V skole si nemam so spoluziakmi co povedat.Su to SEDLACI !!!

Príspevok v téme: V skole si nemam so spoluziakmi co povedat.Su to SEDLACI !!!
nepochopenax

Dobry den som tretiacka na gymnaziu ale nie v meste kde byvam.Mam urcity problem s miestom v kt. byvam je to isty kraj a ,,jedna'' cast sa radikalne odlisuje od tej ,,druhej''.Vyrastala som v meste v ,,casti'' prvej kde som chodila ja na zakladnu,Je to mesto nie velke ale normalne.Nemala som absolutny problem s nikym a nicim.Vsetko bolo uplne super moj zivot v skole bol uzasny.Potom som musela na gymnazium do casti ,,druhej'' pretoze v nasom meste ma nezobrali.A nastal zlom.Nemyslela som si ze sa kraj po par km moze tak zmenit.Nedokazala som si tam najst ziadnych kamaratov.Proste ti ludia byaju v samych ,,dedinach'' rozpravaju narecim, maju uplne iny zmysel pre humor, uplne ine ciele,nechcu nic dokazat,nemaju ziadne ,,vacsie'' plny do buducna,cele dni len sa doma ucia a ,,biflia''.Akoze som sa snazila najst si tam kamaratky ale ja si snimi proste nemam co povedat.:( nemam chut sa snimi bavit aj ked niesu zle.. Niesu.Len su proste ine.take jednoduchsie. Trapi ma to a hladam chybu v sebe lebo som clovek kt ma rad spolocnost.Kamaratov ale zase mam ciele do buducna chcem nieco dokazat nie len sa vydat a prestahovat sa o tri domy dalej v tej istej dedine.Je mozne ze sa ludia takto zmenili krajom alebo chyba je vo mne a mam v nich hladat viac dobreho? trpim uz 2 roky.:(

lost

"pretoze v nasom meste ma nezobrali"
- a ze kto je SEDLIAK :D:D:D

IMHO, ludia z mesta - tych slovenskych, bez ohladu na ich velkost, cize sem dopln od malickeho az po Bratislavu..sa tiez spravaju ako SEDLIACI, ked to porovnam s viednou alebo inymi LEN EU (!) velkomestom alebo hoci aj len mestom...

Ale ak je niekto sam-sebou, tj. hoci si aj na verejnosti z chuti grgne (BTW, toto je prejav vdaky/ucty za dobre jedlo v istych krajoch sveta), alebo sprava sa "pudovo" tj. jeho koordinacia nie je ako z móla obleskovaneho fotografmi.. tak to este neznamena, ze je sedliak..

kazdopadne
sk.wikipedia.org

z toho kratkeho textu , predpokladam ze sa najviac v nasom pripade hodi "primitívny, nevychovaný človek"

kedze toto
po zrušení poddanstva:

bohatý roľník vlastniaci nehnuteľný majetok (spravidla polia, lúky, lesy a často pomocníkov na ich obrábanie), poľnohospodár s vlastným gazdovstvom

sa mi v tvojom pripade nejak nehodi :)

este mozno
dedinčan (najmä dedinský roľník), opak pána
by sa dalo

lenze definovat dedincana ako sedliak a zaroven to iste slovo pouzivat na "primitívny, nevychovaný človek" - taky lingvista by mal dostat facku..

ale k teme
- nikde nie je napisane, ze prave ten TVOJ zivotny styl je ten najspravnejsi..
mozem ti garantovat, ze si v brutalnej mensine, ak si to zoberiem z globalneho hladiska (uz len z principu, ze sedliakov je cca 2 mld po celom svete, podla tej definicie, a mozno aj raz tolko..), cize v "hrubej sile" to tiez nevyhras..
jedine ze by to nejaky "spolocensky kodex" ci cokolvek definoval, ze "dnes je to v mode"

inac osobne si myslim, ze nie je problem niekoho urcit za sedliaka, alebo retarda, pretoze sam to casto robim :D

ale musis mat velmi dobry dovod na to, aby si tak niekoho oznacila..

a len to, ze "nemaju zivotny ciel" - to nie je ziadny dovod..

imho, je retardovane verit tomu, ze kazdy moze mat zivotny styl ako ty, vezmi si to cez elementarnu logiku - kazdy by bol TIP TOP ako TY.. a kto by po nas "TOP TOP" ludcohc upratoval smeti, kto by cistil verejne zachody, ktore aj ti TIP TOP ludia musia vyuzit, kedze biologicky sme si absolutne sebe rovni ?

odkial by si mala maso, zeleninu atd, ak by neexistovali "sedliaci" ?

nie kazdy sa chce ustvat v meste a pracovat bud na niekoho, alebo hoci aj podnikat a tak ci tak mu tie peniaze velmi ku stastiu nepomozu.. niekto ma jasno v tom co chce - napr TY v tom mas jasno. ale tak isto ma v tom jasno aj ten tvoj spoluziak - chce byt o tri domy dalej a cely zivot si prezit na danom mieste ...

100 ludi, 100 chuti..

skus najst spolocnu rec, ono to ist musi, neverim ze je tam taka priepast aby to nebolo mozne..

mat vlatny nazor je OK, ale respektovat nazor inych je tiez OK.. nech je akokolvek iny.. ži a nechaj žiť :P

Dadula56

Si tretiacka, este to vydrz do konca a zmiznes na vysoku do mesta.
Len osobne si myslim aj keby niekto bol najvacsi "sedlak", nie je velmi vhodne sa nanho divat zvrchu. Pretoze nepokladam to, ze sa niekto chce vydat/ozenit a mat deti, spokojnu rodinu za cloveka bez ciela ani za "sedlaka". Sedlak je pre mna niekto, kto sa nevie spravat v spolocnosti a moze byt aj z new yorku, aj tak to bude sedlak. Jednoducho su ich ciele ine ako tvoj. A na tom nie je nic zle. Velmi pochybujem, ze sa rozpravaju len o tom ako sa idu vydavat a stahovat o tri domy, lebo mate 17/18 rokov a ste na gympli, teda existuje predpoklad, ze na tu vysku vacsina pojde.Cize hladaj spolocne temy a ak su to naozaj taki sedlaci, tak si odsed v skole co musis a realizuj sa s inymi kamaratmi. Zasa nema zmysel sa do niecoho silit.

odpovedator

no z tohoto pohladu cítim že si mysliš (prepačte za výraz) že tvé hovno smrdí míň ;) je možné že ludia z dediny viacej zakladajú na rodine ako ludia z mesta ,a to je zlé ? istotne nie... ludia z mesta vacsinou uprednostnuju karieru pred rodinou to však neznamená že ludia z dedin nemaju v plane vysoku skolu a slusnú prácu, len to nieje uplne ich prvý ciel... možno by si sa mala naučiť byť viacej spontána a uvedomiť si že hranie sa na niečo, nieje to top, užívať si danú chvílu, a uvedomiť si že rodina ťa podrží výždy a je to základ, narozdiel od kariery :)