť to jeho predchádzajúce manželstvo aby nam povolili svatbu v kostole. Je to nejak možné aby mal to povolenie? Ja viem že sa môžme vziať aj na úrade ale kostol je predsa kostol.
Ja si ho ale aj tak vezmem, aj keď to bude na úrade, len som sa chcela teda spýtať či sa to nejak dá alebo nie.

Veľmi pekne vám ďakujem

Jessi_1111

Dobrý deň.

Milá jahôdka123 - dnes už je trend, byť len tak so sebou, bez zväzku manželstva a slušný a správny človek, sa po dlhom chodení (vzťahu, neviem, pár rokov??) vezme. Tak asi tak. A zrušiť sa to asi nedá..

dovidenia

[zruseny17]

cirkevny sobas sa da anulovat jedine so suhlasom papeza...v pripade ak po svadbe vyjde najavo nejaka necakana skutocnost-partner je homosexual,alebo ak ta oklame v zavaznej veci,nieco zamlci...pamatam si ze sa nas pri sobasi pytal knaz ci dobre pozname navzajom svoj zdravotny stav:)
a nahodou svadba v kostole ma svoje caro,mne sa pacilo ako ma v bielom viedol ocino k oltaru...:))aj celu omsu som preslzila a potom pred kostolom pri gratulaciach to boli vodopady:)))...asi za to mohla nadprodukcia tehotenskych hormonov:))))))

miselka007

vedma dakujem :)) tak idem ja uz domov, uz mi padla v praci... majte sa tu krasne a v pondelok som tu opat.. papa :)) a pekny vikend prajem vsetkym :)

miselka007

vedma uplne v pohodke, oni si aj teraz este volavaju a kecaju ze ako sa maa a tak.. uplne v pohodke, tiez si dobre spolu vychadzaju...

miselka007

vedma nie nie je to koli svokre.. bolo to tak ze ked spolu chodili prestalo to medzi nimi klapat, chceli sa uz rozist ale povedala mu ze je tehotna tak preto sa vzali.. keby necakala babo uz by spolu neboli... ona uz mala vyhliadnuteho ineho ale tak bohuzial, bola svatba... neviem presne kolko boli spolu ale prestala mat ona zaujem o neho, uplne to medzi nimi prestalo fungovat a podala exka o rozvod.. doniesla mu papiere na rozvod a bolo... preto sa rozviedli... nebol v tom nikto s rodiny, tak sa rozhodla a bolo... priatel nemohol uz nic robit a medzi tym samozrejme mali este jedno dievcatko...
takze tak

miselka007

ano maoam s casti s tebou aj suhlasim... mas pravdu vo vela veciach to ti neberiem... a viem ze je vela miest kde sa da spravit krasna svatba :)