Gastroskopicka kamerka

RNG

Ja si osobne myslim ze sa robi velka vacsina gastroskopii zbytocne.
Ked ma clovek zapal zaludka alebo helikobakter alebo Gerd, tak treba nakazu potlacit antimikrobialnymi,
pri pale/GERD kyseliny doplnit(tj nie potlacit, ako to robia lekari)
a vec je vybavena.
Ked zmiznu vsetky symptomy, niet dovod na dalsie vysetrovanie

Blondula

ja som bola na tom 2x a nastastie histologia dopadla v poriadku... keby som si mala vybrat,tak radsej hadicka,lebo je to istejsie :D prvy krat som skoro "zdochla" :-( mala som namalovane oci a ked som vychadzala z ambulancie,vypadala som jak ten strasak z Batmana :D druhy krat bol horsi,lebo mi ten "sprej" strekla uplne inde nez mala a potom bol problem mi to dat do krku :-( ... nech sa rozhodnes akokolvek,drzim palce :D toto vysetrenie je u mna najhorsie co moze byt :-(

LETICIA

ja mam panicky strach z napinania a z vracania a hlavne ked de o take vysetrenie 3x ma uz zo stola pustili, nedala som si to urobit ani s dormikom. tak preto zhanam tu druhu variantu aj ked stoji peniaze. V BA mi viete niekde poradit?

RNG

Heidelbergova kapsule nie je kamera, len kapsula, ktorou meraju vyrobu kyselin v zaludku. Nic ine. Totiz bezna gastroskopia ukaze len rozne objekty na zaludocnych stenach, tj velke objekty, ale nemera hladinu a schopnost vyrabat kyseliny, co je hlavny dovod traviacich problemov. Gastroskopia dnes je schopna aj v pripade potreby vydrapit zo stien zaludka vzorky na analyzu, tj ked je podozrenie na rakovinu, ale cato je to len zbytocne "uistovanie sa lekarov" ci tam nie je nejaky problem. Samozrejme po vysklbnutychg vzorkach zostavaju rany na stene zaludka, co lekari zanedbavaju pacientom oznamit....

pinky pie

Kapsulová endoskopia sa robí aj u nás na niektorých klinikách, ale je to drahá vyšetrovacia metóda, keďže nie je bežne preplácaná zo zdravotného poistenia a jej nevýhodou je, že kamera nie je schopná odobrať vzorky na mikroskopické vyšetrenie. Makroskopické je vo veľkej časti prípadov nepostačujúce.