Depky, kedy prestanete?!

Príspevok v téme: Depky, kedy prestanete?!
kristi1

Dobrý deň, začínam mať pocit,či je so mnou všetko OK. Ako každý človek zažívam v živote radosti i starosti,ale mám pocit,že po celkovom zhodnotení je to jedno veľké mínus. Nepamätám si,že by som mala niekedy dlhšie obdobie,kedy by som si mohla povedať,že som šťastná,stále ma niečo štve,je mi do revu,spomínam na to,čo bolo pekné,akoby unikám z reality. Pritom keď sa reálne pozriem, mám všetko,čo som vždy chcela-dobrú prácu,okolie,na ktorom mi záleží...a predsa - mám depky,topím sa v nich,akoby mi niečo v živote stále chýbalo a neviem prísť na to,čo by to mohlo byť.Zažili ste aj vy niečo podobné??
-----------------------
Depresia www.zdravie.sk

misha

anitka, no, presídlila sa k nám:-( Ale vieš čo? Pôjdem si aspoň kúpiť do Lídlu nejaké ovocie, aspoň malá prechádzka, zoberem si dáždnik. Ale trošku neskôr, až keď bude tma, nechce sa mi na takú chvíľku malovať:-) A keď bude moc liať, budem písať list psychologičke, ešte som sa k tomu nedostala:-( A kam išli vaši?

anita

mishi, ak chceš, tak sa vyber, ak si myslíš, že ťa to veľmi ťahá von. Možno nezaprší, a ak áno, tak si zober dáždnik a vrátiš sa, keď začne pršať. Tu asi nebude, čierňava sa niekde presídlila :)))
Neboj, to preto sa ti tie dni zdajú také rýchle, lebo nie sú príťažlivé a človek nemôže robiť to, čo chce, a rýchlo je večer. Aj mne akoby preleteli. Brat s rodinou odišiel asi pred hodinou...vlastne čo tu píšem. Tak som sama. Niekedy je to dobré, inokedy musím niečo robiť, aby mi nebolo smutno.

misha

anitka, pred chvíľou pršalo, teraz zasa začalo svietiť slniečko, ale je zatiahnuté, neviem, či mám ísť von, určite sa spustí dážď:-( Ale nechce sa mi byť celý deň doma:-( A záujmy teraz ani nemám:-( Mám pocit, že prežívam zo dňa na deň, čas mi rýchlo uteká:-(
A asi by som bola teraz tiež rada sama doma..

anita

mishi, ja celkom dobre. Ale neviem, ako pete. A tebe sa teraz s jedlom nedarí? Nebojkaj, zlepší sa, ak na tom budeš pomaly pracovať. Pravidelne papať, veľa piť. Nemusíš naraz veľa, stačí trochu ale pravidelne. Aké máte počasie? Tu už neprší, ale je veľká tma a obloha na jednej strane čierna až na spadnutie. Som sama doma. Plánujem sa niečo učiť, asi AJ, a prečítam si niečo povzbudivé. Tebe sa darí ako s časom, záujmami, školou? Máš toho dosť, mishi.

misha

anitka, tá prechádzka sa nekonala, začalo pršať:-( Tak rada by som išla, odreagovať sa..A ako mi je? Myslím, že sa to dá, hoci sa toho jedla nejako moc bojím:-( A ty ako sa máš? Ako sa cítiš?

anita

???
pete, nemáš nič na práci, ale ani neodpisuješ. Nič mi zatiaľ od teba neprišlo. Tak napíš, prosím ťa, poslala som ti 3 maily. Cítiš sa dobre? Ak nie, a vládzeš, tak určite napíš. Pomôže to.

anita

no, tak ti neostáva nič iné, iba si lepšie naplánovať čas. Vždy si nechať pár hodín na priateľov. Môžeš ich pozvať k sebe, aby si ty nemusela ďaleko cestovať a minúť tak čas na učenie dlhým cestovaním z domu a späť. Alebo ísť niekde blízko. Naplánuj to v ten deň, keď budeš mať menej učenia. Alebo cez víkend. Vyskúšaj rôzne spôsoby, niečo sa určite ujme. Môžete si zájsť aj s mamkou niekde, kde by vás to obe bavilo a zblížilo.

Nikuska91

Ja viem...ja mam uzasnych priatelov,ale pri tom vsetkom uceni na nich nemam vobec cas...a to ma mrzi!Pomaly si mylsim,ze za vsetko moze skola..

anita

Vieš, nič, čo sa kedysi stalo, to sa už nezmení. Človek sa z toho môže jedine poučiť. Ale nezmení to. Sú veci, ktoré sa stali, a nešťastne nás ovplyvnili, to musíme riešiť a liečiť. V tomto prípade sa stále pozerať dopredu. Plánovať, obklopiť sa blízkymi ľuďmi. Nikdy nebudeme mať priateľov, ak sa nimi sami nestaneme. A v denšnej dobe sa dobrý priateľ hľadá ako ihla v kope sena. Ale existujú. Sú to obyčajní ľudia, ktorí prežili tiež svoje. Ja nikdy nehľadám medzi "vysokými", všeobecne obľúbenými. Niekedy je naj priateľ ten tichší a obyčnajný. Nozaj je priateľstvo veľkou pomocou.