Zapálené ušné dierky po hocijakých náušniciach

Príspevok v téme: Zapálené ušné dierky po hocijakých náušniciach
merybery

Dobrý deň prajem,
nemožem nosit žiadne naušnice, pretože sa mi vždy zapália dierky. Nezaleží či je to bižutéria, zlato, striebro, chirurgická ocel.. bez niklu.... Je to velmi bolestive potom, mam 22 rokov, v ranom detstve som v pohode nosila, asi cca s príchodom do puberty sa to zmenilo. Máte niekto podobné skusenosti?
Ďakujem krásne.

kejla

ved jasne bolelo to, ale vysvetli to tvrdohlavemu decku :) pacili sa mi, boli moje prve a teraz su nausnice moja vasen, mam asi 70 parov, samozrejme bizu.
O priesvitnom laku som pocula, aj som ho skusala na dalsich prepichnutych dierkam, ktore mam vyssie na uchu, ale vemi to nepomahalo. Inak zaujimave ze tie dierky ktore mam od malicka, na tie uz si mozem dat akekolvek nausnice, ale tie novsie sa mi zapaluju stale. Ale uz teraz to neviem vydrzat ked sa mi to zapali :)

nicolette

ja mávam tento problém len s bižutériou, so striebrom, či zlatom a pod. nie.. bola mi už diagnostikovaná alergia na nikel, no niekedy mi problém nerobí, inokedy áno, je to individuálne.. no keď už sa hnisanie, či začervenanie objaví, tak si to preventívne potriem alpou a potom to aspoň až tak nesvrbí a aj opuch, či zahnisanie zmiznú :)

skúsená

vraj pomáha tú časť náušnice, ktorá je v uchu prelakovať priesvitným lakom ale či je to pravda neviem, tento problém nemám :)

kejla

aj ja som mala taky problem. Este v puberte alebo este pred pubertou som od mamy vydrankala nausnice na kolotococh, usne dierky sa mi samozrejme zapalili a hnisali, ale nedala som si povedat a nausnice som mala stale na sebe, aj v noci. asi za tyzden si telo ,,zvyklo,, dierky prestali hnisat a odvtedy nemam problem s nijakou bizuteriou.

RNG

Moj nazor nan tom jue, ze Panboh dal do tela dostatok potrebnych otvorov, netreba si vytvarat nove a pchat do nich latky pre telo neprirodzene.
Bezne alergie su na nikel, ktory sa dnes pridava aj do stiebra, dokonca do zlata, samozrejme je v nehrdzavejucej a chirurgickej oceli
Takze v tom pripade odporucam cistu platinu alebo rodiom pokovovane povrchy, tie su najmenej drazdive a zlucive pre telo.
Este aj 18 karatove(75% zlata) zlato napr na mojej sesternici nechava pri otreti cierne smuhy, tj sa zlucuje s niecim v kozi, a 24 karatove(100% zlata, ziadne primesy) je neprakticke= primakke na beznu bizuteriu.